Krótka piłka, czyli mini-recenzje
Idzcie ogladac SYNCHRONIC jak chcecie Mackiego, a nie jakies pierdoły.

SYNCHRONIC - 8/10

(zapraszam do tematu o Bensonie i Moorheadzie: https://forumkmf.pl/Thread-The-Endless-i-filmografia-Aarona-Moorheada-i-Justina-Bensona--5043?pid=656259#pid656259)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
(05-01-2021, 18:26)Trailery Srailery napisał(a): Wiemy, jak mógłby wyglądać film o córce Johna MccClane'a :) Isabel May w roli 17-latki, która musi sobie radzić w szkole opanowanej przez grupę uzbrojonych terrorystów. W obsadzie także Thomas Jane, Radha Mitchell i Treat Williams. Film wywołał sporo kontrowersji podczas festiwalu w Wenecji. Zarzucono mu gloryfikację przemocy i prawa do  posiadania broni. 
8/10, polecam, póki co najlepszy film jaki widziałem w tym roku. Prostu aż do bólu, ale w żadnym wypadku prostacki, ot, samo mięso. Grupka licealnych przegrywów (chociaż czy to na pewno dobre określenie?) przejmuje szkołę, a zrządzeniem losu blondyna zostaje przez nich pominięta. I już, laska nawet nie tyle, co chce pomóc swoim kolegom, co po prostu chce przeżyć. Jest krwawo, brutalnie, czarne charaktery nie są przerysowanymi nazistowskimi faszystami tylko mają swój plan i skutecznie go realizują, do tego całość naprawdę sprytnie wykorzystuje współczesną technologię, telefony i internet... w sumie jedyne, co mi przeszkadzało to

Odpowiedz
RT score tego filmu sam w sobie jest arcydziełem. Na 7 recenzji jedyna fresh jest od jedynego kolesia spoza Top Critics, najczęściej powtarzającym się słowem jest "tasteless', a audience score to 99%
To musi być super film.

Odpowiedz
O w dupę, faktycznie :D dopiero teraz zerknąłem na RT, komedia. Nie mam pojęcia, czemu się czepiają, przecież RHF opowiada doskonale o sytuacji ze strzelcem, ukazując absurdy tamtejszego systemu (chociaż mam nadzieję, że tak nie jest i to tylko wymysł filmu... bo naprawdę, te wszystkie reguły, zasady, obowiązki i inne bzdury są koszmarne) i bezradność władz oraz dramat jednostek (tak po stronie ofiar, jak i oprawców). Sam tytuł jest już piękny, w sytuacji zagrożenia najlepiej uciekać - jeśli nie możesz uciekać, kryj się - jeżeli nie możesz uciec ani ukryć się, walcz. A dziewczyna z miejsca trafia do panteonu strong female character, tuż obok Ellen Ripley i Sary Connor.

Odpowiedz
Cytat:Sam tytuł jest już piękny

Ten tytuł to nawiązanie do słów szefowej policji z DC, Cathy Lanier:

Większość aktywnych strzelców zabija swoje ofiary w czasie krótszym niż dziesięć minut. Czas przyjazdu policji to w najlepszym razie 5-7 minut. W sytuacji ataku masz zatem trzy opcje: uciekać, kryć się albo walczyć. Jeśli okoliczności są dogodne i możesz zneutralizować mordercę, zrób to. Jest to najlepszy wybór, żeby uratować życie ludzi zanim zjawi się policja.

Odpowiedz
Tsubaki Sanjûrô - Szkoda, że to już ostatni samurajski film Kurosawy jaki miałem do nadrobienia. Nie jest nawet blisko czołówki jego osiągnięć, ale to świetne, już tylko czysto rozrywkowe, kino. Tym razem bez głębi psychologicznej obecnej w najlepszych filmach Japończyka, ale hej, ja uwielbiam, gdy poważni reżyserzy trochę spuszczają z tonu i kręcą luźniejszy film, a tutaj zabawa jest przednia - śledzenie losów Sanjuro, który na wyjebce manipuluje zwaśnionymi stronami, a gdy trzeba, to pokonuje w walce kilku przeciwników to rozkosz. Niezwykle przyjemny, krótki film, idealny dla kogoś chcącego zacząć przygodę z Kurosawą. Nie mogę dać niżej niż 8/10

Odpowiedz
"Appleseed". "Outside the Wire" to nie netflixowy "Universal Soldier". To netflixowy "Appleseed" ;)

Odpowiedz
(17-01-2021, 12:02)Crov napisał(a): Idzcie ogladac SYNCHRONIC jak chcecie Mackiego, a nie jakies pierdoły.

SYNCHRONIC - 8/10

(zapraszam do tematu o Bensonie i Moorheadzie: https://forumkmf.pl/Thread-The-Endless-i-filmografia-Aarona-Moorheada-i-Justina-Bensona--5043?pid=656259#pid656259)

Gdzie oglądałeś film ? Próbuje namierzyć od kilku tygodni

Odpowiedz
(20-01-2021, 02:17)Rozgdz napisał(a): "Appleseed". "Outside the Wire" to nie netflixowy "Universal Soldier". To netflixowy "Appleseed" ;)

Nie oglądam anime, więc nie kumam porównania. Dla mnie to podróba Universal Soldier ;)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
A, to sporo tłumaczy. Aczkolwiek przeleciałem się po kilku reckach i nikt tam nie zajumał że scenarzyści i reżyser są chyba fanami. Ja "Appleseeda" kojarzę głownie z komiksów wydawanych kiedyś w Polsce, anime (to z 2004 roku) kojarzyłem piąte przez dziesiąte - dopiero teraz nadrobiłem. "Outside the Wire" czerpie chyba sporo bardziej z anime.

Tzn wszystko jest tutaj inne (budżet) ale też mamy sztucznych ludzi lepszych i łagodniejszych (postać Mackiego to jakby Briareos, Hitomi i staruszkowie w jednym) etykę tych sztucznych ludzi i ich emocje, agresywny gatunek ludzki na który w sumie jedynym sensownym rozwiązaniem jest eksterminacja. Do tego brak tak naprawdę czarnego charakteru, każdy ma swoje słuszne racje, różne komplikacje, zderzanie lekkiego tonu z dosadną brutalnością.

Myślę że po obejrzeniu "Outside" warto sięgnąć po anime i popatrzeć jak to "przełożyli" bo to jest naprawdę ciekawe (przynajmniej dla mnie było ;)

Odpowiedz
(01-01-2021, 16:06)raven.second napisał(a):
(10-12-2020, 18:04)Trailery Srailery napisał(a): Mieszanka kina wojennego z science-fiction/horrorem (?). Chloe Grace Moretz w roli pilota, który z tajemniczym ładunkiem trafia na pokład B-17. Misja nie będzie jednak łatwa. Sądząc po ostatniej scenie, oglądanie chyba też nie :)

I od razu pełna zapowiedź!
Obejrzałem na rozpoczęcie nowego roku i o panie, co to jest :D
5/10 za pierwsze pół godziny i finałową, śmieszną bitkę :) mocarnie się ten 2021 zaczyna, nie ma co.

A mnie się podobało. Fajna i bezpretensjonalna rozrywka, w której Chloe Grace Moretz wyprawia takie rzeczy, że bohaterki kina akcji takie jak Sarah Connor z Terminatora, Ripley z Alien, czy Wonder Women w porównaniu z nią to pikuś, albo przybiły by z nią piątkę. Oczywiście trzeba kupić konwencję, bo inaczej się odbijecie od tej nowozelandzkiej produkcji. Wydaje mi się, że inspirowali się jednym z kultowych odcinków Strefy Mroku o gremlinie na skrzydle samolotu (historia ta doczekała się kilku wersji, też w pełnometrażowej Strefie). Nie przeszkadza mi to co znajduje się w ściśle tajnej przesyłce, ani to co wyprawia główna bohaterka.

Film jest przegięty, ale co z tego jak zapewnia tak dobrą rozrywkę. Widzę po opiniach, że wielu odbija się od produkcji przez to, jak film ma gdzieś jakiekolwiek prawa fizyki , a ja 100 razy lepiej się bawiłem na tej rozrywce klasy B jak na Wonder Woman 1984. Od początku film nie udaje nic więcej czym jest, czyli przegiętym kinem klasy B z zajebistą laską na pierwszym planie. W każdej scenie, gdy Chloe miała gdzieś prawa fizyki to ja miałem banana na twarzy. A gdyby ktoś miał wątpliwości, że to produkcja klasy B, to od początku leci świetna muzyka, która przypomina soundtracki z włoskich horrorów, np.  Dario Argento, choć miałem też skojarzenia z muzyką Carpentera. Chce więcej takich feministycznych filmów. Nie wiedziałem, że to film napisany przez Maxa Landisa. Myślałem, że od kilku lat przez jego akcje to nic nie tworzy. Ocena: 7/10.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon