Amazon, Apple TV+, Disney+, HBO, Netflix i inne serwisy streamingowe
(20-06-2022, 09:25)simek napisał(a): Zacząłem oglądać Simpsonów od początku i jest dostępny dubbing, ale jest on na tyle śmieszny, że zmieniłem na napisy. Co ciekawe, w jakimś losowym odcinku z 5. sezonu jest już lektor.

To był dubbing wykonywany w 2008 dla Pulsu. Zdążyli nagrać w jakimś dziwnym włoskim studio ze 3 sezony, ale przestali nadawać po tym jak spółka Murdocha wycofała się od nich.

Odpowiedz
Plus dubbingowo-disneyowski geeki się dziwiły Disneyowi, że nie zdubbingował całości (jak to piszę, to pewnie już nieaktualne) Simpsonów od nowa, zwłaszcza że firma ta potrafi zdubbingować pięć razy tą samą kreskówkę.

(15-06-2022, 12:59)Dirk napisał(a): No, klasycznego "Muppet Show" nie ma, ale są filmy (może w końcu obejrzę "Muppet Trasure Island") i te nowe próby. Mam nadzieję, że oryginalny też się pojawi i że będzie wersja z Andrzejem Matulem jako lektorem.
Tu raczej nastawiałbym się na dubbing. A nawet jak dadzą lektora będzie jakiś nowy, dograny na potrzeby Disney+.

Odpowiedz
Pewnie wiele osób nie zwraca na to uwagi, ale dla mnie to straszna siara, że domyślna czcionka na Disney+ ma polskie znaki wyraźnie grubsze i niedopasowane do reszty. Przynajmniej na apce na LG.

Odpowiedz
Tak, na LG wygląda to słabo, jeżeli chodzi o napisy.

Też macie problem z Dolby Atmos na Disney+? Teoretycznie powinno działać, na innych platformach czy nawet na YT czy Xboxie od razu wykrywa Atmosa, na Disney+ jest z tym cienko.

Odpowiedz
(23-06-2022, 08:00)zdzichon napisał(a): Pewnie wiele osób nie zwraca na to uwagi, ale dla mnie to straszna siara, że domyślna czcionka na Disney+  ma polskie znaki wyraźnie grubsze i niedopasowane do reszty. Przynajmniej na apce na LG.

U mnie na Samsungu to samo, polskie znaki odstają od reszty i to mocna żenada.

Odpowiedz
(23-06-2022, 08:16)yacajackowski napisał(a): Tak, na LG wygląda to słabo, jeżeli chodzi o napisy.

Też macie problem z Dolby Atmos na Disney+? Teoretycznie powinno działać, na innych platformach czy nawet na YT czy Xboxie od razu wykrywa Atmosa, na Disney+ jest z tym cienko.
Tak, polskie znaki są inne, ale na szczęście ledwo to zauważam.

Atmos mi się pokazuje znaczek przy każdym materiale, który w menu jest określany jako taki. Jak to działa u ciebie? Jest opis, że ma być Atmos, a załącza się co? W HD? Czy tylko HDR się wyświetla?

Odpowiedz
4K HDR się odpala, soundbar nie wskakuje w Atmosa, nawet zwykłego Dolby nie łapie. Na Netflixie czy YouTube od razu soundbar wykrywa Atmosa. Może jest problem z sharpowskim soundbarem, pamiętam, że z HBO Max też na początku był problem z dźwiękiem w aplikacji ale to dotyczyło telewizorów.

Odpowiedz
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Disney-zyskal-blisko-2-mln-uzytkownikow-w-pierwszym-tygodniu-Sprawdzamy-ile-kosztuje-i-jakie-sa-dostepne-promocje-8365181.html

Nieźle tam pociągnęliście z tym Disneyem panowie. Księgowi nie nadążają z ocieraniem spoconych czół plikami banknotów :D
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
[Obrazek: austin-powers-mole.gif]
Wszystko jest możliwe, niemożliwe zabiera tylko trochę więcej czasu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości