BARRY czyli Bill Hader jest hitmanem
- Barry, zabij ją.
- Po prostu oderwij ją od twarzy.
- Nie mogę.
- Czemu?
- Bo przykleiłem sobie ręce do kierownicy.

Odpowiedz
Zacząłem trzeci sezon i nie wiem co myśleć, wszystko co związane z Hankiem wciąż świetne, ale reszta... Została wywrócona do góry nogami, mam wrażenie trochę jakbym pominął parę odcinków, na razie jestem po odcinku drugim.

Odpowiedz
Skończyłem trzeci sezon i nie wiem co myśleć, mało było w nim tego za co lubiłem poprzednie sezony, w szczególności pierwszy, za dużo dramatu, za dużo powagi, Barry nagle stał się kompletnym wariatem, no nie siadło mi to.

Myślę, że w poprzedniej formule tkwiło jeszcze wiele potencjału.

Odpowiedz
Bardzo lubię poprzednie serie, ale 3 sezon jest jeszcze lepszy, z rewelacyjnym finałem, który chyba dużo zmieni w serialu. Bill Hader to dobry aktor, ale jeszcze lepszy scenarzysta i reżyser. Ciekawe że obok Bena Stillera to kolejny komik, który lepiej wypada po drugiej stronie kamery. Cała obsada świetnie grała w 3 serii, podobał mi się każdy z wątków.

Ale nie tylko finał trzyma wysoki poziom, bo wszystkie odcinki są przynajmniej znakomite, a niektóre sceny, np. pościg na autostradzie w szóstym odcinku czy w ostatnim odcinku scena jak słuchamy z Hankiem pewnych odgłosów, to genialna robota realizacyjna. Miejscami twórcy mocno idą w klimaty jak z filmów braci Coen, takich jak Tajne przez poufne, czyli dzieją się bardzo absurdalne rzeczy, jak z kreskówek, i wydaje mi się, że w 3 serii jest takich scen więcej, jak w poprzednich seriach, ale to jakimś cudem działa. Uwielbiam to z jaką łatwością serial przechodzi z totalnie absurdalnych sytuacji i komediowych momentów, w poważne i trzymające w napięciu sytuacje i nic nie zgrzyta (w uniwersum Breaking Bad też podobne zagrania robi ekipa Gilligana, ale w Barrym jest to na większą skalę). Pierwszej i drugiej serii postawiłem 8/10, ale 3 sezon to 8.5/10, a może i nawet 9/10 postawię.

Jedynie do czego bym się przyczepił, to do przerwy między 2 a 3 serią, która była za długa, a nie wszystko pamiętam. Wiem że to nie z winy twórców, ale były sceny jak choćby z facetem w żałobie, który pojawia się w kościele na początku jednego z odcinków. No i nie przypomniałem sobie kto to jest. Dopiero jak przeczytałem recenzje po seansie to skojarzyłem co to za facet.

Odpowiedz
Chciałem wszystkich zapewnić, że trzeci sezon Barry'ego rewelacja calosciowo. To jak to trzyma poziom i jak szczerze idzie przed siebie, zgodnie ze swoją wizją, bezkompromisowo, jest wspaniałe. Mam nadzieję, że powstaną jeszcze maks dwa sezony i to pięknie zamkną.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Dzięki za przypomnienie. Miałem zamiar oglądać jak już będzie całość.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon