Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]
 
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.





Avengers: Endgame (2019)
Mówi, że rozbił je na atomy.
.

Odpowiedz
Do połowy byłem w stanie dać 5 pomimo scenariuszowego pazdzierza. Niestety finalna CGI sraka, przy której ta z "BvS" wygląda jak ascetyczna subtelność, grzebie (SIC!) ten film.
A moment "girl power" to chyba 1 z największych femino facepalmow serii (nie oglądałem "Marvel".

4/10 a tym ocenę "IW" podnoszę do 5/10.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Jak zwykle merytoryczna i treściwa recenzja shamar. Kudos!

Którą camówkę oglądałeś?
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Kogo Wy tu chowacie na tym forum xD

Odpowiedz
Shamar to koneser, ok?

Odpowiedz
Wiecie, że nie wiem, która scena to scena girl power. Chyba trzeba było na nią czekać, żeby zauważyć.

Odpowiedz
(29-04-2019, 13:56)tchopz napisał(a): Wiecie, że nie wiem, która scena to scena girl power. Chyba trzeba było na nią czekać, żeby zauważyć.
C'mon, nawet nie będąc przewrażliwionym wannabe prawakiem idzie ją bardzo łatwo zauważyć ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Ta kiedy Spider rzuca rękawice Marvel i nagle wokół niej w slow-mo pojawiają sie Wasp, Gamora, Okoye, Scarlet Witch i Nebula.

Sztuczne, ale nie bardziej niż cała reszta finału.

Odpowiedz
A propos tej szokującej sceny. Ta Kapitan Marvel nie mogła po prostu użyć tej rękawicy, tylko poleciała z nią Thanos wie gdzie?
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
the answer is: don't think about it, morty. don't think about it
tak że o.

Odpowiedz
Oby Marvelka miała kaca moralnego, że jest takim przelujem, a zamiast użyć swoich mocy Stark musiał zaliczyć zgona ;]
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
To, że te wszystkie kobiety się znalazły w jednym miejscu, to jeszcze pół biedy. Powiedzmy, że poczuły taką solidarność płci. Niech se będzie. Ta scena jest idiotyczna w innym aspekcie. Parker widzi Marvel, która właśnie wleciała w atmosferę, gołymi rękami rozwaliła okręt wojenny Thanosa. No i po tej scenie on ją pyta, jak sobie poradzi z tymi jednostrzałowcami, którzy biegają po polu bitwy. Kobiety widząc to samo, co Spidey, oznajmiają że pomogą jej, po czym Marvel naturalnie zaczyna latać i po sekundzie eskorty już nie ma.
.

Odpowiedz
Rolę Marvelki powinien przejąć Thor. To on mógł uratować Tony'ego we współpracy z Rocketem. To on mógł zmotywować wszystkich do ataku na Thanosa i użycia kamieni, bo to jego jedyna szansa na odkupienie po porażce. Wreszcie to on powinien wziąć się za statek Thanosa, skoro z powodzeniem niszczył lądowniki w Wakandzie.

I mam dziwne wrażenie że tak dokładnie miało być, zanim Feige powiedział "wepchnijcie tam Marvelkę".
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
No więc właśnie. Cała ta scena jest przecież antyfeministyczna do bólu. Otóż mamy potężną Feminę, która ze swoimi psiapsiółkami robi za co? Za posłańca żeby potem Samczy Patriarchat mógł zgarnąć całą chwałę po uratowaniu świata. Mogła jeszcze wziąć oprócz rękawicy kapcie, zimne piwo, obiad i gazetę - Proszę kochanie, a potem Ci się namiętnie oddam.
Dziwię się, że feministki nie ryczą na całe gardło. A powinny.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
(29-04-2019, 13:59)Dr Strangelove napisał(a): A propos tej szokującej sceny. Ta Kapitan Marvel nie mogła po prostu użyć tej rękawicy, tylko poleciała z nią Thanos wie gdzie?

Kurde... racja o_0

Odpowiedz
Prawdziwi mężczyźni na forum udowadniają sobie, że scena rzekomo żałośnie mega feministyczna tak naprawdę jest antyfeministyczna.
Aha.
Coś jeszcze na co mam zwrócić uwagę jeśli okazałoby się, że ktoś mi przed kolejnym seansem urwał jajka?

Odpowiedz
Po drugim seansie.

Ojojoj, powiem Wam że oglądało mi się o wiele lepiej niż za pierwszym razem, myślę że wszystko mam już ułożone, na spokojnie oglada się to znacznie fajniej i można zwrócić uwagę na sporo rzeczy.

Więcej wieczorem.

Odpowiedz
Po pstryknięciu Bannera kamienie trzeba było zwrócić. Wszyscy spieszyli się do vana Langa, by się cofnąć i je oddać zanim Thanos je dorwie i zrobi swoje pstryknięcie. Czy może się mylę? Also, o Carol:

Odpowiedz
ja to bym olał vana i dał komuś silnemu rękawicę żeby ten po prostu pstryknięciem odesłał kamienie na swoje miejsce.
ale to ja :/
tak że o.

Odpowiedz
Ale kamienie działają chyba tylko w obrębie uniwersum, w którym się znajdują ;)
Natomiast Marvelka mogła zapewne pstryknąć Thanosa i jedynie się po tym otrzepać z kurzu.

(29-04-2019, 15:11)Mierzwiak napisał(a): Po drugim seansie.

Ojojoj, powiem Wam że oglądało mi się o wiele lepiej niż za pierwszym razem, myślę że wszystko mam już ułożone, na spokojnie oglada się to znacznie fajniej i można zwrócić uwagę na sporo rzeczy.

Więcej wieczorem.
Mam wrażenie, że sporo zatrzeżeń, które mam do Endgame wynikają z faktu, że nie jest to po prostu Infinity War part 2. Którym na początku przecież miało być, zanim Russo świadomie zmienili tytuł.
Jako klamra spinająca 20-kilka filmów ten film wypada naprawdę dobrze. Na przykład podróż do lat 70, którą można było pominąć na rzecz pokazania przygotowań do podróży w czasie / tworzenia rękawicy Starka - zamiast tego zostaje domknięty wątek relacji Tony'ego z ojcem, który ciągnie się od Iron Mana 2, przez Civil War. Do tego foreshadowing decyzji Capa w finale.

Podsumowując:
Iron Man - dostaje okazję pożegnania się z ojcem i niejako odbudowania rodzinnych więzów, do tego spełnia swój najważniejszy cel od Avengers - ratuje świat przed Thanosem
Kapitan - jako urodzony dowódca staje na czele najsilniejszej armii we wszechświecie, dostaje okazję przeżyć 70 lat, które zostały mu odebrane
Wdowa - jej główną motywacją jest odpokutowanie grzechów z poprzedniego życia i lepiej tego nie mogła zrobić oddając życie w zamian za kamień
Hawkeye - on z kolei dostaje od życia drugą szansę, podobnie jak Wdowa dołączając do Shield i Avengers
Hulk - kiedyś jako bezmyślny potwór odpowiedzialny za śmierć wielu niewinnych ludzi, teraz to on przywraca wszystkich do życia
Thor - .... z Thorem mam problem. Pomoże ktoś? W końcu godzi się z tym, że nie nadaje się do roli króla, która była mu narzucona?
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Avengers: Age of Ultron (2015) Gal Anonim 292 53,682 21-12-2023, 00:04
Ostatni post: Rozgdz
  Captain Marvel (2019) Kuba 554 66,667 26-11-2023, 19:48
Ostatni post: Rozgdz
  Avengers: Infinity War (2018) Mierzwiak 2,143 248,808 16-07-2023, 19:00
Ostatni post: Rozgdz
  The Avengers (2012) Gal Anonim 1,348 139,308 02-04-2022, 17:52
Ostatni post: Rozgdz
  Spider-Man Far From Home (2019) Pelivaron 239 35,114 29-06-2021, 17:33
Ostatni post: kordian_slowackiego



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości