House of Dragon (HBO, 2022- )
Skoro większość z żeżuncją patrzy na te stare filmy, gdzie Chińczyka czy Araba gra najbardziej biały białas bez chociaż grama charakteryzacji, to jestem pewien, że 50 lat później też ludzie będą masować czoła na obecne filmy z podobnymi zagrywkami.

Odpowiedz
Ja tam na przekór wszystkiemu obejrzę, ale nie będę się uśmiechał w trakcie seansu ;) Te zamieszanie z diversity w obecnych produkcjach jest coraz bardziej kuriozalne. Martin siedzi zaś cicho jak mysz pod miotłą i liczy hajs smiejąc się z fanów czekających na PLiO.

Sama historia wzięta z książki "Ogień i krew. Historia królów z dynastii Targaryenów. Tom pierwszy. Od Aegona I (Zdobywcy) do regencji Aegona III (Zguby Smoków) zrelacjonowana przez maestra Guldayna z Cytadeli Starego Miasta (tu przepisana przez Georga R. R. Martina)" (uwielbiam ten bombastyczny pełny tytuł) jest dosyć ciekawa i przypomina nieco początki wojny stuletniej. Konflikt o sukcesję, gdy jedynym dzieckiem króla jest córka, a reguły sukcesji nie przewidują obejmowania tronu przez kobiety, dodać do tego trzeba nieco demonicznego brata króla, który był do tej pory jego oficjalnym następcą i mamy beczkę prochu, która wybuchnie gdy tylko padnie na nią iskra w postaci niespodziwanej śmierci króla. Niemniej gdy wiadomo jak potoczyły się losy Westeros w GoT, trudno będzie zaangażować będzie nowych widzów, a sam serial skończy raczej jako ciekawostka dla fanów.

Odpowiedz
Ród Smoka opowiada o nienawiści patriarchatu do kobiet:

https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/08/02/rod-smoka-fabula-fandom-kobiety-rhaenyra-targaryen-alicent-hightower

Na ten pomysł wpadła żona Miguela Sapochnika, który jest tutaj producentem wykonawczym. Sapochnik w wywiadzie wspomina:

Pewnego dnia powiedziała: "To byłoby znacznie bardziej interesujące, gdyby chodziło o dwie główne bohaterki, a nie o dwóch mężczyzn. Gdybyście skupili się na widzeniu kobiet przez patriarchat i na fakcie, że mężczyźni przy władzy wolą zniszczyć się nawzajem, niż zobaczyć kobietę na tronie". Nie była to perspektywa, którą kiedykolwiek wcześniej opowiedziałem. Myślę, że uczyniła serial bardziej współczesnym.

Ciekawi mnie, który serial będzie bardziej nafaszerowany ideologicznie: "Ród Smoka" czy "Pierścienie Władzy".

Odpowiedz
Wy serio zamierzacie tę chujnię oglądać? Przecież już zapowiedź, że nie będzie pokazywania przemocy wobec kobiet to była dla mnie jednoznaczna deklaracja, że kręcimy politycznie poprawne gówno dla lewakuf.

Odpowiedz
"Według ich słów otwarcie spin-offa jest lepsze od wszystkiego, co widzieliśmy w 8. sezonie"

Tak nisko zawieszoną poprzeczką bym się nie chwalił :)
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
"Według ich słów otwarcie spin-offa jest lepsze od wszystkiego, co widzieliśmy w 8. sezonie"

Tak nisko zawieszoną poprzeczką bym się nie chwalił :)

(02-08-2022, 23:00)Mental napisał(a): Wy serio zamierzacie tę chujnię oglądać?
Oczywiście, że zerkną na 1 odcinek dla beki :)
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
Perspektywa dwóch kobiet - no to po co Matt Smith w roli Daemona? Przyznam nie brzmi to dobrze... No i w sumie czy to nie wyklucza sporej części widowni? A Sapochnik to powinien oddać całość w ręce swojej żony, żeby było te mityczne równouprawnienie.

Odpowiedz
Cytat:Sapochnik w wywiadzie wspomina:

To są słowa kukolda. Moja odpowiedź byłaby taka:

Odpowiedz
Meh, wyzywałem Sapochnika od pizd zanim to się stało modne.
Z innej beczki, czy tylko we mnie budzą konsternację decyzje castingowe? I nie mam tu na myśli ser Dindu herbu Chicken n' Waffles. Rhaenyrę grają dwie aktorki, młodsza i starsza. Tyle, że dzieli je całe 8 lat różnicy. Rozumiałbym, gdyby chodziło o sceny seksu, ale nie, młodsza jest pełnoletnia - 22 lata. Na dodatek ma niezwykle charakterystyczną i dziwną urodę, jeszcze bardziej więc będzie biła po oczach ta bezcelowa zmiana. Nie mówiąc już o tym, że pani starsza jest ponoć niebinarna. Zatrudnianie do roli wojującej feministki kogoś, kto otwarcie neguje własną kobiecość zakrawa na perwersyjny żart.
Powiecie, w twoim ulubionym Rzymie zrobili podobny numer z Oktawianem. No tak, i tam też było to głupie.
Albo Criston Cole. Postać, która powinna być MVP całej tej historii, słynny Twórca Królów, a gra go... jakiś koleś. do kroćset fur beczek!, mój pies ma bardziej rozbudowaną stronę IMDB niż ten gość.

Odpowiedz
(02-08-2022, 23:00)Mental napisał(a): Wy serio zamierzacie tę chujnię oglądać?

Tak i nie. Ja już GoT rzuciłem w pizdu w swoim czasie, ale memy wokół żenady odwalanej w ostatnich sezonach były nadzwyczaj zacne, więc obejrzałem do końca. Więc jak Burdel Smoków będzie równie dobrą komedią to też się pewnie zainteresuję.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon