![[Obrazek: 8196e8d0f9ee7dfdfc7e11dbbfa30d774217.jpg]](http://www.sybil.pl/public/events/stopklatka/8/1/9/8196e8d0f9ee7dfdfc7e11dbbfa30d774217.jpg)
Gangsterskie życie na styku trzech kultur i trzech wyznań. W Ajami mieszkają muzułmanie, chrześcijanie i żydzi. Niby razem, a tak naprawdę każdy osobno odseparowany szczelnym murem uprzedzeń, nienawiści i tymi prawdziwymi murami. W tym świecie jedynie wspólne interesy mogą zbliżyć do siebie ludzi.
Mocne kino pokazujące życie w dzielnicy Ajami, gdzie panuje bieda i przestępczość. Film skonstruowany jest jak mozaika na wzór Babelu z tą różnicą, że za każdym razem widz widzi tylko tyle ile bohater którego scena dotyczy. Wraz ze zmianą bohaterów te same sceny obserwowane z innej perspektywy nabierają innego znaczenia. Ciekawy zabieg pokazujący losy bohaterów oraz ich motywacje. Dzięki temu nie ma podziału na dobro i zło. Czyny bohaterów wydają się usprawiedliwione, mimo, że tylko nakręcają spiralę przemocy.
Film wart obejrzenia, bo jest to obraz wciągający, imponujący oddaniem realiów Ajami oraz ciekawie skonstruowany pod względem narracji.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2
24-01-2011, 17:23





