Independence Day: Resurgence (Roland Emmerich) 2016
#21
(18-04-2015, 15:46)Proteus napisał(a): Bill Pullman i Judd Hirsch oficjalnie powrócą do swoich ról w dwójce.

Okej. Przyznam, że zaczynam się interesować.
Fajnie, że Emmerichowi udaje się skompletować starą obsadę, szkoda jedynie braku Smitha mimo wszystko.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#22
Jedynym filmem przy którym brak Smitha stanowiłby problem, byliby Bad Boys III.

Wracając do tematu - sequel do nudnego filmu z marnym skutkiem udającego efektowne kino, do tego w tematyce przemaglowanej przez Hollywood na wszystkie możliwe strony, robiony przez reżysera, który ostatni ze swoich trzech* nadających się do oglądania filmów nakręcił 15 lat temu - to się nie może nie udać, prawda?

Ale ponieważ naprawdę nie sądzę, by wyszło gorzej od jedynki, pewnie kiedyś obejrzę.

Danus napisał(a):Nie ma tak naprawdę żadnych przesłanek ku temu by ten film odniósł sukces,

See? Nawet Danuśka o tym wie :)

Cytat:Idź oglądać robiące wrażenie Żółwie ninja.

Anytime.


* może były cztery, nie widziałem Stargate.

Odpowiedz
#23
(26-03-2015, 12:01)Corn napisał(a): Sequel daje możliwość na stworzenie naprawdę ciekawego alternatywnego XXI wieku - taki trochę technothriller/s-f. Gdzie 9/11 zdarzyło się trochę wcześniej i trochę na większą skalę, więc ludzie w imię bezpieczeństwa są kontrolowani dzięki technologii która zrobiła skok szybciej i bardziej.

Ja po pierwszym obejrzeniu jedynki pomyślałem jak zajebiście by było gdyby powstał sequel o kontrataku ziemian. Przejmujemy napęd antygrawitacyjny, budujemy własną flotę i lecimy na planetę obcych. Rozpierucha w kowbojskim stylu pod bramką przeciwnika. Byłby to w końcu krok naprzód.


bo jak ma to być kolejne odparcie inwazji na ziemię to



For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
#24
Wszystkie ważniejsze landmarki już rozwalili w jedynce, więc teraz będą niszczyć Pałac Kultury i Nauki, Krzywą Wieżę w Pizie i nielegalnie postawiony dom Waldemara Deski.

Odpowiedz
#25
To samo chciałem spytać? Dlatego dla mnie zawsze sequel tego filmu wydawał się dziwny. No jeżeli rzeczywiście kosmici mają znowu przybyć na Ziemię? Chyba, że jednak będzie to rozszerzenie tego uniwersum i Ziemia kontratakuje? Ale podobnie jak Negatywny i ja mam tutaj swoje wątpliwości.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#26
Sequel o kontrataku ziemian wymagałby kogoś z jajami, a w tym przypadku mamy do czynienia z pójściem drogą łatwego hajsu tylko obawiam się, że bez hajsu na końcu tej drogi:P

Odpowiedz
#27
Droga łatwego hajsu - też bym nią szedł, gdybym miał okazję ;)

Odpowiedz
#28
Okazję czy po prostu brzydzisz się starszymi paniami? :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#29
Chciałbym tylko przypomnieć, że od czasu ID4 minęło prawie dwadzieścia lat i mamy już nowe pokolenie gimbusów, które tamtego filmu prawdopodobnie nie zna. W mojej ocenie to jest izi monej przy właściwie zerowym wkładzie kreatywnym, zwłaszcza że będzie można przy okazji zarobić na starym ID4 po raz kolejny.
Oczywiście pomysł kręcenia tego sequela/reboota/czyjakiejcholery jest debilny do sześcianu, ale w oczach filmomaniaków Emmerich jest skończonym zerem, no a na chleb jakoś trzeba zarobić.
P.H.O.N.I.K.: Positronic Humanoid Optimized for Nocturnal Infiltration and Killing

Odpowiedz
#30
Ale czy w takim razie pokolenie gimbusów kojarzy w ogóle "ID4"? Gdyż jak nie to ten film może okazać się dla nikogo i wtedy to nie będzie "łatwy hajs". Dawniej to odstępy między kontynuacjami mogły wynosić tak wiele lat. Teraz to jak nie pojawia się czegoś sequel od razu i maksymalnie po po 3 latach, to tym gorzej.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys






Odpowiedz
#31
Otóż to - "wiekowo-docelowa" grupa widzów może nie skojarzyć czego to właściwie sequel (zwłaszcza, że chyba ma być bez Smitha), a ci co pamiętają wiedzą z kolei, że pomysł kontynuacji musi być z dupy. Stąd moje przypuszczenie o możliwym spektakularnym przeszacowaniu opłacalności produkcji.

Odpowiedz
#32
Oficjalnie:
Maika Monroe w obsadzie:)
[Obrazek: 11113413_910586588994001_909760377356426...c590fa781e]
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#33
Maika moglaby mi robic dzien niepodleglosci every day :)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#34
(28-04-2015, 22:49)Danus napisał(a): Maika Monroe w obsadzie:)

No to melduję się w kinie :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#35
To może być pierwszy fail w jej karierze.

Odpowiedz
#36
Nie znam, ale wygląda jak Winstead kiedy jeszcze była ładna.

Odpowiedz
#37
(29-04-2015, 03:04)Phlogiston2 napisał(a): To może być pierwszy fail w jej karierze.

Dude, that's not the point here :)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#38
Cytat:Nie znam
oO. The Guest oraz It Follows. Nadrabiać :)

A co do samego sequela. Całość powinna skupić się na zniewolonej ludzkości która jest trzymana na smyczy pod argumentem bezpieczeństwa przed kolejnym atakiem. Kosmici powinni być przedstawiani raczej jako mit i legenda a sam tytułowy dzień niepodległości nawiązywać do ruchu oporu przeciwko rządowi. Twarzą tego ruchu mógłby być Bill Pullman. Nie dość że to bardziej na czasie to jeszcze byłoby to logiczne rozwinięcie. Nie wiem po co kosmici mieliby atakować ponownie skoro przegrali za pierwszym razem.
No ale taka fabuła nie za bardzo pasuje do lekkiego blockbustera :P.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#39
Takie wyjscie byloby spoko (dark and gritty jak row Nolana :)), ale nie oszukujmy sie, przeciez rezyseruje Emmerich :)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#40
(29-04-2015, 13:27)military napisał(a): Nie znam, ale wygląda jak Winstead kiedy jeszcze była ładna.

W sensie Mary Elizabeth? A co jest z nią dziś nie tak?
Fuck the cavalry and the committee that recieves 'em.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Seria Bourne (2002-2016) Anonymous 408 81,253 21-11-2023, 11:47
Ostatni post: shamar
  Independence Day(reż. Roland Emmerich) Danus 128 26,355 25-02-2023, 01:54
Ostatni post: al_jarid
  Inferno (2016) reż. Ron Howard Juby 24 6,589 25-02-2017, 17:35
Ostatni post: Juby



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości