Game of Thrones (HBO, 2011-2019)
(24-06-2022, 12:32)zombie001 napisał(a): Tzn. (The) Way of (The) Wind. Ten nowy film Malicka.

Malick kręci "The Way of the Wind"? Nie wiedzałem. Cameron wrzuca wkrótce swoje "Way of Water". Zostały ogień i ziemia do nakręcenia i faktycznie będzie "Awatar: Legenda Aanga". A jak jeszcze dodadzą "Way of Heart", to Kapitan Planeta :)

(24-06-2022, 12:32)zombie001 napisał(a): Żeby nie offtopowac, to napiszę dziwna sprawa z tym Snowem. Kasy brakło, czy jak? Bo wydawało mi się, że Harrington był już pod koniec zmęczony tą rolą i nawet wspominał o tym w wywiadach.

Szczerze mówiąc, Harrington wyglądał mi na zmęczonego od samego początku.

(24-06-2022, 12:43)marsgrey21 napisał(a): Dziwię się ludziom, że jeszcze czekają na tą książkę

Pamiętajmy, że Szklarski na ostatnią część "Tomka" kazał czytelnikom czekać 20 lat, po tym jak poprzednią część skończył cliffhangerem. W porównaniu z nim Martin to jeszcze Cienki Bolek.
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Film Malicka to ten o życiu Chrystusa. Taki miał tytuł, ale wiadomo, Malick jeszcze może go zmienić. O ile już nie zmienił.


A co do oczekiwań na książkę, to juz chyba nawet nie o to chodzi, żeby wyszła tylko bardziej o to, czy Grubas naprawdę ma gdzieś czytelników, czy nie.

Odważy się ją w końcu napisać, czy nie. :)

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
(24-06-2022, 13:07)zombie001 napisał(a): Odważy się ją w końcu napisać, czy nie. :)
Tak...
O to właśnie chodzi. Czy jest świnią i zjebem czy zdobędzie się choć na chwilę szczerości i powie "Zjebałem, zawiodłem, wybaczcie" i potem umrze.
A na książkę czekam nadal :(
To jest najlepsze fantasy jakie czytałem. Nic na to nie poradzę.
Dlatego szczerze go nienawidzę.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
https://georgerrmartin.com/notablog/2022/07/08/a-winter-garden/

Z kronikarskiego obowiązku. Kolejna porcja "informacji" od Grubasa.
W skrócie - piszę sobie, bla bla bla, jak skończę to skończę, bla bla bla, książka to nie serial, a serial to nie książka, bla bla bla, pocałujcie mnie w dupę...
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
To już jest zupełnie nowy level zidiocenia. Grubcio nie napisał swojej sagi (i pewnie nie napisze), ale za to chętnie zabiera się za jej sequel. WTF?

A Harringtonowi to się akurat nie dziwię - po GoT miała na niego czekać wielka kariera, która jednak nigdy nie nadeszła, więc odcinanie kuponów jest akurat całkiem logiczne.

Odpowiedz
Czy ja wiem czy na Harringtona miała czekać jakaś wielka kariera? Chyba według Pudelka dla którego każdy występ w popularnym serialu = gigantyczna kariera kinowa tuż po nim. Przecież każdy kto ma oczy widział jakimi umiejętnościami popisywał się Harrington w GoT i wiedział, że gwiazdy to z niego nie będzie.

Odpowiedz
Może czytał Pudelka i uwierzył, a teraz zobaczył że go oszukali :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
https://www.indiewire.com/2022/07/house-of-the-dragon-game-of-thrones-showrunners-diversity-1234741925/

Cytat:‘House of the Dragon’ Showrunners Didn’t Want ‘Another Bunch of White People’ in ‘Game of Thrones’ Spinoff

Odpowiedz
Mogliby się już nie pieprzyć, tylko wywalić wszystkich białych w cholerę. Niech Dindu naparzają się z Dindu. Będzie tak jak obecnie w jakimś Detroit.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
(15-07-2022, 08:50)Dr Strangelove napisał(a): Mogliby się już nie pieprzyć, tylko wywalić wszystkich białych w cholerę. Niech Dindu naparzają się z Dindu. Będzie tak jak obecnie w jakimś Detroit.


Taka mysl, zamiast zasilkow i innych food stamps to powinno sie czarnym zrzucac z helikoptera post-apo-fantasy ciuchy, zbroje oraz bron biala, a potem nagrywac te rozne lokalne bitwy i inne potyczki.

https://www.epicrights.com/wp-content/uploads/Flavor-Flav-roster.jpg
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Kolejny po House of Dragon prequel Gry o Tron:

https://variety.com/2023/tv/news/game-of-thrones-prequel-series-a-knight-of-the-seven-kingdoms-hbo-1235578466/
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
https://wikiofthrones.com/house-of-the-dragon-casts-first-trans-actor-in-franchises-history?fbclid=IwAR3pS2IoTtOQbosejtWpIZ1D1Pp5ZsRdyBPUD-Cb3s2ZzZpyK6frZRtMlis

Murzyńscy Targaryenowie, brak przemocy wobec kobiet, niebinarni aktorzy i nowy obsadowy nabytek lgbt, czyli Gra o Tron dla ubogich.

Swoja drogą obejrzałem 1. sezon i jest wybitnie średni, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że prócz fajnej roli Paddiego Considine i ładnych smoków, nie ma tam absolutnie nic do oglądania. 2. sezon odpuszczam.
Youniverse

Odpowiedz
Heh mimo kiepskiego zakończenie "Gra o tron" powstała w idealnym momencie historii telewizji, tam castingowe hołubce związane z rasą dot. tylko drugoplanowych postacie, elgiebety były, ale tylko takie jak w książce itp. Kurczę w sumie dedeki to można uznać mieli wyjebane na pc (a pod sam koniec nawet na sam serial).

Odpowiedz
Murzyńscy Targaryenowie są o tyle zabawni, że kiedyś Grubas mówił o tym, iż swego czasu zastanawiał się czy mieszkańców Valyrii (w tym Targaryenów) nie uczynić Murzynami. Problem polegał na tym, że Valyrianie byli kolonizatorami i zniewalaczami, więc zrobienie z nich Murzynów mogłoby wzbudzić kontrowersje. W rezultacie Martin zdecydował się na białych mieszkańców Valyrii.

Odpowiedz
Tak żeby było precyzyjniej, to tam nie ma czarnoskórych Targów, tylko innej karnacji są Velaryonowie.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Ale jedni i drudzy pochodzą z Valyrii jakby nie patrzeć.
No ale kolor skóry to ostatni problem tego serialu.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Ale wyszło i tak w miarę ok. Tzn. gdyby nie obecne klimaty społeczne, to powiedziałbym że to nie żadne nachalne diversity, tylko po prostu takie nawiązanie do pierwotnej koncepcji Martina, tej o której już pisano wyżej.


No ale wiadomo, że co innego im tam po głowach chodziło przy tej zmianie :(

Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
I tak i nie, przez ten kolor skóry Viserys wychodzi na ślepego debila, bo nie widzi, że jego wnuki to hmm... takie za blade są jak na multikulti potomstwo. W książkach to było bardziej zniuansowane.

Co do tych murzyńskich Valyrian to GRRM teraz wymyśla po prostu, żeby go nie scancelowali jak Rowling. Gdy pisał "Grę o tron" to pewnie mu nawet do głowy nie przyszło, żeby zrobić z nich czarnoskórych.

Odpowiedz
Hmm... Kumam, kumam, że tam było to inaczej zrobione. Podobno lepiej. Ale książka a film/serial to nieco inne medium. Jeszcze z tego co kojarzę, to tam jest to napisane w postaci kroniki, za która odpowiada określony, fikcyjny kronikarz.

W serialu po prostu zdecydowano, że nie będzie niejasności, ale to nie czyni z Viserysa debila, po prostu był ślepo zapatrzony w swoją córkę i chciał wierzyć w jej kłamstwa. Ja tak to rozumiem. Wiem, czym kierowali się twórcy, albo inaczej, co chcieli uzyskać. Wyszło trochę niezgranie, ale no cóż.. mogło być gorzej.


Ps.
Mnie się wydawało, że te wzmianki o czarnoskórych Targach to są bardzo stare, więc chyba nie robione pod publiczkę.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
No tak, ale w tej kronice nie ma niejasności. Tutaj to ewidentna głupota i jak chcieli wprowadzić Murzynów, to niech sobie wprowadzają, tylko to ma swoje konsekwencje. W kolorze skóry choćby he he he...
A tak wyszło, że stary jest debilem.

A że mogło być gorzej. No zawsze może być gorzej, ale chyba nie o to chodzi w naszej cywilizacji :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  The Big Bang Theory (CBS, 2007-2019) Negrin 44 11,403 22-03-2024, 11:46
Ostatni post: Scheckley
  The Boys (Amazon, 2019 -) Mierzwiak 221 33,373 15-02-2024, 23:07
Ostatni post: srebrnik
  For All Mankind (Apple, 2019) Pelivaron 80 11,735 15-02-2024, 17:12
Ostatni post: Scheckley
  The Witcher (Netflix, 2019-) Gal Anonim 2,604 256,993 12-01-2024, 23:50
Ostatni post: al_jarid
  Breaking Bad - serial (AMC, 2008-2013) i film El Camino (Netflix, 2019) Albertino 1,656 340,076 19-11-2023, 20:19
Ostatni post: Ted
  Euphoria / Euforia (HBO, 2019- ) Kuba 40 4,633 24-10-2023, 23:25
Ostatni post: Gieferg
  Downton Abbey - serial (ITV, 2010-2015) i filmy (2019 i 2022) patyczak 125 24,585 21-07-2023, 08:53
Ostatni post: simek
  Bron/Broen aka "Most nad Sundem" (2011 - ?) und3r 11 7,010 26-06-2023, 17:45
Ostatni post: Jan_Władeczek
  Good Omens (2019, Amazon) Pelivaron 18 3,267 07-06-2023, 16:09
Ostatni post: Trailery Srailery
  Supernatural (WB / CW, 2005-2019) Bartholomew 146 32,244 18-03-2023, 11:02
Ostatni post: Ted



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości