Komedie na poziomie
Mały światek Don Camilla / Don Camillo
Najlepsza komedia jaka mialem przyjemnosc ogladac. Goraco polecam (caly film jest na youtube).

Odpowiedz
Oglądał ktoś te bondowskie parodie OSS117 z Dujardinem? Warto po to sięgać?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Ja się na tym dobrze bawiłem, to nie jest kino najwyższych lotów, ale obie części (druga nieco słabsza) mają sporo uroku i choć nie wywołują salw śmiechu, to zabawa we francuskiego Bonda jest całkiem udana. Oczywiście największe brawa dla Dujardina, który znakomicie się odnalazł w tych klimatach i bywa po prostu boski w swej głupocie i naiwności (np. w jedynce fajny motyw z kurczakami), czarując znanym już dujardinowskim uśmiechem do upadłego. Szkoda, że nie powstała trzecia część.

Odpowiedz
Dobra, to kupię - jak będzie kiepskie, oddajesz mi kasę :P
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Taa, pewnie od razu na blu. Ja zwracam tylko do wartości VHS. :)

Poczytaj tutaj, co pisał R. Pisula:
http://film.org.pl/a/ranking/szybka-piatka-2-mniej-znane-filmy-z-xxi-wieku-zaslugujace-na-wieksza-uwage-31354/

Odpowiedz
Ja nowych komedii nie oglądam z powodów podanych przez twórcę tego wątku. Inaczej mówiąc jest z tym coraz gorzej czy to w polskiej czy zagranicznej komedii.
Moje "nie dziekuję" przynosi mi codzienną ulgę w starciu szczególnie z badziewiem zza oceanu,. Gdzie nie da się nagrać chyba już nic bez podtekstów i lansowaniu
sie na chlewie...

Z oglądniętych komedii na poziomie polecam Zagniewani młodociani (1996), o nauczycielu historii który odrzucił karierę i nepotyzm aby uczyć w średniej szkole
trudną młodzież.

No i zawsze, wszędzie i każdemu Top Secret (1984) ... polewka z nazistów... oskar śmiechu za odjeźdźający peron i rozkaz dowództwa o unicestwieniu groźnego szpiega:
"find him and kill him"
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
Powtórzyłem sobie wczoraj Twins - wciąż pozostaje w moim komediowym top-10. Tylko motyw z łańcuchem w finale zupełnie z dupy. Serio nie było żadnych lepszych pomysłów?

Odpowiedz
Dwie świetne francuskie komedie:
- Jeszcze dalej niż północ
- Za jakie grzechy, dobry Boże

Odpowiedz
Nie wiem czy z choćby dwa razy się uśmiechnąłem na nich. Za to są dwa inne filmy z Francji na których ryczałem ze śmiechu, tj.:
- Przyjaciel gangstera
- Goście, goście
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Cóż mogę rzec, z tych czterech, które wymieniliście, widziałem trzy (tylko "Za jakie grzechy, dobry Boże" mi umknęło) i chyba na żadnym z tych filmów ani razu się nie zaśmiałem. I nie, żebym był jakimś sztywniakiem i smutasem, najwyraźniej po prostu akurat moje poczucie humoru z tym francuskim jest zupełnie rozbieżne :/
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Z tymi dwoma tytułami co wymieniłem wiżąże sie ciekawy paradoks w kwestii sequela. Po obejrzeniu "Przyjaciela..." bardzo liczyłem na sequel, ale niestety się go nie doczekałem. Za to "Goście..." wg mnie nie potrzebowali żadnego sequela, a te dwie częsci które wyszły uważam za słabe, trójki nawet nie mogłem dokończyć tak mnie wynudziła.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
The Sunshine Boys - unikalny okaz filmu, w którym w zasadzie każda kwestia bawi. Wygląda to tak, jakby bohaterowie cały czas pojedynkowali się na zgryźliwości. Powiedzmy, że to poziom tekstów z Glengarry Glen Ross, tylko w postaci prześmiesznej, 110 minutowej komedii (ta analogia ma więcej sensu, aniżeli się wydaje).

Odpowiedz
(04-07-2017, 13:53)Arahan napisał(a): - Za jakie grzechy, dobry Boże

Dla mnie genialna komedia :D Miałem bekę przez cały seans, a rzadko mi się to zdarza :D
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
Królowie lata - doskonała rzecz z instant kultowcem Baggio
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
Myślę że do listy komedii na poziomie należy dopisać również tegoroczny Get Out pysznie bawiący się rasowymi stereotypami, łączący horror z komedią wysokich lotów.

Odpowiedz
"Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" też była dobra, chyba jedna naprawdę dobra część z filmowych adaptacji tych komiksów. Szkoda, że późniejsze "Rrrrrr!" już tak dobrze nie wyszło chociaż zapamiętałem go ze względu na świetny polski tekst i dubbing podobnie jak niemiecki "But Manitou". No ale to zasługa nieocenionego w tej kwestii Bartka Wierzbięty.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
(04-07-2017, 13:53)Arahan napisał(a): - Jeszcze dalej niż północ

Próbowałem, naprawdę próbowałem...
Tyle słyszałem o tym filmie. No ale nie wyszło. Męczyłem w sumie na dwa razy.
Ale to chyba moja ogólna niechęć do francuskich komedii. A już francuska komedia obyczajowa?
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nadchodzace komedie, ktorymi warto sie zainteresowac Jakuzzi 81 14,895 06-12-2009, 15:15
Ostatni post: Mefisto



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości