Fallout 1, 2 (i reszta)
(13-04-2024, 14:30)Żółte Krzesło napisał(a): Twórca dwóch pierwszych "Falloutów" zachwala serial.

https://www.gry-online.pl/newsroom/serialowy-fallout-spodobal-sie-tworcy-growego-fallouta-bylem-tak/z928e46

Stary dziad, który szuka roboty we współczesnym game devie zachwala coś, co zachwalają wszyscy wokoło, ale sam czego kompletnie nie kuma, i co stoi w sprzeczności ze wszystkim, co sobą reprezentowały prawdziwe Fallouty.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Caina zaproszono na premierę, więc oczywiste że będzie chwalił.

Odpowiedz
Obejrzałem połowę 1 odc i Vibe jak w jakimś szrocie od Netflixa. Dokończę w wolnej chwili, ale spodziewałem się innego klimatu.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
(14-04-2024, 11:41)Hitch napisał(a):
(13-04-2024, 14:30)Żółte Krzesło napisał(a): Twórca dwóch pierwszych "Falloutów" zachwala serial.

https://www.gry-online.pl/newsroom/serialowy-fallout-spodobal-sie-tworcy-growego-fallouta-bylem-tak/z928e46

Stary dziad, który szuka roboty we współczesnym game devie zachwala coś, co zachwalają wszyscy wokoło, ale sam czego kompletnie nie kuma, i co stoi w sprzeczności ze wszystkim, co sobą reprezentowały prawdziwe Fallouty.

Hahahaha
I weź tu coś stwórz.

Odpowiedz
Jakby stworzyli coś to byłoby pół biedy jeszcze. A tak to tylko mix obrazków i motywików z gier Bethesdy, które robią brzydką kupę na oryginalne Fallouty.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Bardziej chodziło mi o Cane'a ;)

Jeśli chodzi o serial to oczekiwania miałem przyzerowe, więc bawiłem się nawet nieźle. Już dawno straciłem wiarę, że coś ciekawego i zgodnego z klimatem 1/2/NV się w tym uniwersum pojawi. Jako Beth Fallout to się nawet jakiś broni. Ot, niezła rozrywka na weekendowy wieczór.

Przesłuchałem sobie soundtrack i jak na Djawadiegi to jest słabo, z jednym wyjątkiem:



Bardzo zacny kawałek, słychać echa Morgana. Szkoda, że Ramin nie poszedł w elektronikę (a w Westworld pokazał że potrafi i dobrze się w tym czuje) tylko w te defaultowe pierdy, bo mogło z tego wyjść coś fajnego. Może usłyszał żeby się nie wysilał przesadnie, bo i tak 50% czasu będą grały hity z lat 60, bo przecież były w intro do jedynki i dwójki, więc mają być co chwila :) 

Odpowiedz
Obejrzałem na razie pierwszy odcinek.

Wybuch bomb na początku jest mocarny a ghoul-kowboj na końcu jest cool (też z powodu swojej tożsamości).

Pośrodku... Nie wiem czy to dlatego że dopiero co obejrzałem "Halo" ale.. No.. po prostu jakoś to było nudne i nieangażujące. Niby dzieją się rzeczy ale.. Postacie.. dziewczynę chyba lubię bo jest bardzo ładna wiec zawsze przyjemnie jak jest w kadrze. A tak poza tym postacie mam w pompie.
No i tyle..
Pewno jakoś jeszcze jakieś odcinki obejrzę, ale jak to nadal będzie taki poziom.. no, chyba ze głównym bohaterem będzie ghoul a reszta będzie się tylko pętać po bokach, wtedy się zapowiada wcale nieźle :)

Odpowiedz
odpalam dzisiaj całość, zerknąłem na pierwsze kilkanaście minut, żeby dać sobie czas na wprowadzenie.

Intro jest mocarne. Sztuka na najwyższych obrotach, Tego się nie spodziewałem, ale vibe gier jest.
Lucy to strzał w dyszkę z jej obsadą.
Scenariusz potyka się o dywan i wywala na ryj już w pierwszej sekwencji w krypcie: ślub z gościem z innej krypty? Right, yeah, tylko potem coś tam mówią, że nigdy nie otwierali drzwi. Ktoś tutaj spi3rdolił sprawę już na starcie.
No, trudno, zobaczę jak to poleci dalej.
Bazowy Quest: Odszukać ojca. Spoczko, spodziewałem się takiego podejścia i jest to logiczne w "growy sposób".
“A man holds sacred only 3 things. His home, his children, and his mother. He who dares to harm any of these, whomever god he serve, pray to them for mercy. You will receive none from the man.”

Odpowiedz
Te krypty są akurat połączone. Bardziej mnie męczy kwestia water chipa, który wprowadzają z dupy i nikt o nim więcej nigdy nie wspomina :)

Odpowiedz
Cytat:ślub z gościem z innej krypty? Right, yeah, tylko potem coś tam mówią, że nigdy nie otwierali drzwi. Ktoś tutaj spi3rdolił sprawę już na starcie.
No, trudno, zobaczę jak to poleci dalej.
To jest akurat świetnie wyjaśnione i ogarnięte, ale w późniejszych odcinkach, niestety. Ten krypciarski wątek jest zresztą bardzo fajny i zdecydowanie nie wykorzystany w pełni:

Odpowiedz
no okej, to wiele wyjaśnia, tylko chyba szkoda że na początku robi się fakup z braku tej wiedzy. Dzięki za wyjaśnienie.
“A man holds sacred only 3 things. His home, his children, and his mother. He who dares to harm any of these, whomever god he serve, pray to them for mercy. You will receive none from the man.”

Odpowiedz
Niekoniecznie fakup, bo pierwszy odcinek robi jasne rozróżnienie w dialogach i akcji między drzwiami do innej krypty, które były już otwierane, a drzwiami dzielącymi kryptę i powierzchnię, których nigdy nie otwierano.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Jest też zaznaczone "połączenie" między Przywódczynią (czy jak ją zwać),MacLachlanem i zmarłą matką bohaterki. Więc jakieś kontakty gdzieś musiały być, zwłaszcza że MacLachlan i zmarła matka byli najwyraźniej z różnych schronów.

Odpowiedz
Wszystko jest dokładnie i wyczerpująco wyjaśnione w ostatnim odcinku.

W gry nigdy nie grałem, dlatego oceniam wszystko jako osoba kompletnie niezaznajomiona z tym uniwersum i jak na moje serial jest ogólnie niezły, choć patrząc na wszechobecne zachwyty, raczej mimo wszystko trochę przehajpowany. Dodatkowo jest to kolejny serial, który odpowiedni ton i vibe łapie gdzieś w połowie, dlatego te pierwsze odcinki są ciut chaotyczne i nie do końca wiadomo "kto, co, gdzie i jak", ale jak już napisałem, wszystko klaruje się w trakcie a wspomniany ostatni epizod daje tych wyjaśnień być może nawet za dużo, z jednej strony fajnie zamykając większość wątków podjętych w tym sezonie a jednocześnie będąc fajną zapowiedzią sezonu kolejnego. 7/10 bym dał w sumie, oczko więcej za zmutowanego aksolotla :)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
[Obrazek: 8c32f60fa7fe52d37984fb11c2f7088d37b8ccc2...5f0d0e83c7]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości