Ekranizacja książki
#1
Jako że wszyscy trafili tu zapewne z zamiłowania do filmów, proponuję byśmy zabawili się w koncert życzeń i wymieniali jakie ekranizacje chcielibyśmy zobaczyć. Warto też zaznaczyć czy mają to być filmy zwykłe, czy jakieś trylogie, bądź seriale. 

Ja najbardziej chciałby ujrzeć ekranizację kryminałów Jo Nesbo. Gdybym miał dużo kasy, lub gdybym umiał reżyserować to na bank walczyłbym o prawa do jego powieści. Wyobrażam sobie genialny serial, gdzie każda z książek jest kolejnym sezonem. Sezon tak max 6-8 odcinków. Zapłaciłbym duże pieniądze, aby móc to obejrzeć. 

Z chęcią obejrzałbym też ekranizację książki Metro 2033. Z tego co mi wiadomo to już nawet amerykanie robili do tego jakieś podchody...

Dobrym materiałem na świetny film są też książki trochę niedocenianego w mojej opinii Toma Knoxa. Pisze dobre thrillery w których dużo się dzieje. Tworzy bardzo ciekawych bohaterów, oraz trzymającą w napięciu fabułę. 

Co Wy byście wybrali? Może jakiego typu książek Waszym zdaniem powinno się więcej ekranizować?

Odpowiedz
#2
Ja bym chętnie zobaczył ekranizacje dwóch książek Toma Clancy'ego: "Dekret" i "Kardynał z Kremla".

Pierwsza to materiał na porządne kino sensacji w którym żądny zemsty na jankesach pilot najpierw za pomocą boeinga wbitego w Kapitol eliminuje prawie całą władzę w USA, a następnie terroryści związani z Iranem wywołują epidemię Eboli. Jest tam wszystko co jest dzisiaj "na czasie". Terroryści z bliskiego wschodu (tutaj by przerobili na typowych islamskich dżihadystów), ebola i atak z użyciem samolotu pasażerskiego (kto wie, czy Clancy tym nie zainspirował Al-Kaidy?).

Drugi to materiał na świetne kino szpiegowskie z czasów zimnej wojny. Polowanie na szpiegów, wykradanie tajemnic i zabawa w polityczną ciuciubabkę na najwyższych szczeblach władzy pomiędzy USA i ZSRR.


Z bardziej europejskich klimatów chętnie bym obejrzał nakręcony kryminał na podstawie książek autorstwa Hjortha i Rosendeldta. Dotychczas ukazały się 4. Poza niezłymi zagadkami kryminalnymi cechuje je świetny rys głównych postaci i wzajemne relacje między nimi. Tu przy odpowiednio dobranych aktorach można zrobić naprawdę klasową serię bez wielkiego budżetu.


I jeszcze jedno. Nie książka, a komiks. Thorgal oczywiście. Przecież to samograj, materiał na hicior jak się patrzy. I to nie jeden. Że do tej pory Hollywood się za to nie zabrało? Nie rozumiem.
Quite an experience to live in fear, isn't it?
That's what it is to be a slave.

Odpowiedz
#3
Ja tam bym z chęcią zobaczył jakąś ekranizację "Ubika" Dicka. Moje typy na reżysera: David Cronenberg, Terry Gilliam, David Fincher lub nawet Paul Thomas Anderson (zawsze chciałem zobaczyć sci-fi w jego wykonaniu). Z tego co wiem to parę lat temu Michel Gondry miał się zabrać za ekranizację, ale coś mu niestety przeszkodziło.
Inną książką, która jest jak dla mnie idealnym materiałem na arcydzieło kina jest "Krwawy południk", a też wielokrotnie była brana pod uwagę przez reżyserów (m.in. przez Malicka w jego 20 letniej przerwie). Myślę, że PTA i tu mógłby podołać temu zadaniu.

Odpowiedz
#4
Blood Meridian (nie wiem jak tłumacz mógł to przetłumaczyć na Krwawy południk, nie przeczytał książki i wziął ze słownika pierwsze znaczenie słowa Meridian?) powinien nakręcić ktokolwiek dobry. Za Drogę wziął się Hillcoat i wyszło zajebiście, za No Country for Old Men Coenowie i wyszło jeszcze lepiej, Scott wyreżyserował Adwokata i również świetny film, za to prawa do Child of God dostał nie wiem z jakiej paki James Franco i nakręcił przeciętniaka.

Odpowiedz
#5
Myślę, że Franco wycisnął z tej książki tyle ile mógł i na pewno godna zapamiętania jest świetna rola Scotta Haze'a. A jego "Kiedy umieram" uważam za jeden z lepszych filmów ostatnich lat.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
#6
Z "Kiedy Umieram" Franco nie zrobił nic, czego nie zrobiłby pierwszy lepszy rzemieślnik. Szkoda, bo uwielbiam tę książkę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Książki Azgaroth 2,112 326,900 26-03-2024, 22:43
Ostatni post: first-pepe
  Szukam książki military 81 17,233 30-01-2021, 20:27
Ostatni post: Paszczak
  Star Wars - książki military 90 18,775 25-11-2017, 21:23
Ostatni post: Kuba
  Baza adaptacji na portalu książki aniakonda 12 6,282 22-11-2014, 17:34
Ostatni post: aniakonda



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości