II Wicemiss Avatara 2010
Liczba postów: 3,195
Liczba wątków: 18
Dziad z PRL-u i "Bitwa Warszawska 1920 roku" CD. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7957599,_Bitwa_Warszawa_1920____nowy_film_Jerzego_Hoffmana.html
1. tytuł jest debilny
2. "W filmie pojawią się żołnierze w mundurach z tamtego okresu, broń oraz pierwszy czołg, Renault FT 17" SZOK! To może być Wielki Film!!!11
3. "...W rolę tego małżeństwa wcielą się Natasza Urbańska i Borys Szyc." - hłe, hłe, no ale zawsze to lepiej niż Małaszyński i jakiś pasztet.
4. "...Pierwsze zdjęcia do filmu rozpoczną się pod koniec czerwca", "...Uroczystą premierę filmu "Bitwa Warszawska 1920" zaplanowano na koniec września przyszłego roku", czyli jakieś 14 miesięcy na nakręcenie i postprodukcję najdroższego polskiego filmu w historii (20mln zł!!!!11)
5. Z 3D już się kiedyś śmiałem...
31-05-2010, 19:26
Stały bywalec
Liczba postów: 13,477
Liczba wątków: 77
Plus jaki widzę to obecność Idziaka. Może wreszcie kino polskie doczeka się dobrych, umiejętnie skręconych scen batalistycznych.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.
31-05-2010, 19:38
Banned
Liczba postów: 34,153
Liczba wątków: 77
"Bitwa Warszawska 1920 roku" - ależ to logiczny tytuł, bo przecież musi być wiadomo że nie chodzi o Bitwy Warszawskie z lat 1952, 1961, 1978 i 2001.
31-05-2010, 19:42
Miami Vice
Liczba postów: 8,063
Liczba wątków: 43
Perfik napisał(a):Natasza Urbańska
Nie ma szans, takie beztalencie zatopi każdy film...A tu jeszcze główna rola...
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ グシャグシャ バキバキ ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D
31-05-2010, 19:44
TermiGifiernator
Liczba postów: 11,121
Liczba wątków: 57
Cytat:Może wreszcie kino polskie doczeka się dobrych, umiejętnie skręconych scen batalistycznych.
Z 20 żołnierzami, jednym- góra dwoma czołgami i trzema rozpryskami piachu imitującego wybuchy jak najdalej od aktorów. Tak pewnie będzie wyglądać ta nasza wspaniała scena batalistyczna. A to wszystko nakręcone w technice 3D.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron
31-05-2010, 19:45
II Wicemiss Avatara 2010
Liczba postów: 3,195
Liczba wątków: 18
Snappik napisał(a):Plus jaki widzę to obecność Idziaka. Może wreszcie kino polskie doczeka się dobrych, umiejętnie skręconych scen batalistycznych.
Z gówna bata nie ukręcisz... czy jakos tak. Przy takim śmiesznym budżecie i planach na kręcenie tego w 3D nie liczył bym na to.
31-05-2010, 19:46
Król świata.
Liczba postów: 1,667
Liczba wątków: 8
Akurat w "OiM" Hoffmana były dość dobre (choć było ciut za dużo statycznych ujęć), więc cieszy mnie wybór reżysera. Ciekawi mnie natomiast co będzie z muzyką, bo (znowu o mej miłości do "Ogniem i mieczem") w "OiM" muzyka Krzesimira Dębskiego była na równym poziomie z chociażby Johnem Williamsem". Tylko te 3D..... ale zwróci się bo, moi drodzy, pamiętajmy o szkolnych pielgrzymkach do kin.
31-05-2010, 19:48
II Wicemiss Avatara 2010
Liczba postów: 3,195
Liczba wątków: 18
Wiadomo, że się zwróci (zakladając, że w ogóle powstanie) "data uroczystej premiery" nie jest przecie przypadkowa ;)
31-05-2010, 19:50
Król świata.
Liczba postów: 1,667
Liczba wątków: 8
Rzeczywiście. Nie zrobili w sierpniu, w dniach odpowiadających Bitwie, tylko pod koniec września - by nawet pierwszoklasiści w nowo powstałej klasie grupowo poszli.
31-05-2010, 19:59
VIP
Liczba postów: 7,127
Liczba wątków: 292
najniebezpieczniejszy jest Hoffman. "Ogniem i mieczem" i "Stara Baśń" były słabo wyreżyserowane i jeszcze gorzej zmontowane. Sam budżet, kostiumy, scenografia i nieźli aktorzy filmu nie zrobią. Facet niestety nie potrafi robić nowoczesnego kina. Z całym szacunkiem ale nie każdy ~78-latek jest Clintem.
31-05-2010, 20:07
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
starszego dziada z PRLu nie mogli ekshumować?
ale i tak sukces, że Wajda tego nie kręci.
31-05-2010, 20:38
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
komunizm wiecznie żyw:
Walory artystyczne, heroiczne postawy ludzkie oraz edukacyjny charakter filmu nadają mu uniwersalne przesłanie, wzbogacając tym samym naszą kulturę narodową, umacniając jej tradycję historyczną i wnosząc do kultury państw europejskich naszą tożsamość narodową. Przesłanie filmu stanie się ważnym wkładem Polski do wzbogacenia europejskiej różnorodności kulturowej. Wydarzenia wojny polsko-sowieckiej poszerzą wiedzę o historii Europy, a jest to szczególnie ważne w dobie jednoczenia się państw Unii Europejskiej i przyjmowania nowych członków.
http://www.osen.pl/projekty/bitwa-warszawska-1920-film-jerzego-hoffmana/833-walory-artystyczne-i-ekonomiczne.html
normalnie leżę i kwiczę.
EDIT
Koszt produkcji filmu fabularnego pt.: âBitwa Warszawska 1920â
kształtuje się na poziomie 20 541 364- PLN (brutto) i współfinansowany będzie przez:
- Polski Instytut Sztuki Filmowej - 9.000.000,- PLN
dotacja, na pokrycie kosztów filmu netto / bez podatku VAT
super! będę współfinansował Sztukę Polską. jak zajebiście.
31-05-2010, 20:47
Król świata.
Liczba postów: 1,667
Liczba wątków: 8
Dziwny ten artykuł. Bardzo dziwny. Mam wrażenie że ktoś nie ma pojęcia o czym pisał. Wygląda to jakby było tłumaczone translatorem :mrgreen:
31-05-2010, 20:55
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
a ja niestety mam wrażenie, że ktoś doskonale wiedział, co pisze, ba, że pisał to, będąc święcie przekonamym, że uczestniczy w czymś wielkim. gorąco polecam lekturę poniższego zarąbistego tekstu:
Kononowicz pod Grunwaldem
na stronie Serwisu specjalnego poświęconego realizacji filmu Jerzego Hoffmana "Bitwa Warszawska 1920" do pełni epy brakuje tylko zdjęcia tow. Gomułki.
31-05-2010, 20:59
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
Król świata.
Liczba postów: 1,667
Liczba wątków: 8
Świetny artykuł z ZP wygrzebałeś! Nawet nie miałem pojęcia o aż tak wyjątkowo kretyńskich planach.
31-05-2010, 21:19
II Wicemiss Avatara 2010
Liczba postów: 3,195
Liczba wątków: 18
Ej ja wiem, że jestem laikiem, ale jak to działa, że produkcja filmu kończy się 31.12.2011, a jego premiera odbywa sie 3 miesiące wcześniej?
No i 60 dni zdjęciowych, to trochę mało na nakręcenie 6-godzinnego serialu (no chyba, że takowego nie ma w planach - to szacun)
31-05-2010, 22:27
Chrissie Watkins' arm
Liczba postów: 6,437
Liczba wątków: 78
gazeta.pl napisał(a):Za miesiąc ruszają zdjęcia do najnowszego filmu Jerzego Hoffmana. (...) Pierwsze zdjęcia do filmu rozpoczną się pod koniec czerwca w Podkowie Leśnej pod Warszawą w zabytkowym dworku.
A to ciekawe info, bo w Sierpcu już jakiś miesiąc temu kręcili :lol:
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...
31-05-2010, 23:00
Ambasador białej rasy
Liczba postów: 37,533
Liczba wątków: 375
slepy51, wrzuć ino jakieś fotosy z planu, abyśmy wspólnie mogli podziwiać rozmach tej ludowej superprodukcji, dofinansowanej z budżetu.
31-05-2010, 23:03
^^
Liczba postów: 5,286
Liczba wątków: 73
Mental napisał(a):super! będę współfinansował Sztukę Polską. jak zajebiście.
Już od dawna to robisz tylko widać nie wiedziałeś :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2
31-05-2010, 23:09
|