Fatman (2020) reż. bracia Nelms
#1
[Obrazek: fatman-movie-poster.jpg]

To może być najlepszy film z udziałem Gibsona w roli głównej od dekady. Czarna komedia w śnieżnych sceneriach Alaski. Na drugim planie jak zawsze znakomity i kradnący show Walton Goggins.

Mel gra tutaj świętego Mikołaja, na którego wyrok śmierci wydał niezadowolony z prezentów nastolatek. Dzieciak wynajmuje płatnego zabójcę i zleca mu skasowanie brodacza.


Odpowiedz
#2
Nie wierzyłem, ale kurde dobrze to wygląda, rzeczywiście może być najlepszy film z Melem od ładnych paru lat.

Odpowiedz
#3
Zwiastun jest super, a premiera ponoć na początku grudnia.

Oby szybko w sklepiku, no chyba, że jakiś Amazon albo Netflix kupią :)

Odpowiedz
#4
No to sie spelnilo:




:)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#5
Czytając opis już widziałem w tym mój potencjalny klasyczek świąteczny ;)

Odpowiedz
#6
Dostaniemy w tym roku dwóch ultra kozaków w roli Świętego Mikołaja: Kurta Russela i Mela Gibsona. Chociaż sam koniec roku będzie dla nas łaskawy.
http://www.filmweb.pl/user/tynarus120
Forum światopoglądowe filmowe

Odpowiedz
#7
Premiera 17 listopada na VOD :)

Odpowiedz
#8
Fajnie, ale nie wiem, czy nie wstrzymam się z seansem do świąt. :)

Odpowiedz
#9
Powiem wam, ze splynal po mnie ten trailer i gdyby nie obecnosc Mela to pewnie wylaczylbym w polowie. Nie liczac jakichs pojedynczych okolo-swiatecznych elementow, ktorymi bawia sie tworcy to wyglada to jak niepotrzebne rozciagniecie jutubowego skeczu do rozmiarow filmu fabularnego.

Mel marnuje tylko swoj i moj czas, a jak juz chce biegac w sniegu z giwera to niech lepiej kreci jakis survival na Alasce.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#10
Myślałem, że tylko ja nie rozumiem czym tu się jarać, ale jak dla mnie poza nazwiskami Gibsona i Gogginsa nie ma tu nic ciekawego. Jak przeczytałem opis Mentala, że Mel gra tu Mikołaja to myślałem, że to przenośnia. Strasznie tandetnie to wygląda. Nawet w ramach gatunkowej zabawy. Ani to śmieszne, ani straszne, ani nie wygląda, jakby miało się jakoś zręcznie bawić konwencją i dawać radochę z jady po bandzie. Mel nawet spoko się prezentuje, ale Goggins to już nie wiem... Dzieciak irytujący.


Odpowiedz
#11
Też raczej meh - poza żartem z reniferami nie czuję żadnej konkretnej nuty.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#12
Wasz sceptycyzm jest uzasadniony, zważywszy na poziom ostatnich filmów, w których grał Mel.

Ja jednak go kocham, a miłość jest ślepa, więc dalej naiwnie wierzę, że wreszcie nastąpi przełamanie.

Odpowiedz
#13
Mnie w tym trailerze uwiera właśnie konwencja komedii. Sceny z dzieciakiem są FATALNE, Goggins miejscami jest fajny a w kilku fragmentach wygląda jakby urwał się z kolejnej części "Małych agentów 3D". Wolałbym coś poważnego.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
#14
Taka fabuła to się akurat nie nadaje na nic innego, jak na komedię :P

Odpowiedz
#15
Otóż to.
Wiedziałem, że w końcu przyjdą marudy i zaczną narzekać, zamiast cieszyć się z obecności Mela :) To będzie trochę komedia, tak jak istnieje milion głupich komedii o świętach i Mikołajach, ale ta będzie ciut bardziej serio, z Melem i Rką.

Odpowiedz
#16
Wiem, ale wyobraz sobie teraz Mela z erka w jakims snieznym syrvivalu gdzie sie strzelajo - tak bez udziwnien i na powaznie.

Stanal mi troszke na sama mysl o takim czyms.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#17
Moim zdaniem gdyby wywalić tego Mikołaja i zastąpić dzieciaka to mogłaby to być spoko rozrywka, nawet z elementami komediowymi. Coś w klimatach powiedzmy tego The Guest sprzed kilku lat. Ale to wygląda na nieporadny gatunkowy miks, w którym Mel się ośmieszy, zobaczycie.

Edit: szczególnie, że przyznaję nieznani mi bracia Elms nie wyglądają ani na legendy b-klasowego kina ani wschodzące gwiazdy gatunkowej epy. Czy się mylę?


Odpowiedz
#18
Jedyne, co mnie cieszy w tym, jakie i z kim Mel robi ostatnio filmy to myśl, że może jeszcze pare lat i zagra w jakimś moim filmie. ;)

A Fatman wyglada okej, ale bez szału. Dziwnie wyglada ten pomysl, ale nie "dziwnie - wow, ależ ciekawa wizja" tylko tak, że w sumie nie wiem co to. Zerkne chyba tylko jesli beda dobre opinie. Z ostatnich filmow to chyba wole sobie "Blood Fathera" odswiezyc, bo Mel dzwiga tamten film na swoich szerokich barach.

Odpowiedz
#19
https://www.slantmagazine.com/film/review-fatman-squanders-its-lurid-one-joke-premise-with-literal-mindedness/
Cytat:In fact, Gibson gives an honorable, vivid performance, meaning this isn’t the work of a disgraced legend cynically slumming for a B-movie paycheck. But that’s not enough to quell the disappointment that the filmmakers have taken their lurid one-joke premise so literally. Indeed, if it weren’t so airless, it’d be easier to appreciate Fatman as a character study of Santa’s midlife woes. Imagine the lunatic film parodies of Donner’s Scrooged taken seriously and you have an idea of this project’s weird and unsatisfying ludicrousness.
Czyli w sumie zgodnie z oczekiwaniami - Mel jak zwykle super, ale film kiepawy.

Odpowiedz
#20
Ja to pewnie i tak obejrzę jakoś krótko po świętach z zapasem piwska i całkowitym dystansem do tej absurdalnej fabuły. Nie chcę tego oglądać na trzeźwo ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jungle Cruise (2020) reż. Jaume Collet-Serra Trailery Srailery 44 5,273 18-01-2024, 12:27
Ostatni post: OGPUEE
  The Gentlemen (2020) reż. Guy Ritchie Trailery Srailery 38 6,445 15-01-2024, 18:09
Ostatni post: Trailery Srailery
  Extraction / Tyler Rake: Ocalenie (Netflix 2020) Gieferg 96 11,678 30-07-2023, 15:34
Ostatni post: Mental
  Greyhound (2020) Gieferg 29 5,786 07-11-2022, 22:43
Ostatni post: yacajackowski
  Alone (2020) reż. John Hyams nawrocki 17 3,143 18-09-2022, 20:48
Ostatni post: Debryk
  I'm Thinking of Ending Things (2020) reż. Charlie Kaufman nawrocki 32 5,483 24-08-2022, 16:37
Ostatni post: nawrocki
  Mulan (2020) reż. Niki Caro Mierzwiak 84 12,975 24-07-2022, 21:51
Ostatni post: OGPUEE
  Riders of Justice [2020] Snappik 8 1,960 09-01-2022, 04:13
Ostatni post: Pixie
  O wszystko zadbam / I Care a Lot (2020) reż. J Blakeson michax 50 5,556 08-12-2021, 23:50
Ostatni post: Debryk
  Promising Young Woman (2020) reż. Emerald Fennell michax 31 5,245 29-09-2021, 01:36
Ostatni post: shamar



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości