Jaką konsolę wybrać ?
#41
Ale nikt tu nie jest agresywny, ani nie tępi Twojej sympatii do Xboksa :p Mówiłem już, że sam mam obydwie konsole i jestem bardzo zadowolony. Po prostu pewne padające tu argumenty są kompletnie bezsensowne, zwłaszcza w kontekście tego, że mają pomóc w przekonaniu kogoś do kupna któregoś sprzętu.

Problemem jest jedynie powtarzanie zasłyszanych opinii, na podstawie których rosną coraz większe bzdury.

Odpowiedz
#42
Więc może tak (co by autorowi wątku w końcu jakoś pomóc) :)

1. Chcesz przyszłościowego sprzętu do gier i uniwersalnego odtwarzacza multimedialnego w jednym (do tego chyba najlepszego obecnie odtwarzacza Bluray), kup PS3.
2. Chcesz po prostu pograć w dobre tytuły bez "cudowania" - kup XBox 360

Słówko o PS3 w kontekście Internetu. Testowałem na łączu 512 kb/s i słabo. Tzn strony się wczytują, ale wolniej niż na PC z analogicznym łączem, do tego konieczny jest zakup klawiatury i myszy, bo wpisywanie adresów stron z pada to katorga. Aha - i można zapomnieć o oglądaniu YouTube w HD (chyba że ściągając przez np. KeepVid), bo PS3 jest fabrycznie wyposażony w jedynie bodaj 256 MB RAM i po prostu nie "uciąga".
.noisivelet naht nuf erom era srorriM

Odpowiedz
#43
X360 kupiłbym dla jednej rzeczy - genialnego pada... Nikt w historii nie wymyślił lepszego...

To co oferuje Sony w tej materii jest żałośnie śmieszne (czasami mam ochotę swojego pada od PS3 wypieprzyć za okno... najczęściej po seansie z H3 lub GOW2 u kumpla)... ;-)
thug life

Odpowiedz
#44
Zgadzam się. Pad do X360 to mistrzostwo świata. Na początku podchodziłem do niego trochę nieufnie, ale teraz nie wyobrażam sobie, że mógłbym grać na czymś innym. Co do konsol, to posiadam obie z tym, że PS3 kupiłem głównie ze względu na ekskluziwy i zamiłowanie do japońskich erpegów. Wiekszym sentymentem darzę jednak X360 i to na nim częściej gram.

Odpowiedz
#45
Po tym wszystkim co przeczytałem i przeprowadzeniu własnego rekonesansu nastawiam się bardziej na PS3, ale mam jeszcze jedno pytanko. Czy wersja slim różni się od zwykłej czymś więcej oprócz wymiarów ?

Odpowiedz
#46
Niższy wymiar technologiczny, dzięki temu mniejszy pobór prądu i mniejsze grzanie (aczkolwiek niemal niezauważalne dla zwykłego użytkownika), większy dysk (chociaż ja w swoim Facie zamontowałem 500GB dysk z laptopa dziewczyny - a oddałem 80GB z PS3 - jej i tak większy nie jest potrzebny ;-)), można nim sterować pilotami od nowych telewizorów Sony...

No i Slim jest brzydszy (przynajmniej dla mnie i w opinii większości internautów)...

Jak znajdziesz gdzieś jeszcze Fata na stanie z 200 zł i więcej taniej niż Slima to bierz bez oporów...
thug life

Odpowiedz
#47
RandoMan napisał(a):Aha - i można zapomnieć o oglądaniu YouTube w HD (chyba że ściągając przez np. KeepVid), bo PS3 jest fabrycznie wyposażony w jedynie bodaj 256 MB RAM i po prostu nie "uciąga".
To jakim prawem oglądam zwiastuny w HD skoro nie "uciąga"?

Odpowiedz
#48
Cytat:PS3 jest fabrycznie wyposażony w jedynie bodaj 256 MB RAM i po prostu nie "uciąga".
Kurde, że też nie zauważyłem tego babola. Randoman poczytaj wpierw co nieco a potem wypowiadaj się na poszczególne tematy. Bo jakim sposobem PS3 nie uciągnie HD? Z Youtubea? :roll:
Chyba że czegoś nie rozumiem w twojej wypowiedzi.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
#49
Uciągnąć, uciągnie (bo za to odpowiada procesor), ale racji trochę ma... Filmy z youtube są ładowane do pamięci RAM... Jeśli wielkość filmiku jest większa od pojemności maksymalnej RAM to nie ma bata, nie zmieści się... ;-)

Dlatego nie ma szans, żeby np. jakiś serial w HD załadować do końca w internetowym odtwarzaczu flashowym (akurat youtube zły przykład bo ma blokadę na max czas trwania, ale są site'y bez ograniczeń)...
thug life

Odpowiedz
#50
Danus:

testowałem na PS3 (starszy model, jeszcze wstecznie kompatybilny z PS2 i chyba z 40 GB dyskiem) z łączem 512 kb/s chyba od Ery. Nie szło. Chyba, że krótkie klipy, np dwuminutowe. Ściągane przez Keepvid w formacie MP4 dało radę. Pytałem na forach internetowych i taką właśnie odpowiedzieć (ze wskazaniem na RAM) dostałem. Zresztą "domyślnie" PS3 przekierowuje cię od razu na YouTube XL, a tam możesz oglądać klipy tylko w SD (nie ma nawet opcji zmiany rozdzielczości). Tak, WIEM, że można też odpalić "normalnego" YT, co w przypadku filmów HD np w 1080p i tak guzik pomoże.

A, no i znalazłem sposób na zasysanie z Mediafire, czego tradycyjnymi metodami nie idzie na PS3 zrobić - trzeba wkleić bezpośredni link na "nową kartę" i dopiero wtedy da radę zasysać (to tak na marginesie)

W sumie to miła konsolka - taki sprzęt dla kombinatorów :)
.noisivelet naht nuf erom era srorriM

Odpowiedz
#51
Właśnie skończyłem "The 3rd Birthday" na PSP i konsolę od razu sprzedałem. Sprzęt ten w kontekście gier jest już właściwie martwy i czym prędzej sprzedacie swoje, tym większa finansowa korzyść dla Was. Jeśli ktoś chce grać portable, powinien na dziś zakupić 3DS'a, jeśli gra raz na miesiąc - iPOD'a, a jeśli jest wierny marce Sony - niech poczeka na NGP.

Odpowiedz
#52
dlaczego raz na miesiąc? Sam klepię prawie codziennie. Tiny Wings, Ninja Fruit, Plants vs Zombie - genialne gry :)
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.


Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier


Odpowiedz
#53
@Anielski_Pył

To rozumiem, że ograłeś już całą bibliotekę konsoli i nigdy nie zamierzasz wracać do żadnej z tych gier?

Odpowiedz
#54
Jak na PSP 20 gier było godnych uwagi... A w obecnej dobie, w zalewie tytułów AAA, gdzie bym tam do czegoś wracał (i nie mówię tu już o PSP). Jak zechcesz opylić ją po premierze NGP, to zobaczysz, ile dostaniesz...

Odpowiedz
#55
A po co ją opylać? Nie lepiej trzymać razem z tymi wartymi uwagi grami?
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#56
Hitch napisał(a):A po co ją opylać? Nie lepiej trzymać razem z tymi wartymi uwagi grami?
Żeby się kurzyły?

Odpowiedz
#57
Nie grasz więcej niż raz w jedną grę? To w sumie było do przewidzenia. Masz inteligentne kino w stopce i cytujesz posta, który był bezpośrednio nad twoim :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#58
Anielski_Pyl napisał(a):A w obecnej dobie, w zalewie tytułów AAA, gdzie bym tam do czegoś wracał

No tak, to w sumie świadczy o tych tytułach AAA. W zasadzie się zgadzam.

Odpowiedz
#59
Hitch, chcesz to graj sobie w Uncharted i sto razy - co mnie to obchodzi? Napisałem tylko rzecz oczywistą, że PSP zdechło i tyle. Jak ktoś lubi sobie kolekcjonować konsole, to i tak sobie zatrzyma.

military napisał(a):No tak, to w sumie świadczy o tych tytułach AAA. W zasadzie się zgadzam.
To taki jest od teraz wyznacznik jakości gier/filmów? Jak się do nich nie wraca, to nie są AAA? :idea:

Odpowiedz
#60
Anielski_Pyl napisał(a):Jak się do nich nie wraca, to nie są AAA?

To znaczy że dzisiejsze tytuły AAA są gorsze niż tytuły AAA sprzed 10 lat.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PSX, PS2, ogólnie - konsole i gry starszych generacji military 91 24,889 27-03-2024, 20:11
Ostatni post: slepy51
  Konsole - kupno, akcesoria, awarie, itp. Mierzwiak 65 13,394 31-05-2014, 01:45
Ostatni post: Hitch
  [oddzielony] Jaką konsolę wybrać ? Arahan 0 289 01-06-2010, 11:54
Ostatni post: Arahan



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości