Homofobia, tolerancja, ustrój i Bóg - wątek światopoglądowy
#1
wydzielone z wątku o "Bruno"

Artemis napisał(a):Po pierwsze, aby rozmawiać o potencjale filmu, o samej koncepcji, nie trzeba go znać; po drugie, homofobię trzeba zwalczać, toteż się odzywam:)

Z tego co piszesz widać, że nie znasz koncepcji, więc najpierw powinnaś obejrzeć film.

Homofobii nie trzeba zwalczać, jej się nie da zwalczyć, jeszcze zależy jak interpretujesz to pojęcie. Bo pedalstwo z natury jest obrzydliwe i jest to normalne, że budzi niechęć czy wstręt, a jeżeli brać pod uwagę pojęcie strachu przed homo, to prawie nikt się ich nie boi jako osób, bać się można 'ruchu gejowskiego', więc nie ma czego zwalczać.

Odpowiedz
#2
dla mnie obrzydliwy jest widok dwóch całujących się facetów i nikt mi nie wbije do głowy, że to jest piekne. przy czym od razu podkreślam asekuracyjnie, że w moim obrzydzeniu nie ma ani grama ideologii, jedynie estetyka zostaje poważnie zachwiana i robi mi się przez to niedobrze.

a tego bruna chyba sobie obejrze. kiedyś przy okazji:)

Odpowiedz
#3
Mental napisał(a):dla mnie obrzydliwy jest widok dwóch całujących się facetów i nikt mi nie wbije do głowy, że to jest piekne.
Oczywiście dwie całujące się laski to już zupeeeeełnie inna kwestia, nespa? ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
#4
wiadomo. na dwie liżące się laski mógłbym patrzeć 5 godzin bez przerwy:)

Odpowiedz
#5
Ronaldinho napisał(a):
Artemis napisał(a):Po pierwsze, aby rozmawiać o potencjale filmu, o samej koncepcji, nie trzeba go znać; po drugie, homofobię trzeba zwalczać, toteż się odzywam:)

Z tego co piszesz widać, że nie znasz koncepcji, więc najpierw powinnaś obejrzeć film.
Koncepcja jest taka - facet udaje przegiętą ciotkę, spełnienie homofobicznych koszmarów, i wychodzi na ulicę. Tyle że z tego, co czytam, Cohen sobie trochę w dal popłynął. Ale to już inna sprawa.

Cytat:Homofobii nie trzeba zwalczać, jej się nie da zwalczyć, jeszcze zależy jak interpretujesz to pojęcie. Bo pedalstwo z natury jest obrzydliwe i jest to normalne, że budzi niechęć czy wstręt
Normalna za to jest bezpodstawna nienawiść (bo dla mnie okazywany publicznie wstręt dowodzi właśnie nienawiści - albo głupoty, jak kto woli) do drugiego człowieka? A pojęciem natury w dzisiejszych czasach nic wywalczyć nie można, tak wielorakie jest jej pojmowanie.

Cytat:a jeżeli brać pod uwagę pojęcie strachu przed homo, to prawie nikt się ich nie boi jako osób, bać się można 'ruchu gejowskiego'
Jeśli nic się o owym ruchu nie wie...
Mała dygresja: to nie jest ruch gejowski, tylko LGBT (LGBTQIA najlepiej)... Nie samymi gejami Organizacje stoją. Wprost przeciwnie...

Cytat:więc nie ma czego zwalczać.
Jak to nie ma? Kamieniem wciąż można dostać, z walizkami z domu polecieć. Nie żyjemy w West Hollywood...

Mental napisał(a):dla mnie obrzydliwy jest widok dwóch całujących się facetów i nikt mi nie wbije do głowy, że to jest piekne.
Mental, piękno jest pojęciem względnym :P. (Np. większość ludzi twierdzi, że Tilda Swinton jest brzydka. Solo uważa, że piękna, ja, że brzydka, ale interesująca. Gusta). Poza tym myśleć to sobie możesz - ja sobie np. myślę, że jedzenie flaków jest ble, ale przecież nie wyśmiewam moich sąsiadów, że je jedzą. Ani nie pokazuję ich palcem. Ani nie obrzucam kamieniami. Itd.

Wracając do tematu: reakcje ludzi na osoby LGBT są czasami tak kuriozalne, że naprawdę temat prosi się o Borata 2. Jednocześnie są to sprawy na tyle delikatne, że o potknięcie łatwo. Dlatego jest to ważny film i... Może ja już skończę uzasadniać, czemu się ratuję przed posądzeniem o offtopa? :)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#6
Artemis napisał(a):Mental, piękno jest pojęciem względnym.

może dla ciebie. dla mnie piękne są kobiety, obojętnie czy oglądane pojedynczo czy w większych skupiskach:) faceci nie są piękni ani w pojedynkę ani parami. parami zwłaszcza:)

Odpowiedz
#7
Cytat:dla mnie piękne są kobiety
Nie gadaj - wszystkie??:)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#8
Artemis napisał(a):po drugie, homofobię trzeba zwalczać, toteż się odzywam:)

To teraz pojechałaś :) Homofobii nie trzeba zwalczać, po coś mamy tą cholerną wolność słowa i mi nie musi się podobać homoseksualizm, mogę go krytykować i ogólnie nie lubić. To mnie najbardziej wkurza w ruchach gejowskich chcą mi zakazać nie lubienia czegoś. To może założę komitet obrony brukselki i karzę wszystkim ją lubić, bo brukselkofobie trzeba zwalczać?
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#9
Artemis napisał(a):Nie gadaj - wszystkie??:)

wszystkie z wyjątkiem cameron diaz:)

Odpowiedz
#10
Cytat:Homofobii nie trzeba zwalczać, po coś mamy tą cholerną wolność słowa i mi nie musi się podobać homoseksualizm, mogę go krytykować i ogólnie nie lubić. To mnie najbardziej wkurza w ruchach gejowskich chcą mi zakazać nie lubienia czegoś
No i to jest niezrozumienie pojęcia tolerancji jako takiej - nielubić to sobie możesz, póki nie dyskryminujesz, nie wyzywasz, nie pokazujesz palcem, nie używasz przemocy. Jak polityk udziela wywiadu i używa języka rynsztoku, mówi, że pedałom to trzeba pałą, a lesbijkom potrzebni prawdziwi mężczyźni, to już nie jest wolność słowa, tylko chamstwo.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#11
Artemis napisał(a):No i to jest niezrozumienie pojęcia tolerancji jako takiej

pojęcia tolerancji nie rozumieją również ruchy gejowskie czy jak to tam się nazywa i używają go w zupełnie fałszywym znaczeniu. gdyby się dowiedzieli, co to słowo naprawdę oznacza, przestaliby nim szafować.

Odpowiedz
#12
Artemis napisał(a):nielubić to sobie możesz, póki nie dyskryminujesz, nie wyzywasz, nie pokazujesz palcem, nie używasz przemocy.

Ale to jest albo chamstwo, albo w przypadku przemocy przestępstwo i na to są odpowiednie paragrafy, a ruchy gejowskie idą dalej i próbują mi wbić do głowy, że gej jest OK :) Nie mówiąc już o przewrażliwieniu środowiska i czasem wręcz histerycznych reakcji.

Artemis napisał(a):Jak polityk udziela wywiadu i używa języka rynsztoku,

Zauważ, że politycy używają języka rynsztoku w stosunku do wielu spraw, więc gdzie tu jest dyskryminacja? :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#13
Artemis napisał(a):Jak polityk udziela wywiadu i używa języka rynsztoku, mówi, że pedałom to trzeba pałą


w pupe? ;)


Wybieralem sie do kina, ale zaczekam, az film pojawi sie na dvd. Po trailerze widac, ze SBC troche przeszarzowal z tanimi zagrywkami i calosc wyglada na bardzo marna prowokacje z mozliwymi kilkoma przeblyskami.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
#14
Mental napisał(a):pojęcia tolerancji nie rozumieją również ruchy gejowskie czy jak to tam się nazywa i używają go w zupełnie fałszywym znaczeniu. gdyby się dowiedzieli, co to słowo naprawdę oznacza, przestaliby nim szafować.
Z tolerancją moim zdaniem jest OK, choć owszem, czasami myli się (obu stronom dyskusji) z akceptacją. Gorzej z mową nienawiści, bo tak często nazywa się zwyczajne chamstwo. Mowa nienawiści to już większe wyrafinowanie:)

Azgaroth napisał(a):Ale to jest albo chamstwo, albo w przypadku przemocy przestępstwo i na to są odpowiednie paragrafy, a ruchy gejowskie idą dalej i próbują mi wbić do głowy, że gej jest OK :)
Korzystają z wolności słowa - wolno im? Skoro ktoś uważa, że geje (i lesbijki, biseksualiści, osoby transpłciowe, interseksualne itd.) są OK, ale są dyskryminowani i trzeba o tym mówić, to... zabronisz im?:)

Cytat:Zauważ, że politycy używają języka rynsztoku w stosunku do wielu spraw, więc gdzie tu jest dyskryminacja? :)
No i każdy się zajmuje swoją działką - ktoś podniesie głos, że pan taki a taki chamsko się wyraził o dzieciach z zespołem Downa, ktoś inny skrytykuje dyskusję taką czy owaką. Tak w każdym razie powinno być - jak cię obrażają, to nie machasz ręką, bo przecież świat i tak jest niesprawiedliwy, tylko próbujesz coś zmienić.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#15
Artemis napisał(a):Z tolerancją moim zdaniem jest OK, choć owszem, czasami myli się (obu stronom dyskusji) z akceptacją.

ok, wyobraź sobie, że ktoś mówi, że chce być tolerowany. "mental, chcę, żebyś mnie tolerował". przecież to jest poniżające i dla mnie, i dla osoby, która zwraca się do mnie tymi słowami. tolerować to ja mogę smród z kanalizy albo mróz na dworze.

Odpowiedz
#16
Nikt nie mówi: "Mental, chcę, abyś mnie tolerował", tylko "Mental, zajmij się własnym życiem - jeśli uważasz, że jak kogoś całuję to jest be, to nie patrz i już, weź nie marnuj energii i napisz tekst o Gorączce".

Bucho - za rozładowanie atmosfery wypiję z tobą specjalną kolejkę na zjeździe:)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#17
Artemis napisał(a):Nikt nie mówi: "Mental, chcę, abyś mnie tolerował"

no właśnie, że mówi. włączam tvn24, a tam biedroń albo jakaś szalona feministka: "tolerancja przede wszystkim", "chcemy być tolerowani" etc. równie dobrze mógłby powiedzieć "chcemy być traktowani jak psie odchody, bo w końcu tyle ich leży na ulicach i jakoś trza z tym żyć". tolerancja to najczęściej używane słowo w dyskusji homo kontra reszta świata.

Odpowiedz
#18
Ale słowo "tolerować" nie występuje w codziennym dyskusji... Nie mówiąc już o tym, że ma znacznie dłuższą i chwalebniejszą tradycję niż to znaczenie, jakim ty się teraz posługujesz: że tolerować można odchody na chodnikach etc. Locke nie pisał o odchodach:)
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
#19
Artemis, jeszcze parę takich postów kulą w płot i nie tylko Solo i Azgarotha będziesz miała na karku, ale mnie też :> Przemyśl to. Tymczasem Negrin out (do czasu ewentualnego seansu "Bruno").
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
#20
Artemis napisał(a):Nie mówiąc już o tym, że ma znacznie dłuższą i chwalebniejszą tradycję niż to znaczenie, jakim ty się teraz posługujesz

ja posługuje się znaczeniem etymologicznym, a nie filozoficznym. ideologie możesz dopisać do każdego słowa i potem wyjdzie, że zły to dobry, a dobry to zły.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Broń- Wątek miłośników i użytkowników broni palnej! Danus 187 26,748 21-09-2020, 00:49
Ostatni post: Mental
  Wątek motocyklowy steffa_forrester 12 3,743 09-06-2017, 16:23
Ostatni post: Reno
  Wątek Swiatopoglądowy Spin-off: Pijani kierowcy i pedofilia Pelivaron 273 22,649 02-01-2017, 07:32
Ostatni post: militaryUżytkownicy przeglądający ten wątek:
Krismeister, 1 gości