Świat według Kiepskich
Serial który połowa Polski kocha a połowa miesza z błotem.

Po czyjej stronie stanąć?

W moim odczuciu serial ma bardzo dobrą satyrę na temat Polaków i świetnie ukazuje przedstawicieli tak zwanej niższej klasy, obśmiewając za razem intelektualistów. Dobra gra aktorska (choć trochę wydurniania jest) Wiele kwestii same w sobie zabawnie nie są ale to w jaki sposób Grabowski je mówi czyni je zabawnymi.
W dialogach jest coś swojskiego. Także nie nazwał bym Kiepskich rodzinną patologiczną. Może na pierwszy rzut oka tego nie widać ale relacje między członkami rodziny [jak i resztą mieszkańców klatki] w tym serialu są często bardzo ciepłe i mimo kłótni potrafią się solidaryzować kiedy przyjdzie co do czego.
Niestety z biegiem lat zrobił się dosyć wtórny(zwłaszcza że po ponad 200 odcinkach ciężko zachować świeżość gdy robi się serial którego akcja dzieje się tylko w salonie, na korytarzu, w kiblu albo w kuchni…). Dwoje aktorów umarło, jeden opuścił serial, Smoleń pojawia się tylko okazyjnie i niestety owe braki w obsadzie rzucają się w oczy (dosyć ubogo się zrobiło). W wielu odcinkach też rzuca się w oczy ubogi budżet.

O ile jedne odcinki mają ciekawie ubarwioną fabułę i od początku do końca można boki zrywać z kolei jest też trochę takich w których wieje ubóstwem (albo jest to średni pomysł rozbudowany na siłę albo pierwsza połowa jest ciekawa a potem kończą chałowym zakończeniem).
Osobiście drażnią mnie wszystkie odcinki z kosmitami. Jak raz Kiepskiego odwiedzili kosmici to było zabawne ale potem pojawili się jeszcze ze cztery razy co zrobiło się dosyć irytujące.

Mimo wszystko serial lubię za swojski klimacik i mogę śmiało powiedzieć że zgadzam się z tym jak przeciętnych Polaków pokazują (W bloku mieszkam i trochę Fedków, Waldków, Paździochów i Halinek znam). Rozumiem osoby którym to się nie podoba bo Kiepscy kiepscy być potrafią ale nie zgodzę się z opiniami że serial jest po prostu denny [swoje uroki i błyskotliwość ma]

Odpowiedz
Kurczę, szkoda chłopa. Niby zaszufladkowany aktor, ale z roli Boczka wycisnął samo złoto.

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Oj, wielka szkoda. Napisać o nim legenda polskiego telewizji nie będzie żadnym nadużyciem, wszak stworzył jedną z najbardziej kultowych postaci polskiego ekranu ever.

Odpowiedz
Szkoda, naprawdę szkoda.

Odpowiedz
Szkoda chłopa, szczególnie, że już dawno temu wziął się za siebie, zrzucił wagę i zaczął o siebie dbać, ale z tego co pamiętam to chorował na wiele różnych rzeczy.

Odpowiedz
W mordę jeża...

Odpowiedz
:'(((((((

Dawno nie było mi aż tak smutno z powodu czyjejś śmierci. Wychowywałem się na Kiepskich od małego bachora, a postać Boczka była dla mnie równie kultowa, co Święty Mikołaj. Jego kapuśniak na świńskim ryju czy balet mongolski to już u mnie pozycje kultowe.

Ta wiadomość tym bardziej mnie szokuje, ponieważ ostatnio to ja przygotowywałem się na wieść o śmierci Ryszarda Kotysa, który w ostatnich odcinkach niestety wygląda jakby był jedną nogą w grobie. Słyszałem o tej cukrzycy, ale nawet przez moment nie przyszło mi na myśl, że Gnatowskiego pożegnamy jeszcze szybciej.

Odpowiedz
Kurde no...
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Trzeba chudnąć...

Niech mu ziemia lekką będzie.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz
Kiepskich oglądałem dawno, dawno temu, ale Boczka pamiętam i będę pamiętać. Szkoda chłopa, naprawdę szkoda.

Odpowiedz
Najgorsze, że Gnatowski wyglądał na mega sympatycznego gościa :/

Odpowiedz
Szkoda, jakby nie patrzec stworzyl swoja kreacja kultowa postac.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(20-10-2020, 20:04)Kryst_007 napisał(a): :'(((((((

Dawno nie było mi aż tak smutno z powodu czyjejś śmierci. Wychowywałem się na Kiepskich od małego bachora, a postać Boczka była dla mnie równie kultowa, co Święty Mikołaj. Jego kapuśniak na świńskim ryju czy balet mongolski to już u mnie pozycje kultowe.

Najlepszy motyw jak dla mnie to wrzucona przeze mnie wcześniej rozmowa o wódce "po siódmej" i rozmowa z Paździochem w tv show stylizowanym na Wojewódzkiego :>

Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Motywów z Boczkiem była cała masa, ogólnie odcinki, które orbitowały wokół niego (Kolke Mizerere, Lunatyk, Zły Boczek, Bob, Galareta społeczna, Wszechobecny, Wrota piekieł) stanowiły jeden z najmocniejszych punktów serialu.

Kultowa postać, znakomita rola, zasłużone miejsce wśród legend polskiej telewizji. I w sumie polskiej popkultury również. Szkoda.

Odpowiedz
Macie pamiec :) Wiem, ze byl i byl smieszny. Kiepskich ogladalem w czasach, gdy pol Polski ogladalo i Boczek rzeczywiscie byl smiesznym uzupelnieniem tej menazerii postaci. Niech spoczywa w pokoju.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Pamiętam, bo do odcinków Kiepskich z pewnego okresu wracam regularnie i to dla mnie - całkowicie nieironicznie - jeden z najlepszych polskich seriali w historii.

Odpowiedz
Do 250 odcinka to był kapitalny serial.

Odpowiedz
Odcinki od 190 do 280 to złoto, praktycznie żadnego słabego epizodu i kopalnia kultowych tekstów, z których całkiem spory odsetek należał własnie do Gnatowskiego.

Odpowiedz
Moj ojciec byl wielkim fanem Kiepskich, jako ciekawostke dodam, ze mial na imie Waldek, a wygladal jak Ferdek :)

Odpowiedz
A w głębi duszy to był kawał Paździocha.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon