ALF
#1
[Obrazek: alf.jpg]
Najlepszy serial z jakim się spotkałem w życiu. Wychowałem się na nim, nie pamietam kiedy oglądnąłem po raz pierwszy któryś z odcinków w TV lub nagrane na VHS, bo było to zapewne zanim zacząłem mówić. Bawił mnie wtedy i bawi mnie dziś.
Jednak nie jest to kwestia sentymentu, tylko świetnie skonstruowanych postaci (zwłaszcza tytułowego kosmity Alfa) i genialnych, wielopłaszczyznowych dialogów. Praktycznie za każdym obejrzeniem danego odcinka można wyłapać coraz to nowe smaczki czy nawiązania. Humor stoi na naprawde wysokim poziomie, a momentami familijny klimat w tym przypadku zupełnie nie razi. Lepszej kpiny z ludzkich obyczajów, postaw, zwyczajów czy ogólnie całej kultury po prostu nie widziałem. Co prawda w 3 i 4 sezonie trafiają się już czasem słabsze odcinki, jednak zawsze zrównoważone są przeważająca liczbą tych świetnych.

Nie będe streszczał samej treści serialu, gdyż na stronie KMF opublikowane jest ładne opracownie na jego temat: http://www.film.org.pl/prace/alf/main.html

Niestety, przez konflikt z producentami skończyło się na 4 sezonach. Mamy przez to równierz doczynienia z jednym ze smutniejszych zakończeń seriali, gdyż sezon 5 mający pokazać ciąg dalszy i zapewne wyjscie z taraptów Alfa nigdy nie powstał, ale nie będe tu więcej spoilerował ;)

Na podstawie Alfa powstał równierz animowany serial przeznaczony dla młodszej widowni ,z którym nie miałem większej styczności, oraz film kinowy Project ALF o którym wolałbym zapomnieć gdyż mamy tu doczynienia nawet nie tyle co z odcinaniem kuponów, co jawną profanacją!

Odpowiedz
#2
oprzdk napisał(a):Najlepszy serial z jakim się spotkałem w życiu.

kazdy mial kiedys osiem lat
work 8 hours, sleep 8 hours, play 8 hours, buy, consume, submit, conform, watch tv, no thought, obey ...

Odpowiedz
#3
Alf od niedzieli na HBO Max. Fajnie!
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#4
W przypadku starych seriali które sobie odświeżam, pół na pół się zestarzało w opór, czuję, że Alfa bym nie dał rady obejrzeć.

Odpowiedz
#5
Ja z 6-8 lat temu robiłem sobie powtórkę (już nie pamiętam dokładnie), a w zasadzie narobiłem w całości bo za dzieciaka wiadomo, oglądało się sporadycznie, jak akurat natrafiło w telewizji. Podchodzę mocno sentymentalnie bo to jednak taki tytuł, który kojarzy mi się z dzieciństwem. Ciekawe czy będzie ten kultowy lektor, czy może dadzą kogoś innego.

We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#6
Andrzej Matul - mój ulubiony lektor! Świetnie wypadł szczególnie w trylogiach "Powrót do przeszłości" i o Indiana Jonesie. Oraz w Muppetach.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
#7
Andrea Elson, mój pierwszy telewizyjny crush chyba, jeszcze przed wejściem na antenę Baywatch
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#8
(07-07-2022, 13:24)Corn napisał(a): Andrea Elson, mój pierwszy telewizyjny crush chyba, jeszcze przed wejściem na antenę Baywatch

Potem był już tylko Mitch.

[Obrazek: 817450389b5671302247c7fda0373af005494dfd.gifv]

Odpowiedz
#9
Nie, Mitch to już za czasów Knight Ridera
[Obrazek: 80S-Tv-GIF-downsized-1.gif?resize=480%2C270]
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#10
(07-07-2022, 12:49)Pelivaron napisał(a): Alf od niedzieli na HBO Max. Fajnie!

Leciał parę lat temu na jakiejś otwartej TV. Dziś już nie bawi. Przynajmniej po fragmentach na jakie trafiałem.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
#11
(07-07-2022, 13:57)Corn napisał(a): Nie, Mitch to już za czasów Knight Ridera
A nawet pod koniec lat siedemdziesiątych - Starcrash

[Obrazek: starcrash.jpg]
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
#12
O kurde które to Hoff?
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#13
Może dodamy ankietę? :D
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
#14
(07-07-2022, 16:09)Dirk napisał(a):
(07-07-2022, 13:57)Corn napisał(a): Nie, Mitch to już za czasów Knight Ridera
A nawet pod koniec lat siedemdziesiątych - Starcrash

[Obrazek: starcrash.jpg]


Wiem, ze Hoff in his prime to byl Adonis i w ogole, ale Starcrash to sie oglada dla Karolinki:

https://www.12thblog.com/51-sexy-and-hot-caroline-munro-photos/

[Obrazek: 1970s-Caroline-Munro%2B%25282%2529.jpg]

[Obrazek: e775d84ee2803873919cdbf655e960f0.jpg]
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#15
@Bucho - grała też w "Szpiegu, który mnie kochał". Co za kobieta - u boku Bonda i Hoffa :D

A wracając do Alfa. To wjechał na HBO. Niestety lektorem nie jest Andrzej Matul. Szkoda.
No i brakuje filmu telewizyjnego, kończącego wątki, czyli "Projekt ALF". To wprawdzie crap, ale ja tam lubię jak jest komplet.
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
#16
(12-07-2022, 13:27)Dirk napisał(a): A wracając do Alfa. To wjechał na HBO. Niestety lektorem nie jest Andrzej Matul.

3/4 klimatu od razu spierdala w siną dal :(

(12-07-2022, 13:27)Dirk napisał(a): "Projekt ALF". To wprawdzie crap, ale ja tam lubię jak jest komplet.

Niby spoko, że "udało się" zakończyć niedokończony serial filmem, ale faktycznie - nieoglądalne gówno. Niestety.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#17
Szczerze mówiąc to bardziej niż sam serial fascynują mnie jego kulisy, w przypadku tego serialu nie czuję takiej nostalgii, Sabrinę Nastoletnią Czarownicę mógłbym obejrzeć... No i zbieram się żeby zobaczyć tą wersję Netflixa, ale podobny tylko pierwszy sezon jest ok, a reszta do do kitu.

Odpowiedz
#18
Kulisy Alfa to niestety dramat, a nie komedia. Z resztą z powodu toksycznej atmosfery na planie nigdy nie przeprowadzono porządnego reunionu i dlatego na sezon 5, który nigdy nie powstał, planowano wymienić całą obsadę. Film widziałem kiedyś na Polsacie, nic nie pamiętam.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#19
Gwoli ścisłości - były jeszcze dwa seriale animowane (każdy po dwa sezony). Też by je mogli wrzucić dla porządku :)
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz
#20
Kilka lat temu dawali na jakimś programie w TV i obejrzałem kilka odcinków. Uważam że serial nie zestarzał się i jako zapychacz czasu ciągle działa i potrafi rozbawić. Oczywiście w 99% za sprawą Alfa. Co do kulis serialu to z dostępnych plotek był tam niezły syf (kłótnie, narkotyki, alkohol, anoreksje) a całe dalsze życie Maxa Wrighta to materiał na mega ponury film z obciąganiem bezdomnym na czele.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości