2012 (reż. Roland Emmerich)
Nie chce mi sie rozpisywać o tym bo nie zasluguje. No ale dobijało mnie jak ta banda debilów odgrywa jakies komedie z twarzami jakby sie dobrze bawili a obok ginie swiat. Ta ucieczka ... I jeszcze to - "daddy, daddy" ( scena z samolotem ) nosz k...wa a kogo sie tam spodziewali zobaczyć...

Do Glovera i Platta nic nie mam. Najgorsi byli ci główni Cusack, zezująca Peet, te dzieci i spolka, ten rusek... totalne porazki. No i standardowo musiał być jakiś irytujący oszłom - tu Woody.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Emmerich ma tego farta w życiu, że kręci filmy, które mimo głupot potrafią do mnie trafić. A 2012 to Emmerich w najlepszej formie. Film co prawda ustępuje w każdym względzie ID4, ale mimo wszystko świetnie się na nim bawiłem. Emocje tanie, ale prawdziwe - i cóż, a bo takie Star Warsy są mądrzejsze? Cholernie podoba mi się fakt, że u Niemca efekty specjalne potrafią ekscytować, czego nie można powiedzieć niemal o żadnym opartym na efektach filmie, który nakręcono po 1997 r. Podoba mi się rozmach (scenariuszowy, nie efektowy, choć ten też), podobają mi się relacje międzyludzkie (i co, że płytkie - ich mnogość i różnorodność to wynagradza). Podoba mi się powolne ukazywanie kolejnych zjawisk, prowadzących do finałowej rozpierduchy (budowanie klimatu a la ID4). Generalnie 2012 przypomina mi powieść Kinga (Bastion czy Pod kopułą). Polega na tych samych zagrywkach. Końcówka przynudza, ale poza tym - miodzio. 8/10

Ciekawi mnie tylko, czy Rolmops Emmerich planuje zakończyć przygodę z filmem, bo przecież tej rozpierduchy już nie przebije. Co dalej? KOSMOS zderza się z Ziemią?

Odpowiedz
military napisał(a):Co dalej? KOSMOS zderza się z Ziemią?
Nie, bo to będą dwie kolejne części ID4 kręcone jednocześnie. Będzie trylogia, Jupii:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Gdyby to była prawda, otworzyłbym szampana.:) Co jak co, ale filmów o pełnoprawnej INWAZJI kosmitów wiele nie ma, na dodatek wykonanych tak dobrze.

Odpowiedz
No to otwieraj tego szampana:)
http://www.filmweb.pl/%22ID4%22+Will+Smith+b%C4%99dzie+walczy%C5%82+z+kosmitami+po+raz+drugi,News,id=59299
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jeśli zatrudnią Goldbluma.:) Swoją drogą to może być bardzo interesująca wizja. Nie znam filmu, w którym kosmici atakowaliby Ziemię, która już przetrwała jedną inwazję - i nadal pewnie nie uprzątnęła ruin. Czekam, choć nie wierzę w realizację.

Odpowiedz
To jest praktycznie pewne że dwa kolejne filmy powstaną. Emmerich mówił już o tym na długo przed premierą 2012. Pewnie zrobią to w 3 D i zarobią na tym mnóstwo $, bo kto nie pamiętaj pierwszej części? Dzień Niepodległości jest rewelacyjny, do teraz kopie po jajach efektami i dalej ogląda się go przednie. Od kiedy zobaczyłem post Danusa z jego wersją na Blu nie umiem spać po nocach :)
http://www.facebook.com/BLUVISIONPL

Odpowiedz
mroziek napisał(a):Od kiedy zobaczyłem post Danusa z jego wersją na Blu nie umiem spać po nocach :)
Ostatnio obejrzałem wersję BD i obraz jest jak dla mnie rewelacja:) O ile w 2012 Emmerich dowalił do pieca głupotą to ID4 to film przezajebisty. Do dziś większość efektów kopie tyłek.
Polecam ID4 na BD:)
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Jak powienien się skończyć "2012":
;

:mrgreen:

Odpowiedz
Ja pierdyle - kolesie podsumowali film tak dobrze, że oryginał nie powinien istnieć. No i zakończenie lepsze.

Nie cierpie tego filmu, nie nie nie nie nieeeeeeeee.

TDAT jest genialne i oficjalnie uzyskało notkę 10/10 (piszę tu, bo tematu o Pojutrze nie ma).

loading podpis...

Odpowiedz
Co to za paździerz jest!!! Szajs, szajs, szajs :/ Efekty i rozwałka oczywiście to jedyny plus jednakże szkoda, iż użyto to do takich "faktów" naukowych. Tak jakby do Szeregowca Ryana wsadzić fabułę, że grupa żołnierzy przemyka na tyły wroga po świeży chleb - miałoby to tyle samo sensu. W 2012 Efekty są imponujące lecz cała reszta, z WKURWIAJĄCYM Cussakiem na czele, to pierniczone kuriozum i szczyt idiotyzmów. Zastanawiałem się w trakcie seansu czy możnaby to jakoś przemontować i wywalić te "gagi" i niektórych bohaterów tudzież sceny, żeby film miał cięższy ton... ale to powstałby filmik długości trailera.

3/10 - Efekty jednak robią wrażenie.

Oglądać bez dźwięku w trakcie dialogów!!!

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Midway (2019) reż. Roland Emmerich Martinipl 55 9,598 25-09-2023, 08:18
Ostatni post: Scheckley
  Total Recall 2012 - najbardziej niepotrzebny remake świata desjudi 43 10,878 15-02-2023, 22:58
Ostatni post: shamar
  September Eleven 1683 (Bitwa pod Wiedniem) (2012) Lawrence 81 22,423 11-11-2022, 21:32
Ostatni post: OGPUEE
  The Grey (2012) vast 64 18,111 10-07-2022, 23:54
Ostatni post: shamar
  Chronicle [Kronika], 2012 Mierzwiak 11 4,873 07-05-2022, 13:14
Ostatni post: Rozgdz
  End of Watch (2012) reż. David Ayer nawrocki 53 14,577 11-02-2022, 12:12
Ostatni post: shamar
  Universal Soldier: Day of Reckoning - 2012 slepy51 21 4,976 24-02-2021, 15:40
Ostatni post: Gieferg
  Gravity (2012) (Reż. Alfonso Cuaron) Lawrence 725 125,433 15-10-2020, 20:45
Ostatni post: zdzichon
  Argo (2012, reż. Ben Affleck) Bogdan 98 24,582 24-07-2020, 02:19
Ostatni post: Gieferg
  Seven Psychopaths (2012) reż. Martin McDonagh hanys 36 11,720 18-03-2018, 01:19
Ostatni post: shamar



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości