Filmy w 3D
Cytat:Alien Covenant to chyba jedyny film kręcony w 3D

Źródło? Dopiero wczoraj czytałem na blu-ray.com płacze ludzi o to, że filmu w ogóle może nie być w 3D, bo nie ma żadnych wzmianek o 3D w zwiastunach i na plakatach. Wcześniej z kolei zastanawiali się, czy film będzie miał robioną konwersję, bo nie jest kręcony w 3D. Dzisiaj ktoś tam wrzucił info, że jednak ma być w 3D.

Odpowiedz
Ja patrzę często na http://www.realorfake3d.com/, teraz sprawdziłem w technikaliach na imdb i sam nie wiem - piszą o AR do IMAXa 3D i że zwykłe 3D też ma być, ale całość jest kręcona jedną kamerą, która chyba nie jest do 3D.

Odpowiedz
http://collider.com/imax-2d-movies/

Proszę bardzo :) Cieszy mnie to. Nienawidzę 3D. Jedynymi tytułami, którymi nie byłem rozczarowany były Avatar i Grawitacja. A jak przypomnę sobie seanse chociażby BvS albo Alicji w Krainie Czarów to uhh, zęby bolą.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
Od zawsze zmorą 3d były nieudolne i co więcej niepotrzebne konwersje. Filmy robione od początku z myślą o wykorzystaniu 3d, a zwłaszcza te dedykowane do IMAX (dokumenty!), znacząco traciły w dwuwymiarze. TRON: Legacy w IMAX 3D mną pozamiatał. Do tego były też animacje jak Coraline. Po prostu format 3D nie zawsze się sprawdza, a producenci skuszeni łatwymi $$$ zaczęli robić konwersje wszystkiego jak leci.

Odpowiedz
Ja może jestem jakaś dziwna, ale 3d nie robi na mnie żadnego wrażenia. Ok, jakiś kolejny efekt wizualny. Może nie widziałam naprawdę dobrej produkcji robionej z myślą o 3d.

Odpowiedz
Szkoda mi 3D, ale patrząc realnie na moją filmotekę, tylko 2 filmy (Avatar i Grawitacja) zamiatają swoim efektem 3D. Z drugiej strony jestem zły, bo po prostu wiele filmów było zbyt drogich, abym je postawił na półkę - LoTR trylogia 199 zł 2D, i film pojedynczy za 199 w 3D (kilka lat temu)..., więc wiele z tych, które chciałem, pominąłem. Zresztą, Avatar kupiony w jakiejś wówczas mega promocji za 115 zł, a Grawitacja za 179 zł wcale do tanich nie należały. Ten gadżet jest po prostu za drogi. Kolejna kwestia to strona techniczna - mam Panasonica plazmę, do której okulary są aktywne, więc trzeba kupić parę takich okularów (w 2014 roku koszt jednej pary to 229 zł), i nie zaproszę rodziny na mega seans, gdyż mam tylko dwie sztuki okularków :/ Ograniczenia, ograniczenia, ograniczenia - w moim odczuciu, całe te CzyDe to była chęć łatwego skoku na kasę, którą odbiorcy ucięli decydując swoim portfelem. W kinie też nie zawsze byłem zadowolony z tego, że jest 3D (to znaczy byłem, wybierając rodzaj biletu, ale już z efektu wcale) - Everest był rozmazany koszmarnie, a jakiś inny film (nie pamięam teraz, jaki to był tytuł) był tak ciemny, że 90% seansu czułem się jakbym oślepł. Widać jak na dłoni, że moda przeminęła i krótkotrwała zajawka odchodzi powoli do historii. Przypomina mi się era MiniDisców :D :D :D
loading podpis...

Odpowiedz
Cytat: LoTR trylogia 199 zł 2D, i film pojedynczy za 199 w 3D

Nie ma czegoś takiego jak LOTR w 3D.

Odpowiedz
No tak, bo to był Hobbit :)
loading podpis...

Odpowiedz
Spokojna, głowa, 3D wróci jak opanują technologię niewymagającą okularów. Oczywiście pierwsze takie telewizory będą kosztować ze 30 tys zł a efekt będzie widoczny tylko dla jednej osoby siedzącej na środku ale od czegoś trzeba będzie zacząć :P

Odpowiedz
3D bez okularów już istnieje, tylko coś się przebić na większe matryce nie może ;)
"Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn."

Profil Letterboxd

Odpowiedz
Ktoś wie, czy na Mistrzostwach Świata w Rosji bawią się jeszcze w transmisję 3D? Po kilku minutach w Google mam wrażenie jakby wszyscy piszący o technicznych stronach transmisji sportowych w ogóle zapomnieli, że taka technologia istnieje i nawet słowem nie wspominają, że kamer 3D nie będzie. To chyba ostateczny dowód na śmierć tego formatu w użytku domowym, skoro nikomu nawet nie chce się tego robić na imprezie zawsze będącej motywacją do wprowadzenia technicznych nowinek.

Naprawdę nie zazdroszczę Cameronowi, każdy kolejny rok sprawia, że ludzie mają 3D bardziej w dupie. Jeśli uda mu się znowu zapoczątkować modę na kolejną generację 3D to chyba będzie można go uznać za najbardziej wpływową osobę w historii kina.

Odpowiedz
Nikt już się nie bawi w 3D, transmitują w 4K HDR.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filmy w 60 FPS military 72 30,576 02-03-2017, 07:33
Ostatni post: Grievous
  Filmy w 5D peju 1 2,443 11-01-2011, 02:08
Ostatni post: peju
  Filmy w 5D peju 1 2,277 11-01-2011, 02:06
Ostatni post: peju
  muzyczne filmy na 8. MFF Era Nowe Horyzonty innova 1 1,844 11-06-2008, 13:12
Ostatni post: innova



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości