Harry Potter and the Deathly Hallows
To prawda. Pierwsza część wyróżnia się mocno na minus z całej serii i bardzo rzadko oglądamy z rodziną. Resztę w miarę regularnie.
Ostatnio jak robiliśmy powtórkę to w ogóle bez jedynki, bo nikt nie chciał.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Ja tam lubię jedynkę, jedynie sekwencja z szachami jest dosyć sucha, ale resztę ogląda się bezboleśnie.

Jeśli chodzi o prequele, to od początku nie rozumiałem idei serii o łapaniu pokemonów, już w pierwszym filmie wiele scen z nimi było wepchniętych na siłę, a w kolejnej części było to jeszcze bardziej widoczne.

Odpowiedz
Pierwsza część jest w sumie dosyć nieporadnym filmem, ale w tej nieporadności jest nawet interesujący, do tego u mnie sentyment robi swoje i go lubię. Poza tym, jako chyba jedyny film z serii dosyć wiernie oddaje książkę, głównie ze względu na jej niewielki rozmiar, który idealnie nadawał się pod film normalnej długości. Jeszcze jest taka kwestia, że skoro to pierwszy rok w Hogwarcie to jest pokazane dużo lekcji, zwykłego roku szkolnego, a to mi się zawsze najbardziej podobało w tym uniwersum :) Potem im dalszy film tym lekcji jest mniej a więcej gonienia za tymi złymi.

Odpowiedz
(27-03-2020, 17:42)nawrocki napisał(a): Cały czas sie dziwie, że w prequelach postanowili zbudować fabułę wokół tak nieciekawego wątku, jak Grindelwald i magiczne zwierzaki.

No niestety wybrano najgorszy z możliwych pomysłów - dwójki do dzisiaj nie widziałem, a kocham ten świat. Pewnie nadrobię przy okazji powtórek Potterów.

Apropo tego Yatesa. Kto wg Was byłby idealnym kolesiem do nakręcenia filmu w świecie Pottera?Ja nic ciekawego wymyślić nie potrafię.

(27-03-2020, 21:06)simek napisał(a): Jeszcze jest taka kwestia, że skoro to pierwszy rok w Hogwarcie to jest pokazane dużo lekcji, zwykłego roku szkolnego, a to mi się zawsze najbardziej podobało w tym uniwersum :) Potem im dalszy film tym lekcji jest mniej a więcej gonienia za tymi złymi.

Dokładnie. Każdy kolejny film miał jakby mniej tej szkolnej magii Hogwartu - dlatego chciałbym serial, który mógłby eksplorować tajemnice szkoły i całego zamku. Nieco bardziej przybliżyć poszczególne przedmioty, może las? Nie mówię od razu, że ma to być jakaś teen-drama w świecie Pottera, ale... :)
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
Choć nie jestem fanem drugiej części Iniemamocnych to myślę, że Brad Bird mógłby nakręcić coś fajnego i przywrócić ducha tych pierwszych filmów.

Odpowiedz
Cytat:No niestety wybrano najgorszy z możliwych pomysłów - dwójki do dzisiaj nie widziałem, a kocham ten świat

Jak dla mnie łapanie pokemonów to świetny pretekst to zwiedzania poza Hogwartowego świata. Problem w tym, że oni już w pierwszej części zlali to na rzecz proto-Voldemorta, a dwójka to nie wiem czym w zasadzie w ogóle miała być.

Cytat:Apropo tego Yatesa. Kto wg Was byłby idealnym kolesiem do nakręcenia filmu w świecie Pottera?

Gore Verbinski.

Cytat:Dokładnie. Każdy kolejny film miał jakby mniej tej szkolnej magii Hogwartu

Najlepszy balans był właśnie w "Komnacie Tajemnic" i "Więźniu Azkabanu", gdzie szkolna otoczka sensownie zazębiała się z przedstawianą intrygą. No i właśnie - intryga. Ja lubię 2 i 3 między innymi za to, że to takie fantasy-kryminały są. Późniejsze części faktycznie popadły w trochę generyczną opowiastkę z cyklu dobro vs. zło.

Odpowiedz
(27-03-2020, 21:18)Pelivaron napisał(a): No niestety wybrano najgorszy z możliwych pomysłów

To nie kwestia pomysłu, bo ten nie jest wcale najgorszy, tylko osób, które go realizują. Nie oszukujcie się.
Co by tam nie wybrali - z Yatesem i Rowling na pokładzie, to byłoby **uja warte.
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
(27-03-2020, 15:00)Pelivaron napisał(a):
(27-03-2020, 14:10)Krismeister napisał(a): Bez kitu, też myślałem o powtórce, bo dawno nie oglądałem. Pamiętam jak na mnie działał ten:

Czy ktoś się orientujesz odnośnie muzyki z tego trailera? Ona pochodzi z samego filmu?

Na 100% to nie jest muzyka z filmu, ani na 100% to nie jest John Williams. Raczej typowa muzyka trailerowa za które odpowiadają specjalne firmy, twórcy jak X-Ray Dog, Two Steps From Hell, Globus, Immediate Music itd. 
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Harry Potter Anonymous 373 44,194 23-01-2024, 18:33
Ostatni post: OGPUEE
  Harry Potter i Zakon Feniksa military 89 14,632 04-10-2007, 20:45
Ostatni post: Glut



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości