30-04-2021, 09:59
|
Invincible (Amazon)
|
|
Dla mnie kapitalne zamknięcie świetnego sezonu. Przez pierwszą połowę odcinka odczuwałem napięcie związane z losem głównych bohaterów, co zdarza mi się przy dzisiejszych produkcjach bardzo rzadko.
Szkoda że to już koniec i trzeba czekać. 30-04-2021, 19:11
Totalnie zaskoczył mnie moment, gdy Nolan , nie spodziewałem się czegoś takiego. Nie znam komiksów, a nie chcę teraz po nie sięgać, ale to było naprawdę coś dobrego, mocnego.
01-05-2021, 09:29
Jestem po czterech odcinkach. Pomysł wyjściowy jest spoko, ale jest to infantylne. Momentami tak koszmarnie infantylne (wyprawa na Marsa), że trudno to znieść, ale jestem ciekaw w jakim kierunku to pójdzie. Najchętniej przeskakiwałbym teenage dramę. Zerknąłem do tematu i jedyne co tu boli, to że w ogóle ktoś porównuje tą bajeczkę z Boysami, którzy zmiatają to jednym pierdnięciem. :)
01-05-2021, 11:46
Invincible jest dużo ciekawszym remiksem superbohaterszczyzny niż Boysi IMO, którzy jadą po typowej dla Ennisa linii najmniejszego oporu. Choć rzeczywiście dramaty nastolatkowe sa już raczej mało ciekawe, niemniej napisane na poziomie. Lepsze IMO niż pierdolety Hjułiego czy Francuza. ;)
02-05-2021, 16:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2021, 16:07 przez Gal Anonim.)
Bardzo fajna rzecz. Ze świetnym pacingiem, wciągajacą fabułą, efektowną i krwawą akcją. Miłosne perypetie młodego może trochę zamulają tempo, ale mimo wszystko w jakiś tam sposób stanowią ważne dopełnienie dla reszty. Kreska taka se, za to voice casting na najwyższym poziomie.
Nie wiem, czy jest lepsze od The Boys, ale na obu bawiłem się równie dobrze. Może z lekkim wskazaniem na Niezwyciężonego. Swoją drogą, dopiero w połowie sezonu zauważyłem, że odcinki trwają po 45 minut.
https://www.filmweb.pl/user/Nawrocki/activity
https://letterboxd.com/nawrocki/list/best-movies-of-2020s/ https://letterboxd.com/nawrocki/list/2024-movies/ 03-05-2021, 22:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2021, 22:32 przez nawrocki.)
Obejrzałem ostatnie dwa odcinki I sezonu i kurde, wow. Świetne to było, takie srogie 9/10, bitka wiadomo kogo wiadomo gdzie REWELACJA.
Genialnie by się coś takiego oglądało na dużym ekranie ale nikt nigdy nie da takiemu czemuś zielonego światła na blockbustera. 04-05-2021, 14:04
Ostatnie dwa odcinki rzeczywiście dobre. Przez to pozostało dobre wrażenie i po ich obejrzeniu czuję, jakbym obejrzał coś lepszego niż rzeczywiście obejrzałem - w sensie, że niemal zapomniałem, jak nijakie były cztery środkowe odcinki sezonu.
W sumie "Invincible" dobrze mi się ogląda, kiedy kręci się wokół spraw związanych z Omni-Manem, natomiast kiedy skupia się na superbohaterskich przygodach jego synka (wyprawa na Marsa, odcinek na uczelni itp.) to jakoś mnie nie porywa. Nie mówiąc o tym, że to takie losowe przygody, które nie mają, póki co, wielkiego wpływu na przebieg głównej fabuły, więc wydają się być takim zapychaczem. I do teraz nie wiem, o co chodziło z tym początkiem. Serial rozpoczyna się od tego, że rozmawia sobie dwóch strażników i jeden z nich ma taki długi, nudny monolog, w którym opowiada o swoich trudnych relacjach z synem. O co w tym chodziło? Ta postać pojawia się już tylko raz w serialu i to w krótkiej scenie. Dlaczego ktoś uznał, że dobrze będzie zacząć serial od sceny, w której nieistotna, epizodyczna postać opowiada o swoich problemach rodzinnych? Czemu to miało służyć? Nakreśleniu ojcowsko-synowskiej tematyki serialu? Chyba nie, bo dało się to zrobić w zręczniejszy sposób. Nie ogarniam, co miała wnosić ta pierwsza scena. 08-05-2021, 11:58
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...
22-07-2023, 11:57
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...
14-10-2023, 23:18
Nikt nie ogląda? Trzeci sezon o wiele lepszy od dwójki, finałowa bitka może być najlepszą z całego serialu. Dubbing nadal na wysokim poziomie, chociaż kreska (poza dwoma ostatnimi odcinkami) wydaje się być nieco uboższa. Trafiło się trochę pierdoletów, ale jak juz przechodzili do akcji to nie było zmiłuj.
https://www.filmweb.pl/user/Nawrocki/activity
https://letterboxd.com/nawrocki/list/best-movies-of-2020s/ https://letterboxd.com/nawrocki/list/2024-movies/ 14-03-2025, 16:25 (14-03-2025, 18:29)al_jarid napisał(a): Co, już trzeci sezon? W ogóle przegapiłem, że pojawił się drugi. No, Pinkman był całkiem niezły jako koleś, którego charakter to "he(Invincible) cant keep getting away with it!". ok, czas na mały updejt. dropnal 4 sezon, doczekalismy do Thragga(w tej roli Lee Pace), oraz tego Viltrumity, ktory dorobił się własnego haremu(Kregg). jeśli chodzi o Eve, przechodzimy i internety mają teraz o niej takie zdanie jak Paszczak. wszyscy napierdalają się z jakosci animacji, słusznie zreszta, Bezos niezle zydzi w tym aspekcie. całe szczęście, że są Conquest i Omni-Man są ciekawi, bo pewnie bym to rzucił dawno temu 02-05-2026, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2026, 13:49 przez Phlogiston2.)
Ten serial niestety nie jest już w niczym ciekawy bo już dawno się skończył. Dla inteligentnych ludzi tam już nikt z głównych bohaterów nie żyje. Poziom niekonsekwencji skilli tych różnych superbohaterów i superzłoli jest co kilka sekund inny. Raz dłonią tną się na pół by za chwilę zapierdalać się pięściami i tylko krew w nosa poleci. No ja tego już od 3 sezonu nie oglądam bo kręci się to w durny sposób w kółko. Zresztą to ten sam typ serialu co w The Boys. Jak dla mnie tam już dawno Homelander rozjebał te cipy na atomy, wciągnął nosem i wysmarkał w kosmos. Koniec. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ グシャグシャ バキバキ ゴクン #Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D 02-05-2026, 23:05 |
|
|
| Użytkownicy przeglądający ten wątek: |
| 1 gości |
Spoiler







