CINEMATOGRAPHY - zdjęcia w filmach + ulubiony kadr
#41
(11-12-2012, 12:26)Mierzwiak napisał(a): Wiedziałem że prędzej czy później ten temat zamieni się w jarmark filmików z YT. Zastanawiam się tylko jak gównianej jakości klipy mają pokazywać piękno zdjęć w filmie, no ale ok :)

Wybacz, szukałem dobrych kadrów z pół godziny i w końcu stwierdziłem, że lepszy gówniany filmik, niż gówniane foto z zupełnie innej sceny :P

kolejne typy:

Niezniszczalny
[Obrazek: UNBREAKABLE-16.jpg]

Osada:
[Obrazek: hand.png]

Last samurai:
[Obrazek: last+samurai.jpg]

Lecą żurawie:
[Obrazek: zurawie_5_400x400.jpg]
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#42
Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię zdjęcia w filmach Wesa Andersona. Nie mam pojęcia ile w nich faktycznego mistrzostwa operatora, a ile po prostu cudownej scenografii czy pejzażu. Co w ogóle wydaje mi się ciekawym zagadnieniem, bo czy czasem zdjęcie samo w sobie jest przeciętne, ale wydaje nam się genialne przez to co przedstawia?

Ale wracając do Andersona, w jego filmach uwielbiam te symetryczne kadry i oczojebne kolory, które są ze sobą zestawiane na zasadzie kontrastów. Albo te radosne akcenty barwne, jak czerwona czapka narratora z Moonrise Kingdom czy czapki bohaterów Podwodnego życia ze Stevem Zissou. Ruch kamery też jest uroczy i dziwny jak cała reszta. W ostatnim filmie Wesa, wrażenie robi również to ciepłe nasycenie obrazu, które "postarza" film.

Moonrise Kingdom

[Obrazek: beznazwy1mga.jpg]

Fantastyczny Pan Lis

[Obrazek: fantastycznypanlis.jpg]

Pociąg do Darjeeling

[Obrazek: pociagu.jpg]

To nie jest najlepszy kadr z filmu, tylko z trailera:P

Podwodne życie ze Stevem Zissou

[Obrazek: podwodneycie.jpg]

A to najlepszy jaki znalazłem na filmwebie.

Odpowiedz
#43
Liam Neeson - Lista Schindlera.
[Obrazek: liam-neeson-oscar-schindler-lista-schindlera.jpg]
Vanilla Sky.
[Obrazek: vanillasky.jpg?w=595]

Odpowiedz
#44
[Obrazek: alien3_0068.jpg]
[Obrazek: alien3_0071.jpg]
[Obrazek: alien3_0112.jpg]
[Obrazek: alien3_0213.jpg]
[Obrazek: alien3_0766.jpg]
[Obrazek: alien3_0998.jpg]
[Obrazek: alien3_3408.jpg]


/////////////////////////////////////////////////


[Obrazek: screenshot-lrg-01.png?AWSAccessKeyId=0XM...W6fFXNI%3D]
[Obrazek: district9_5.jpg]
[Obrazek: alien-mech-powered-armor-suit-looking-at...58-484.jpg]

Odpowiedz
#45
Obejrzałem właśnie znowu Misję po kilku latach przerwy.

Piękne zdjęcia. W niektórych scenach dżungla jest tak cudownie oświetlona słonecznym światłem, że na serio zdaje się rajem. Ale nie chodzi tylko o widoki, bo sceny w mieście (np. te nocne) też są cudownie sfilmowane.

Niestety, film oglądałem na Ale kino, więc nie mogę wkleić najlepszego ujęcia, ale to znalezione w necie też jest świetne.

[Obrazek: largethemissionbluray13.jpg]

Ps. Po Misji, leciał (dalej leci) Ostatni cesarz. Obejrzałem początek i zdjęcia robią równie ogromne wrażenie:)

Odpowiedz
#46
Wesele

[Obrazek: Wajda_najlepszy_5062310.jpg]

Niestety, to powyższe to najlepsze/najciekawsze, co można w google znaleźć. Choć mnie najbardziej rozwala ujęcie dziewczynki bawiącej się lampą naftową - absolutna perfekcja nastroju i zdjeć.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#47
Ode mnie jeszcze kadr z Collateral, który uwielbiam, chociaż takich momentów jest kilka - gdy twarz Jady Pinkett znajduje się za plastikową szybką i staje się nieostra. Nie wiem czemu ale niesamowicie mi się to podoba:

[Obrazek: snapshot20121213172715.jpg]

Plus:

[Obrazek: snapshot20121213173014.jpg]
[Obrazek: snapshot20121213173805.jpg]

W trylogii LOTR pięknych kadrów jest cała masa, ale ze wszystkich trzech filmów mam jeden absolutnie ulubiony moment, z Powrotu Króla, aczkolwiek w ruchu prezentuje się on nieco lepiej niż jako jedno, nieruchome zdjęcie. Gdy Sam wbiega do Góry Przeznaczenia i widzimy Frodo stojącego nad Szczeliną Zagłady. Malutka, samotna sylwetka. Coś pięknego:

[Obrazek: snapshotdvd011816201212.jpg]

Odpowiedz
#48
(16-12-2012, 18:52)Mierzwiak napisał(a): Nie wiem czemu ale niesamowicie mi się to podoba

też nie wiem :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#49
No co, piękny kadr:)

Mam zamiar powtórzyć sobie Władcę i też wkleję jakieś kadry. A tak z pamięci to mogę wymienić dwie sekwencje, które robią na mnie ogromne wrażenie.

W Drużynie Pierścienia mamy przelot nad Isengardem razem z ćmą. Ten ruch kamery + rozświetlone ogniem kopalnie orków + genialna muzyka (orkowy temat przechodzący nagle w ten liryczniejszy i bardziej magiczny) = cudo:D

[Obrazek: wl1wj.jpg]

W Powrocie króla zaś najbardziej podoba mi się sekwencja z zapalaniem ognisk.

[Obrazek: wl2l.jpg]

Odpowiedz
#50
nie no, patyczak, błagam - może ograniczmy się do filmów lub ujęć, w których kadr nie składa się z 99% z komputera :P
Także tego LOTRa do kosza - już znacznie lepsze jest ujęcie na całą ekipę z perspektywy pierścienia
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#51
(16-12-2012, 21:59)Mefisto napisał(a): może ograniczmy się do filmów lub ujęć, w których kadr nie składa się z 99% z komputera :P
Bo? Pytam z czystej ciekawości, bo to nieuzasadnione narzekanie nie przeszkodzi mi w zaprezentowaniu piękna zdjęć w Rango.


Odpowiedz
#52
Piękna zdjęć w animacji? Tjaa...

Znaczy wiesz, temat jest Twój, ale myślę, że klasyczne zdjęcia mają większy sens, niż zabawa Wety czy kogotam greenscreenem :>
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#53
Nie chce mi się zastanawiać ile w kadrze komputera, a ile nie. Ważne, że robi wrażenie.

A po drugie, czemu użycie komputera ma dyskwalifikować zdjęcia w tym temacie? Ten ruch kamery nad Isengardem jest wspaniały, nawet jeżeli to kamera w programie graficznym a większość sceny to cyfrowe efekty;)

W animacjach też mamy zdjęcia, więc Mierzwiaku wrzucaj Rango:)

Odpowiedz
#54
patyczak - wiem, ale sądziłem, że temat powstał po to, by docenić robotę OPERATORÓW. W innym wypadku walnijmy tytuł: najbardziej cool kadry i dajmy se spokój :)

PS. I proszę mi nie wyjeżdżać z mądrościami pokroju: "bo przy niektórych animacjach konsultują ujęcia z legendami kamery", bo to też wiem i nie o to tutaj chodzi :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#55
Temat powstał po to, by doceniać zdjęcia/stronę wizualną filmów, niezależnie od tego czy to filmy aktorskie czy animacje, czy czyjeś ulubione kadry pochodzą ze scen z CGI czy bez.

Nie zamierzam wyjeżdżać z żadnymi mądrościami, chciałbym tylko przypomnieć, że taki Avatar dostał za zdjęcia Oscara.

Odpowiedz
#56
Ja tam nie umiem rozróżnić ile w konkretnym zdjęciu operatora, ile scenografa, reżysera czy speca od efektów specjalnych, więc po prostu powrzucam cool kadry;)

Odpowiedz
#57
no i dodatki chyba solidnie wyjaśniają czemu :>

gwoli ścisłości: nie potępiam totalnie CGI w tym temacie (samo Se7en przecież zostało przepuszczone przez filtry na kompie), ale wklejać kadry złożone z kompa w 90 i wyżej % i mówić: ładne zdjęcia to dla mnie przegięcie pały :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#58
O, przypomniało mi się, że jeśli chodzi o animacje, to od strony wizualnej uwielbiam disnejowskiego Dzwonnika z Notre Dame.

[Obrazek: the-hunchback-of-notre-dame.jpg]

Odpowiedz
#59
wdepnąłeś mi w puentę :P

ale prawda - świetnie NARYSOWANY film :>
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#60
@Mefisto: whatever :)

The Girl with the Dragon Tattoo Finchera to dla mnie rozczarowanie, ale zdjęcia akurat są w tym filmie tip top. Tym razem nie kadr, ale konkretny moment, ruch kamery - fantastyczny najazd od tyłu na Rooney Marę, obrót nad głową i zbliżenie na twarz do góry nogami. Boskie [5:32]:


Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsze animowane postaci w filmach fabularnych Kakapo 32 9,816 02-10-2007, 21:25
Ostatni post: Danus



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości