Final Space [Netflix]
#1
Netflix mi zarekomendował, więc obejrzałem.

[Obrazek: 180225-han-final-space-lede_t61fbe]


Kurcze, ciężko to ocenić. Szału nie ma, początek nie zachwyca, żarty często są słabe, po prostu nie porywa. Wizualnie bywa świetnie, szczególnie planeta z świecącymi grzybkami, ale bardzo uproszczony design postaci może nie wszystkim siąść.

Ale w miarę oglądania... robi się ciekawiej. Szczególnie końcówka zrobiła na mnie na tyle duże wrażenie, że postanowiłem założyć temat bo jestem ciekaw opinii innych osób, które mogły to widzieć.

Reżyseria jest w ciągłym rozkroku między strasznym infantylizmem a czymś więcej i nie wychodzi to Final Space na dobre. Bo scenariuszowo (niekoniecznie dialogowo) jest naprawdę dobrze, nawet jeśli to masa ogranych motywów, coś w sobie ma i jest w sumie niebanalne, choć trudno to dojrzeć pod dziecinną estetyką.

Co do końcówki

Odpowiedz
#2
A mozesz zaspoilerowac ten fajny motyw? :)

Odpowiedz
#3
Chodzi o to, że


Odpowiedz
#4
Ja mam wrażenie, że to wszystko już było. Te "kontrowersyjne" kreskówki dla dorosłych rozbijające schematy, samoświadome, kręcące beke z nostalgii. Mam wrażenie, że Rick i Morty zaorali temat. Kiedy patrzę na zwiastun Rozczarowanych to jedynie wzruszam ramionami i ziewam. Nuda. Final Space wydaje się być kolejną Futuramą tyle, że z eRką. Nuda. BoJack podniósł tak wysoko poprzeczkę, jeżeli chodzi o animacje dla dorosłych, że nie widzę w tym momencie żadnej konkurencji
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#5
Mnie Bojack zmulił i rozczarował. Family Guy + Californication, ziew.

Natomiast tak - mam wrażenie, że Final Space chciałby być Rickiem i Mortym ale nie jest. I jest to jakiś trend, którym niektórzy idą na ślepo nie do końca rozumiejąc czemu pewne rzeczy kliknęły.

Final Space oglądało mi się dobrze , ale jak wspominałem niestety szkoda, że infantylność momentami wywołuje taki dysonans.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Blue Eye Samurai (2023), Netflix slepy51 15 1,666 14-02-2024, 00:51
Ostatni post: zombie001
  Love, Death & Robots (Netflix, 2019-) Pelivaron 28 6,177 21-05-2022, 13:40
Ostatni post: Kerev
  The Dark Crystal - film (1982) i serial Age of Resistance (Netflix, 2019-) Mierzwiak 163 25,556 18-03-2022, 11:42
Ostatni post: Kryst_007
  Disenchantment (Netflix, 2018-) Lawrence 7 2,799 16-02-2022, 11:40
Ostatni post: dembiu
  Dead Space: Downfall military 9 3,576 04-01-2012, 20:27
Ostatni post: Anielski_Pyl



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości