Komiksy, a seriale i filmy MCU
#1
Witam, z racji iż jestem nowym fanem MCU, przychodzę z być może głupim, lecz dla mnie ważnym pytaniem. Otóż, czy komiksy, które należą do MCU, mają taki związek z filmami i serialami, by koniecznością byłoby ich przejrzenie, aby zrozumieć filmy i seriale, czy są to tylko adaptacje, czyli najzwyczajniej w świecie, jest to taki oddzielny świat, a filmy i seriale tworzą swój własny, czerpiąc tylko częściowo kontent właśnie z nich. Zadaje to pytanie, ponieważ kiedyś kolega powiedział mi, że w jednym z komiksów hulk bił się z wolverinem (nie wiem na ile to prawda), a z tego co mi wiadomo, X-meni i MCU (filmy i seriale) to oddzielne (światy?). Tyle i z góry dziękuje za odpowiedź, Pozdrawiam!

Odpowiedz
#2
Komiksy Marvela a MCU to dwie różne bajki.

Tak, Hulk nawalał się z Wolverine'em.

Odpowiedz
#3
Nawet historie z MCU bezpośrednio inspirowane komiksami są ostro przerobione. Civil War komiksowy i filmowy to niemal zupełnie co innego. Podobnie z Infinity War.
A X-meni są oddzielni, bo przez długi czas prawa do nich miał Fox zamiast Disneya. Ale prędzej czy później pojawią się i w MCU.

Odpowiedz
#4
dzięki, szczerze to nie chciałoby mi się nadrabiać komiksów i guidebooków, fajnie wiedzieć że filmy i seriale wystarczą w 100% : )

Odpowiedz
#5
Seriale to akurat tylko dodatek, rozszerzenie, ale nie są konieczne by wiedzieć o co chodzi (tyczy się zarówno Agents of Shield, WandaVision, Falcon & Winter Soldier oraz netfliksowych produkcji).

Odpowiedz
#6
No niby tak, szczególnie w tych późniejszych produkcjach, choć samo pytanie dotyczyło właśnie jednego i drugiego. Ostatnio nawet widziałem jakiś artykuł, w którym jakaś ważna osoba z Marvela, wypowiadała się właśnie o tym, że od któregoś momentu filmowania serii, Marvel już w ogóle odleciał jeśli chodzi o adaptacje komiksowe, i w tym momencie wygląda to na zasadzie "o, robimy infinity war, coś tam wlepimy z komiksu, żeby nie było, a i tak wszystko robimy od nowa", więc to chyba idealnie odpowiada na moje pytanie, czy filmy i seriale wstarczą w 100% zrozumieniu MCU.

Odpowiedz
#7
Cytat: i w tym momencie wygląda to na zasadzie "o, robimy infinity war, coś tam wlepimy z komiksu, żeby nie było, a i tak wszystko robimy od nowa"

Tak to wygląda od początku, a nie "w tym momencie".

Odpowiedz
#8
to fajnie wiedzieć, dzięki :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komiksy (dyskusje, recenzje, pytania) Strummer 848 129,630 12-03-2024, 11:44
Ostatni post: Gieferg



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości