Alien: Romulus (tytuł roboczy) reż. Fede Álvarez
Niech doją, jak raz na kilka lat wyjdzie z tego przykładowy "Top Gun: Maverick" czy "Puss in Boots: The Last Wish" to będę zadowolony.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Kompletnie rozumiem taki to myslenia, spoko (patrz. Koszmar z Ulicy Wiazow), ale jednak tutaj mozna pojsc w tylu ciekawych kierunkach....i tu pojawia sie Mental z 17-godzinna przentacja dla TedTalk na temat geniuszu Prometeusza :)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Ja myślę, że jeśli chodzi o tę konkretną markę, to etap tzw. "udziwniania", rozpoczęty przez "Resurrection", mamy już za sobą (sam Ridley zaorał potencjalnie ciekawe nowe kierunki, w jakich mogłoby to pójść) i teraz dostaniemy taki bezpieczny, ale solidny popkorniak w stylu dwóch pierwszych filmów. I ok, mogę z tym żyć, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dodatkowo jeszcze ma być przecież serial w tym uniwersum, może tam pójdą w jakichś ciekawych nowych kierunkach, nie miałbym nic przeciwko gdyby tak to miało wyglądać.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
(21-03-2024, 14:16)Bucho napisał(a): Kompletnie rozumiem taki to myslenia, spoko (patrz. Koszmar z Ulicy Wiazow), ale jednak tutaj mozna pojsc w tylu ciekawych kierunkach....i tu pojawia sie Mental z 17-godzinna przentacja dla TedTalk na temat geniuszu Prometeusza :)
Ale tu nie bardzo jest co wymyślać sęk w tym. Albo robisz głównym bohaterem Obcego więc będzie tradycyjna haratanina, albo Obcy schodzi na plan dalszy więc hardcorowi fani zakrzykną - a czemu tu tak mało Obcego w Obcym. Przecież to skandal.

Tak jak już kiedyś pisałem. Sam Obcy po tylu filmach stracił swoją magiczną otoczkę z pierwszego filmu. Im więcej o nim wiemy tym bardziej jest bez sensu. W końcu co mamy? Gatunek, który ma w chvj skomplikowany cykl rozwoju i nie jest żadnym geniuszem zła tylko krwiożerczym zwierzakiem. Więc żeby w dalszym ciągu robić z niego jakieś wielkie galaktyczne zagrożenie musisz pisać debilne scenariusze. A dlaczego nie wysłali drona, a czemu na statku nie został nikt, a czemu to, a czemu tamto?
Dlatego najlepiej się to sprawdza w jedynce i trójce, która jest po prostu kopią jedynki.

Więc pozostaje rozpierducha.
 Jak ktoś lubi to daj mu Boże zdrowie i niech mu się podoba :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Cytat:Ten film jest po prostu głupi, ale ludzie mają mokre majtki bo Ripley się naparza z Królową, jest epa i ociekający testosteronem Marines.
Jak się zastanowić to pewnie 90% ma nielogiczności, bo guess what - to film :d
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
(21-03-2024, 14:00)Dr Strangelove napisał(a): Plus wszyscy wylądowali, na statku nie został dosłownie nikt, w związku z czym trzeba czekać 2 tygodnie na planecie aż przyleci kolejny statek trolololo...
Potem się okazało, że jednak nie trzeba.

Odpowiedz
Tak tak, Gieferg poszedł w góry bez butów, ale okazały się niepotrzebne bo dobrą parę znalazł na szlaku :)
9/10

Odpowiedz
(21-03-2024, 14:29)Dr Strangelove napisał(a): Gatunek, który ma w chvj skomplikowany cykl rozwoju i nie jest żadnym geniuszem zła tylko krwiożerczym zwierzakiem.
Ten krwiożerczy zwierzak umiał wyłączyć prąd. Mało które zwierzę tak potrafi :).

Odpowiedz
Zwiastun ok, ale co z tego? Kolejny odgrzewany kotlet. Wolę już żeby kupony odcinał Scott, przynajmniej jego filmy to nie jest kopiuj-wklej a czasem jakimś cudem coś mu wyjdzie.

Odpowiedz
(21-03-2024, 17:51)OGPUEE napisał(a):
(21-03-2024, 14:29)Dr Strangelove napisał(a): Gatunek, który ma w chvj skomplikowany cykl rozwoju i nie jest żadnym geniuszem zła tylko krwiożerczym zwierzakiem.
Ten krwiożerczy zwierzak umiał wyłączyć prąd. Mało które zwierzę tak potrafi :).
Czyli ludzkość potrafi konstruować wykurwiste stacje orbitalne, potężne statki kosmiczne, potrafi stworzyć androida którego w zasadzie nie można odróżnić od człowieka, ale korporacja ugania się po całym kosmosie za zwierzakiem bo ten potrafi przekręcić kontakt?
To jakbyśmy dzisiaj zaczęli hodowlę pitbulli, żeby wysłać je na Ukrainę. Po prostu pozagryzają Ruskich.

Faktycznie jak spojrzeć na to pod takim kątem to zupełnie zmienia odbiór. Dzięki :)

Odpowiedz
(21-03-2024, 14:12)slepy51 napisał(a): Niech doją, jak raz na kilka lat wyjdzie z tego przykładowy "Top Gun: Maverick" czy "Puss in Boots: The Last Wish" to będę zadowolony.

Takie filmy wychodzą raz na 10 czy 20 lat.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Dlatego mieliśmy takie dwa w ostatnich dwóch latach…

Odpowiedz
Przez ostanie 20 lat Ile ich bylo? 2?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Dorzuć do tego dwie ostatnie japońskie "Godzille", a w szczególności "Minus One" i już masz co najmniej 3 fenomenalne filmy dojące znane marki na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wg mnie to całkiem w porządku wynik.

Odpowiedz
(21-03-2024, 17:51)OGPUEE napisał(a):
(21-03-2024, 14:29)Dr Strangelove napisał(a): Gatunek, który ma w chvj skomplikowany cykl rozwoju i nie jest żadnym geniuszem zła tylko krwiożerczym zwierzakiem.
Ten krwiożerczy zwierzak umiał wyłączyć prąd. Mało które zwierzę tak potrafi :).

Cameron wiadomo, dokonal demitologizacji Obcego jako kosmicznego zla i nadal mu cechy ziemskich istot, ale tez owa demitologizacja nie jest az tak duza jak to nierzadko chca pokazac krytycy Aliens.

To Marines traktuja Obcych jak zwykle robale, za co przychodzi im przeciez slono zaplacic, natomiast zachowanie Obcych (poza atakiem na sentry guny) wcale wielce nie odstaje od zachowania Obcego w jedynce. Tylko znowu, zrobienie z obcych kosmicznych drapieznikow zawsze bedzie odstawac jezeli porwna sie to do biomechanicznego kosmicznego demona, nawet jezeli ten demon o Scotta to nieruchliwy pokrak-mim :)

(21-03-2024, 14:29)Dr Strangelove napisał(a): Tak jak już kiedyś pisałem. Sam Obcy po tylu filmach stracił swoją magiczną otoczkę z pierwszego filmu. Im więcej o nim wiemy tym bardziej jest bez sensu. W końcu co mamy? Gatunek, który ma w chvj skomplikowany cykl rozwoju i nie jest żadnym geniuszem zła tylko krwiożerczym zwierzakiem. Więc żeby w dalszym ciągu robić z niego jakieś wielkie galaktyczne zagrożenie musisz pisać debilne scenariusze. A dlaczego nie wysłali drona, a czemu na statku nie został nikt, a czemu to, a czemu tamto?
Dlatego najlepiej się to sprawdza w jedynce i trójce, która jest po prostu kopią jedynki.

Nie jestem jakims wielkim milosnikiem jedynki, ktora bardziej doceniam niz lubie, takze zmiany dokonane przez Camerona mi nigdy specjalnie nie przeszkadzaly. Obcy nadal owiany jest tajemnica, terror i zagrozenie czuc w powietrzu, a calosc jest zaserowana tak (jako s-f thriller, a nie s-f horror), ze klekajcie narody. Klimat wylewa sie przez caly seans z ekranu i jest to oczywiscie inna gestosc niz w jedynce, ale nigdy to dla mnie nie byl problem. Trojka podciagnela poprzeczke w gore, gdzie Alien to znow symbol nieuniknionego i kosmicznego zla, ale tez nie uwazam, ze Aliens jakos wielce podwaza powage zagrozenia. Imo tego dopiero dokonuje Resurection, ktore tez ma zreszta swoje plusy, a Alien zostal naprawde ztrywializowany dopiero z powodu dwoch czesci AvP.

Jeszcze, zeby sprawiedliwosci stalo sie za dosc, nawet najwieksza glupota Aliens, czyli pozostawienie Sulaco bez zalogi wpisuje sie w sub-tematyke filmu, czyli zbytnia pewnosc siebie i slepe zaufanie wobec technolgii w potencjalnym starciu z jakimis tam robalami. Tym bardziej, ze Burke ukryl przed Marines fakt odkrycia Obcych przez zaloge kolonii.

W Alien mamy natomiast kolacje z kolesiem, ktory jeszcze przed chwila mial na twarzy kosmiczna plaszczke, ale kto by sie tam bawil w jakies badania, czy inne kwarantanny, skoro sa kosmiczne kanaperki do opierdolenia :)

Natomiast Obcy jako bron, czy obcy jako owiane tajemnica kosmiczne zlo...no nie, mylse, ze tu spokojnie jest jeszcze naprawde sporo miejsca do popisu w temacie. Oczywiscie tutaj potrzeba po prostu kreatywnej odwagi i doroslego podejscia, a olewanie oczekiwan fanow to nie jest akurat cos, co Holly robi przeciez regularnie, choc z innych niz zyczylibysmy sobie powodow. Imo trzeba tylko chciec.

Dla mnie Promek poszedl w ciekawym kierunku, ale z zalogi zrobiono kompletnych debili i ogolnie zawalono temat, bo poza pomyslem wyjsciowym to tam dla mnie tam lezy wszystko. Inna kwestia, ze ten Promek w ogole nie potrzebowal Obcego i mogl byc kompletnie niezaleznym od universum filmem, i wyszloby to wszystkim (poza Mentalem) na dobre.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Nie wiem co Ci odpisać Bucho bo ja swoje a Ty swoje, co tylko pokazuje, że szkoda bajtów :)

Odpowiedz
(21-03-2024, 22:24)Dr Strangelove napisał(a): Nie wiem co Ci odpisać Bucho bo ja swoje a Ty swoje, co tylko pokazuje, że szkoda bajtów :)

Rozumiem, w sumie masz racje. Ide sobie w takim razie, cheerio...

https://i.makeagif.com/media/4-03-2016/bj9HIc.gif

:)

Odpowiedz
marsgrey21 napisał(a):No to teraz wam zepsuje Aliens, dlaczego nie wysłano po prostu drona do sprawdzenia terenu, tylko wysłano żołnierzy? Brak dronów w przyszłości?

Bo Aliens to nie Prometeusz (szczególnie w wersji Chaos Edition). Ten drugi film jest arcydziełem pod niemal każdym względem, natomiast Aliens to tylko świetny akcyjniak z fajnymi bohaterami.

Co się zas tyczy Romulusa - wiochy nie ma, tizerek bardzo spoko.

Odpowiedz
marsgrey21 napisał(a):No to teraz wam zepsuje Aliens, dlaczego nie wysłano po prostu drona do sprawdzenia terenu, tylko wysłano żołnierzy? Brak dronów w przyszłości?

No, najwyrazniej.

Szkoda tez, ze mieszkancy LV426 nie wyslali zadnego TikToka z med labu, z nagraniem pierwszej ofiary, co by mozna bylo to sobie obejrzec na Ziemi, na nowym Ajfonie 75.

:)

Odpowiedz
Tam w ogóle podstawowy błąd był taki, że nie wysłali na tę kolonię gangu sprzątaczek z czwartego sezonu "True Detective" - gwarantuję, że obcy sami by się zapakowali do jakiejś ciężarówki i wywieźli gdzie tylko by im kazano :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon