Enen
#1
Widzę, że nie ma jeszcze takiego tematu, a film wydaje mi się warty uwagi. Idąc za filmwebem:

Cytat:Film opowiada historię lekarza szpitala psychiatrycznego, który odkrywa, że wśród jego pacjentów znajduje się człowiek cierpiący na amnezje i nie posiadający historii choroby. Lekarz przenosi go do swojego domu i samodzielnie poddaje terapii.

Zwiastun zobaczyłem przed Bruno. Byłem pod wrażeniem, myśle, że może coś z tego wyjdzie. W obsadzie między innymi Borys Szyc i Magdalena Walach, a za kamerą stanął reżyser Komornika - Feliks Falk. W końcu polska kinematografia zaczyna odkrywać zachodnie standardy i zmierzać we właściwym kierunku po fali hagiograficznych filmów i innych odkrywających bolączki przeszłości naszego nardou. Pierwsze skojarzenie - Memento. Sam nie jestem jakimś wielkim entuzjastą polskiego kina ale film wzbudził we mnie ciekawość czyli zadanie trailera zostało spełnione. Zapraszam do dyskusji.

Link do zwiastuna
"Więcej socjalizmu - znaczy więcej demokracji." - Michaił Gorbaczow

"Istnieje marksizm dogmatyczny oraz marksizm twórczy. Ja stoję na istocie tego ostatniego." - Józef Stalin

Odpowiedz
#2
To mógł być fajny film w rodzaju Don't Say a Word (który może sam nie jest najwyższych lotów, ale ogląda się go naprawdę dobrze, a poza tym fabuła jest podobna), ale niestety wyszło polskie szydło z worka i mamy to, co mamy, czyli absolutnego przeciętniaka. Choć z początku film ogląda się nieźle, to jednak im dalej w las, tym gorzej. Intryga, gdy wychodzi na jaw, jest zwyczajnie absurdalna i balonik pęka z hukiem - a sam finał, to wręcz mistrzostwo głupoty (nie mówiąc o tym, że nic z niego nie wynika). Gwoździem do trumny jest Szyc, który nawet nie stara się grać, a do tego ma beznadziejną fryzurę. Genralnie więc odradzam, nawet pomimo niezłego klimatu. Miałem dać 6/10, ale finał mnie rozłożył, więc będzie 5/10
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#3
W zasadzie to się zgadzam. Dziwny film. Jaki thriller? przecież to dramat/obyczajowy, bure tło i końcowa muzyczka nie czyni go przecież thrillerem. Borys Szyc chyba pierwszy raz mnie zawiódł, strasznie irytująca postać/rola + jego włosy, WTF ? :neutral: Natomiast końcówka trochę nadrobiła, dodała pikanterii i w końcu jakiejś "akcji". Ogólnie racja, średniawka 5/10
Wall Street 2 - 5/10
Wall Street 7.5/10
Dla Niej wszystko 7/10
Zanim odejdą wody 6.5/10
Dochodzenie 7/10
Pozdrowienia z Paryża 3/10
Wyspa tajemnic 9/10
The Hurt Locker 7.5/10
Invictus 8/10
Droga 7/10

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości