Army of the Dead (reż. Zack Snyder, 2020)
Pewnie to kwestia dobrego humoru i leniwego, niedzielnego popołudnia, ale nowy Snyder wszedł mi całkiem gładko. Zjadliwy, przeciętny filmik klasy N. Trochę strzelania, trochę gore, eka mało wyrazistych, ale nie wzbudzających irytacji bohaterów, kilka spoko pomysłów, w miare przyzwoity pacing całości (choć oczywiście spokojnie mógłby być z dobre 40 minut krótszy). Jedyne, co było naprawdę fatalne to czołówka (i Cranberries na końcu, tutaj autyzm Snydera wyjatkowo mocno dał o sobie znać), po której nastawiałem się na potężnego gniota, ale dalej, o dziwo, jest po prostu... okej, łamane na przeciętnie. Zupełnie oglądalne, do zapomnienia po 5 minutach.

Chcą robić z tego franczyzę? Niech se robią, na większe gówna tracą pieniądze.

Odpowiedz
Pierwszy plakat prikłela "Armii umarłych". Zwiastun być może już podczas weekendowego Comic-Conu.
[Obrazek: d8c33c5b1f911c1cmed.jpg]

Odpowiedz
Pierwsza zapowiedź "Armii złodziei"...

Odpowiedz
Nie ze mną te numery, panie Snyder, nie dam się znowu nabrać. Palcem nie tknę, chyba, że zobaczę tutaj same pozytywne opinie.

Odpowiedz
Wygląda to na najbardziej niepotrzebny film roku.

Zobacz wcześniejsze przygody nieśmiesznego błaznującego Niemca! Dowiedz się, że zanim wziął udział w skoku na kasę w mieście opanowanym przez zombie, brał udział w zwyczajnym skoku, bez zombie. No kurde, fascynujące!

Co następne? Czy będzie też prequel, w którym zobaczymy, jak pilotka, która pilotowała śmigłowiec w opanowanym przez zombie mieście, pilotuje śmigłowiec w bardziej zwyczajnych i nudnych okolicznościach?

Najbardziej to czekam na prequel o tym, jak Bautista robi burgery, może z tego wyjść coś fajnego.
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Jakiś Zombie Chef? ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
Ten film mógłby być genialny gdyby zrobił go ktoś inny. A tutaj nawet jak na Snydera to pachnie mocnym zakalcem. Obejrzałem na dwa razy. Takie solidne 4/10.

Odpowiedz


najbardziej niepotrzebny film roku :D

Odpowiedz
Sama gęba tego Niemca mnie odrzuca.
 
[Obrazek: BoN2F3j.png]
 
LOL :)

Odpowiedz
Kto pomyślał, że z tej całej ekipy najlepszy będzie film o zjebanym Niemcu?

Odpowiedz
No sam nie wiem... Tak po samym zwiastunie to bym powiedział, że zapowiada się lepiej, niż film Snydera.

@yacajackowski
Przecież reszta ekipy z "AotD" - z racji tego co razem robili - pojawi się w animowanym prequelu o początkach epidemii.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Cytat:animowanym prequelu o początkach epidemii
I to obejrzę, ale pewnie będą tam kosmici, robozombie i inne wyjęte z dupy pętle czasowe.

Odpowiedz
Powiem że Matthias Schweighöfer to całkiem niezły reżyser, na pewno lepszy niż aktor. Sam film ma w sumie niewiele wspólnego z "Army of the Dead" (poza tym że dzieje się w tym samym świecie i gdzieś te zombie w Hameryce się w tle przewijają) jest mieszanką komedii i takiego"europejskiego" heist movie w stylu "kasiarskim" , bardzo oldskul, co zupełnie nieoczekiwanie przywiodło mi na myśl.. "Vabank" , ewentualnie przygody niejakiego Arsene Lupin ^_^
Czasem jest to przegięte ale są naprawdę niezłe sceny i zaskakująco dobrze wypadły dziewczyny - Nathalie Emmanuel i Ruby O.Fee. W sumie szkoda że to nie jest film o ich duecie.

A, ponieważ to jest "na licencji" Snydera a "Army of the Dead" kopiowała "Suicide Squad" jest tu scena nawiązująca do "Suicide Squad" jak i nawiązanie do "Con Air" się znajdzie (pisałem gdzie indziej dlaczego ;)
Ode mnie 7/10 ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Halloween (1978-2020) Mental 236 28,254 01-11-2023, 19:11
Ostatni post: Melvin27
  Underwater (reż. William Eubank, 2020) Pelivaron 44 6,831 23-10-2023, 21:14
Ostatni post: slepy51
  Untitled Evil Dead Project (2021) Szaman 28 3,282 08-10-2023, 08:18
Ostatni post: Melvin27
  The Invisible Man (2020) reż. Leigh Whannell Trailery Srailery 58 8,922 05-10-2022, 08:33
Ostatni post: Melvin27
  Evil Dead 2013 military 205 47,172 21-08-2021, 10:55
Ostatni post: shamar
  The Superdeep (2020) reż. Arseny Syuhin slepy51 11 3,975 02-07-2021, 08:11
Ostatni post: raven.second
  Possessor (2020) reż. Brandon Cronenberg nawrocki 14 3,013 03-03-2021, 18:59
Ostatni post: Norton
  Blind Dead - seria hiszpańskich horrorów z lat 70. military 3 1,614 30-07-2016, 17:54
Ostatni post: military
  Dead Set military 12 4,842 23-10-2011, 17:59
Ostatni post: Mental
  Dead Snow Azgaroth 6 2,724 14-05-2009, 10:57
Ostatni post: Stark



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości