Glina (TVP, 2004-2008)
#41
Sens jest, bo historia miała mieć trzy części i być zamkniętą całością. Trzeba by tylko dopisać upływ czasu.


:)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#42
decard napisał(a):klub "go go", jak laska włącza lampkę, widzimy Andrzeja w odbiciu i jego głos "ubieraj się",

Najlepsza scena. W ogóle końcówka tego odcinka należy do moich najulubieńszych. Konfrontacja Gajewskiego z tą panną i potem tekst do Młodego: "Bo widzisz, Młody, czasami trzeba być człowiekiem, a nie tylko psem".

Pierdole, serial 10/10 :)

Odpowiedz
#43
Nie ma za co :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#44
Mental napisał(a):Konfrontacja Gajewskiego z tą panną i potem tekst do Młodego: "Bo widzisz, Młody, czasami trzeba być człowiekiem, a nie tylko psem".

A potem to samo młody mówi Gajewskiemu po wiksie cygańskiej, której z róznych powodów nie lubisz ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#45
Sprawdziłem. Dodatków na płytach nie ma.
Jeżeli trzeci sezon był przygotowany i napisany już wtedy, to też jestem za realizacją.
Byleby nie grał Szyc i Adamczyk ;)

Odpowiedz
#46
Nie kumam - czemu nikt nie ogląda tego serialu? Lekko światowy top 10 najlepszych, a na tym forum więcej wpisów zbiera upośledzony "Hani-gej-bal".

Odpowiedz
#47
Myślę, że dużo ludzi ma wyjebane na produkcje made in PL. I co by nie napisać o Gajewskim to ludzie i tak nie tkną.

Odpowiedz
#48
Pokażcie w którym sklepie dają na blu to oglądam :)

Odpowiedz
#49
Ja właśnie kończę drugi sezon. Dużo bardziej mnie wciągnął niż pierwszy. Naprawdę wysoki poziom. Więcej może później.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
#50
(27-06-2013, 08:11)Mental napisał(a): Nie kumam - czemu nikt nie ogląda tego serialu? Lekko światowy top 10 najlepszych, a na tym forum więcej wpisów zbiera upośledzony "Hani-gej-bal".

Bo Glina to serial z poprzedniej dekady i wszyscy kumaci już dawno go zaliczyli. ;)


Odpowiedz
#51
Kumaci to go regularnie zaliczają :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#52
simek napisał(a):Pokażcie w którym sklepie dają na blu to oglądam :)

W piątki od 22:15 dają po 2 odcinki na TVP HD. Dziś 5 i 6 z tego co widzę.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#53
Rosyjska adaptacja "Gliny".

Kalka niemal 1:1.
 

Odpowiedz
#54
Żal.ru
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#55
Dzięki za odkopanie tematu, co przypomniało mi, że muszę nadrobić zaległość. Kojarzyłem jakieś pojedyncze sceny, może odcinki, ale w całości nigdy nie widziałem.

Nie będę się powtarzał, zajebista rzecz, polskiego chyba nic lepszego nie widziałem, ale fakt, że niewiele widziałem. Przede wszystkim świetny melancholijny klimat wykreowany głównie poprzez reżyserię Pasikowskiego, świetne zdjęcia, muzyka. Chociaż nie jestem wielkim fanem choćby Psów, lubię styl Pasikowskiego, to niespotykane wśród krajowych konkurentów wyczucie gatunku wymieszane z melancholią polskich 90s'ów. Nabrałem trochę większej ochoty na tego Jacka Stronga, ale wolałbym jakiś tru kryminał we współczesnej Warszawce. Z plusów jeszcze oczywiście scenariusz, ciekawe, ale nieprzekombinowane sprawy, nie oszczędzanie widza, język, fajki;).

Nie jest jednak idealnie z jednego, dosyć ważnego powodu. Pewnie mnie zlinczujecie, ale nie do końca kupuję kreację Radziwiłowicza. Postać jest zajebista. I przez większość czasu Radziwiłowicz unosi jej ciężar. Ale są momenty, że wygląda i brzmi nieco karykaturalnie. Może jest odrobinę za stary na tę postać. Bywa, że zamiast twardzielem kopiącym dupy bandytom i wyrywającym laski niewiele starsze od córki jest takim papą smerfem.

Drugi problem, który tylko wzmacnia rysę na kreacji Radziwiłowicza są dialogi. Nie zgadzam się, ze są idealne. Bywają fajne, ale czasami ratuje je tylko to, że są wygłaszane w zajebistym kontekście w towarzystwie gęstego klimatu. Zostając przy Gajewskim, te wszystkie teksty o tym, że każde przestępstwo jest skrojone na miarę jak garnitur. Come on. Nie daj boże są one wygłoszone w zbyt teatralny sposób (u Gajewskiego rzadko i głównie w pierwszej serii, ale takiej np. żony tego zabitego gliniarza nie da się słuchać). Przyznaje, że trafiają się świetne teksty (np. o tym, że czasami trzeba być człowiekiem a nie tylko psem), ale za często są zabijane serią kolejnych, niepotrzebnych i nienaturalnych sucharów - tam gdzie całe dialogi ułożone są z takich życiowych mądrości bywa średnio. Zdarza się też, że dialogi za bardzo opowiadają akcję czy dopowiadają kontekst, są zbyt dosłowne (w tej chwili przychodzi mi do głowy np. odczytywanie akt tego wojskowego, że zasłużony, wykształcony itd.). No i wreszcie, trochę za dużo jest gadania o tym jakimi to oni nie są oddanymi pracy twardzielami z problemami osobistymi. Takie rzeczy są wystarczająco dobrze pokazane, nie trzeba ciągle o tym gadać!

Poza tym, szkoda, ze tak szybko odjebali Gonerę. I co w ogóle się dzieję z tym gościem? Może nie jest mega wszechstronny, ale w takich rolach jest świetny, charyzmy ma więcej niż całe pokolenie Karolaków.

Ogólnie mocne 8-słabe 9/10. Fabularnie zabrakło może jakiejś większej dramy ciągnącej się przez cały serial albo poszczególne sezony. Jak jakościowo do Gliny ma się Pitbull, bo też nie widziałem w całości?

No i tak na chłodno, kilka rzeczy nie podoba mi się w finale, ale już mi się nie chce pisać.


Odpowiedz
#56
Cytat:Jak jakościowo do Gliny ma się Pitbull, bo też nie widziałem w całości?

Ja Pitbulla rzuciłem w pizdu po pierwszym odcinku i już nigdy nie będzie mi dane się przekonać, jak wybitny to serial :)

Odpowiedz
#57
Ja ze dwa albo trzy zmęczyłem, już nie pamiętam nawet takie to dobre było ;)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
#58
http://www.petycjeonline.com/glina_trzecisezon - Tu można podpisać petycję do TVP w sprawie nakręcenia brakującego trzeciego sezonu (bo przecież, jak wszyscy na pewno wiedzą, Maciejewski napisał trzy serie, które miały stanowić pewną całość).

Odpowiedz
#59
Glina to dobry serial ze świetnymi postaciami i muzyką, ale jak dla mnie przydałby mu się wątek główny.

Jak bym miał porównać polskie seriale ~kryminalne, to:

Ekstradycja (1 sezon) > Oficer (1 sezon) > Pitbull (1 sezon) > Glina

Odpowiedz
#60
(23-03-2015, 16:09)Capt. Nascimento napisał(a): Glina to dobry serial ze świetnymi postaciami i muzyką, ale jak dla mnie przydałby mu się wątek główny.

Ekstradycja (1 sezon) > Oficer (1 sezon) > Pitbull (1 sezon) > Glina

Najwyraźniej nie taki dobry, skoro dałeś mu ostatnie miejsce.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Breaking Bad - serial (AMC, 2008-2013) i film El Camino (Netflix, 2019) Albertino 1,656 340,071 19-11-2023, 20:19
Ostatni post: Ted
  Friends (NBC, 1994-2004) Mefisto 291 64,917 01-11-2023, 23:49
Ostatni post: Gieferg
  Sons of Anarchy (FX, 2008-2014) dillinger 681 118,801 14-02-2023, 08:26
Ostatni post: Bucho
  LOST (ABC, 2004-2010) blueshadow. 2,528 312,627 08-01-2023, 15:54
Ostatni post: Spoilerowo
  Deadwood - serial (HBO, 2004-2006) i film (2019) dillinger 338 78,689 02-12-2019, 22:51
Ostatni post: Kuba
  Oficer (TVP, 2004-2008) Hitch 12 3,269 14-09-2019, 10:29
Ostatni post: Capt. Nascimento
  Mentalista (2008) Martinipl 17 4,491 29-05-2013, 09:56
Ostatni post: Hitch
Wideo Coupling (Każdy z każdym) (2000-2004) anormalnychiromanta 1 1,737 05-03-2012, 11:14
Ostatni post: Gieferg



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości