Apparitions
#1
Długo czekałem na tego typu serial. I wczoraj całkiem przypadkiem dowiedziałem się o nim. Wszyscy widzieli Egzorcystę. Co byście powiedzieli na serial o podobnym klimacie? No może przesadzam, bo film jest arcydziełem, a serial jedynie zawiera pewne elementy cechujące ten film, ale mimo wszystko porównanie jest do pewnego stopnia zasadne. W serialu mamy księdza, którego na cel obiera sobie... szatan. I zrobi dosłownie wszystko aby... no może nie będę Wam zdradzał szczegółów. Powiem tylko, że jeżeli kogoś interesują egzorcyzmy, odwięczna walka pomiędzy niebem a piekłem, to ten serial jest dla niego. Dodatkowo na uwagę zasługuję fenomenalna gra głównego aktora - Martina Shaw-a, jako ojca Jakuba. Serial plasuje się w górnej piątce najlepszych seriali jakie obecnie można oglądać więc gorąco polecam. Pierwsze dwa odcinki kapitalne, trzeci może trochę mniej, ale ciekawe co będzie dalej :)

[Obrazek: r10ac8.jpg]

Odpowiedz
#2
Można wiedzieć jaka stacja go emituje?
Aktualnie rządzi: ja

Odpowiedz
#3
BBC, czyli powiedziałbym, że mogło być gorzej.

W sumie zapowiada się nie najgorzej, ale to ma tylko 6 odcinków. Tutaj fragmenty:

Odpowiedz
#4
Ten trailer jest zrobiony przez jakiegoś fanboy-a, polecam go nie oglądać :)

Odpowiedz
#5
Wygląda na to, że ten fantastyczny serial był zbyt skomplikowany dla przeciętnego widza. Niestety nie zapowiada się, byśmy kiedykolwiek zobaczyli jego drugi sezon.

Czy ktoś z osób odwiedzających forum miał przyjemność go oglądać? (prócz mnie oczywiście...)

Odpowiedz
#6
Ja obejrzałem jakiś czas temu i muszę przyznać, że w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony. Dobry smak popsuła trochę przeszarżowana, nazbyt efektowana i lekko niewspółgrająca z klimatem końcówka. Pewnym minusem była też postać Michaela, a właściwie niezbyt trafnie dobrany aktor do tej roli, której ciężaru najwyraźniej nie potrafił unieść. To mocno dramatyczna postać i ciekawie zagrana wzbudziłaby większe emocje, tymczasem ów aktor uparł się grać ją w dość teatralnej manierze i niektóre z jego gestów i min, wypadają raczej groteskowo, choć nie powinny.

Postać księdza - duży plus! Genialna rola, doskonale oddająca charakter i charyzmę ojca Jacoba.

Bardzo dobry, klimatyczny serial o walce Dobra ze Złem (w skali makro i mikro). Nie ma niesmacznej kościelnej agitki, a z drugiej strony też całkowitego potępienia instytucji Kościoła (jakkolwiek pewne jego wypaczenia zostają tutaj w dość dosadny wytknięte). Dodatkowo pierwsze dwa epizody to niemal doskonały, staroszkolny horror :)

Ja tam polecam!
https://the-twilight-area.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"
http://www.strefamrokupodcast.pl/ - podcast o "Strefie Mroku"
https://readersinitiative.podbean.com/ - podcast o literaturze wszech treści

Odpowiedz
#7
Dotarłem do trzeciego odcinka jedynie. Po pierwszym epizodzie byłem nastawiony pozytywnie i bardzo mnie on zachęcił, ale bardzo szybko przyszło ogromne rozczarowanie. Straszna dziecinada, nie będę się rozpisywał, bo po prostu szkoda czasu, takie bzdury jak tam nawymyślali to nie moje nerwy :evil:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości