Ankieta: Jak oceniasz "Bad Boys For Life"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Bad Boys (1995-2020)
Przemyslenia o pierwszym Transformers zebrałem jakiś czas temu do kupy tutaj: https://filmozercy.com/wpis/nostalgiczna-niedziela-149-transformers-2007

Odpowiedz
1. Armageddon
2. Wyspa
3. Pearl Harbor
4. Bad Boys
5. W sumie nie wiem

I nie wiem, co wy gadacie. Pierwsze "Transformery" są Bayowskie do oporu. I w ogóle mi akurat podchodzą tak sobie, wolę "Dark Side of The Moon", jeśli chodzi o tę serię (i jako jedyna osoba na świecie wolę też "Age of extinction"). W pierwszej części jest w cholerę niepotrzebnych zapychaczy, przez co dla mnie ten film jest, jak by to ująć, nie dość skupiony i wygląda trochę, jakby miał ADHD - chociaż oczywiście druga część jest pod tym względem o wiele gorsza. Jakieś grube Murzyny gibające się przed kompem, świrujący policjant na komendzie, wszystkie scenki z rodzicami Sama - komu to potrzebne? Po względem siarowatych wstawek, które nic wartościowego nie wnoszą, a tylko rozpychają metraż, to ta pierwsza część wcale nie jest lepsza od następnych (znowu - pomijając dwójkę, gdzie Bayowość wywaliło poza skalę). Do tego dużo walenia po oczach światłami, jakby to kręcił Jar Jar Abrams za czasów swoich "Star Treków", dużo rozchwianej kamery i ogólny chaos w scenach akcji. Po kilku obejrzeniach już wprawdzie ogarniam, kto kogo leje, ale dalej stoję na stanowisku, że to właśnie w pierwszej części sceny akcji są najmniej czytelne. W następnych jest już mniej bujania i przechyłów kamery, chyba mniejszy zoom i spora dawka slow motion, które pozwala lepiej śledzić momenty, gdzie jest dużo napchane na ekranie.

Zapędziłem się w sumie w off-top (ale nie tylko ja), więc wróćmy do "Bad Boys". Pierwsza część dla mnie naprawdę fajna - choć lepsza z tego komedia niż sensacyjniak. Sequel jest z kolei na odwrót - ma niezłe sceny akcji, a humor żenuje. W trzeciej jakoś te dwa elementy wyrównano. Nie zrobiła na mnie jakiegoś dużego wrażenia, ale przynajmniej daje się oglądać bez poczucia obciachu. Więc jeśli czwórka będzie na takim poziomie, to mnie to w sumie wystarczy.
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
srebrnik napisał(a):Wyspę widziałem raz i nie pamiętam za wiele. Chyba było spoko.

Spoko to tam był skandal po premierze :)

The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
(28-03-2024, 13:44)Bucho napisał(a): Trzesienie ziemi jako zart ok, sam wlot do pokoju nawet tez, ale tu powinien byc jeden zart slowny dotyczacy tego, ze Sam ma w pokoju dziewczyne i nara. Timing i ogolna szybkosc dowcipu ma znaczenie, Bay robil to DUZO lepiej w The Rock, Armageddon (moze poza Ruskiem na stacji) i Pearl Harbour. Ot, pogadac sobie chcialem.
Ja to rozumiem. Po prostu inaczej rozumiemy termin "bayizmy". Dla mnie to jest właśnie w dwójce i kolejnych częściach. W jedynce rodzina Szyi jest jaka jest, ale mnie nie razi. W jakiś taki naturalny sposób po prostu są. I ten ich humor po prostu mi nie przeszkadza. W dwójce ta para już była po prostu niestrawna.
Więc te "bayizmy" dla mnie to po prostu brak umiarkowania, który w jedynce nie występuje.

Poza tym sama historia odbywa się bez debilizmów co  dla mnie zawsze w kinie miało kolosalne znaczenie. Ot prościutka historyjka.
No iw dwójce już mamy cuda wianki. Potężny artefakt, Cybertrony, szmery bajery, Złowrogi przeciwnik będący zagrożeniem dla całego Wszechświata, a którego Optimus rozsmarowuje po pustyni w 30 sekund.

No i "Twierdza" była trochę dla innego widza, więc też rozumiem trochę inne podejście.

PS. Kur... Napisałem humor przez "ch". Ta cyfryzacja nas zniszczy.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Historia swoja droga, tu pelna zgoda. I znowu, co do humoru to jasne, ze jedynka >>>>> reszta, ktora jest nieogladalna.

(28-03-2024, 13:58)slepy51 napisał(a):
srebrnik napisał(a):Wyspę widziałem raz i nie pamiętam za wiele. Chyba było spoko.

Spoko to tam był skandal po premierze :)

O kurvele :)

Uwielbiam takie historie, ogladam (ok)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Cytat:wolę "Dark Side of The Moon"

Tę płytkę Floydów? Bo nie ma filmu Transformers o takim tytule :P

Odpowiedz
Jak zwał, tak zwał.
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
(28-03-2024, 13:58)slepy51 napisał(a):

o WOW! Tego nie wiedziałem. Mega ;)
“A man holds sacred only 3 things. His home, his children, and his mother. He who dares to harm any of these, whomever god he serve, pray to them for mercy. You will receive none from the man.”

Odpowiedz
Wklejałem to jakiś czas temu w temacie o Michaelu Bayu bo też niedawno się o tym dowiedziałem - https://forumkmf.pl/Thread-Michael-Bay--675?page=6

slepy51 napisał(a):Przyznam szczerze, że wcześniej o tym nie słyszałem i zastanawiam się, na jakiej zasadzie coś takiego się odbywa, że studio filmowe pokroju DreamWorks wykłada ponad 120 baniek na film i jego szefowie nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że cały pomysł na niego jest podjebany z jakiegoś zakurzonego niskobudżetowca. No bo w życiu nie kupię tego, że ci zasiadający na samej górze decydenci o tym wiedzieli i nie wyłożyli jakichś śmiesznych pieniędzy, żeby zabezpieczyć prawa do oryginału licząc na to, że nikt się nie zorientuje :)

W sumie to nadal zastanawiam się nad tym, na jakiej zasadzie to się odbyło, że nikt tego nie dopilnował i potem trzeba było płacić siedmiocyfrowe odszkodowanie.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Ale, że jak niskobudzetowca? Przecie to wygląda jak rimejk "Ucieczki Logana"
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon