MPAA i kategorie wiekowe filmów
Ostatnio co widzę jakiegoś newsa o kategorii wiekowej danego filmu, to jest tam napisane coś w stylu "wbrew obowiązującemu po sukcesie Deadpoola trendowi na filmy z kategorią R, produkcja taka a taka będzie w PG-13". No dosłownie wszyscy się powołują na jakiś trend, którego w ogóle nie zauważyłem. Przespałem coś? Bo co? Bo trzeci "Wolverine" będzie z R-ką? Bo istnieje możliwość (możliwość!), że "X-force" będzie z R-ką? No dobra, ale to znaczy, że ten niby-trend obejmuje wyłącznie filmy ze świata X-menów. To co się wszyscy tak dziwą, że nie podłapały go DC, Marvel, czy jakieś tam większe i mniejsze filmowe wytwórnie?

Wiem, że niektórzy podpinają pod to R-rated "Batman v Superman", ale co to ma wspólnego z sukcesem "Deadpoola"? To przecież sytuacja znana z całej masy przypadków (ostatnio "Bitwa Pięciu Armii"), że wydaje się R-kę na płytce, a do kina trafia wykastrowana wersja. A to znaczy, że nie zapanowała nagle żadna tam moda na R-kę, tylko dalej tnie się filmy na chamca do PG-13.

Coś przegapiłem? Czy sukces "Deadpoola" wpłynął na JAKIEKOLWIEK plany filmowe spoza serii "X-men"?
Życie to nie tylko filmy, więc prowadzę sobie blog o książkach:
https://mowisietrudno.blogspot.com

Odpowiedz
Może na Venoma od Sony?

Odpowiedz
Ostatnio oglądałem "Poszukiwaczy Zaginionej Arki" po raz chyba 30 i za każdym razem zastanawiam się jak do cholery ten film dostał PG-13? Przecież już na samym początku dostajemy przebitą twarz Moliny, później mnóstwo krwi, aż do zmielenia koksa z którym Indy walczył na pięści, aż do finału, gdzie dosłownie mózg rozjebany :)

Odpowiedz
Już dawno było powiedziane, że w latach 90. i (zwłaszcza) 80. MPAA oceniała filmy inaczej, a wiele produkcji z tamtego okresu, które miały PG-13, teraz spokojnie miałyby eRkę. A poza tym, komu jak komu, ale Spielbergowi zawsze można było więcej. :)

Odpowiedz
@Arahan- Ależ to bardzo proste! Ten film nie dostał PG-13.


Odpowiedz
Cytat:Ostatnio oglądałem "Poszukiwaczy Zaginionej Arki" po raz chyba 30 i za każdym razem zastanawiam się jak do cholery ten film dostał PG-13?

Raidersi mają PG, tak samo jak Szczęki :D

W czasach ich premiery nie było czegoś takiego jak PG-13.

Odpowiedz
(15-07-2014, 22:26)Predator895 napisał(a): Nudziło mi się dziś i wziąłem się za małą edytorkę i przywróciłem alternatywną śmierć

Wszystko fajnie, tylko trza było wykadrować i kolor zmienić ;)

(03-02-2016, 15:59)Szpeku napisał(a): ... i kto wie co jeszcze się sprawdzi... "muszelki"? :)

Są u muslimów, od dawna więc to raczej było wtórne zapożyczenie. No chyba, że chodziłoby o to, ze wszyscy przejdą na islam i muszelki
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
No nie? Amator.

Odpowiedz
Yeap man ;)

Dziwne, ze mu nie usnęli. Mnie każdy klip usuwano za "prawa autorskie"
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Oni tam są tak posrani, że brak słów

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz

Odpowiedz
http://www.bbfc.co.uk/releases/paint-drying-film

komentarz z blu-ray.com:

Cytat:Does that mean someone from the BBFC had to sit through the entire thing in order to approve this? Wouldn't it be funny if at the 6 hour mark or so, he tossed in a few seconds of some guy walking by with his dick hanging out just to see if anyone was watching?

LOLz


W dodatku jest to remake: http://www.imdb.com/title/tt1559353/

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Karty tytułowe filmów Cassel 25 6,531 01-10-2023, 20:15
Ostatni post: Cassel
  Spaprane zakończenia dobrych filmów [SPOILERY] Kryst_007 12 3,467 07-08-2022, 19:12
Ostatni post: Melvin27
  Wątek dla twardzieli - jakich filmów nie zobaczę i dlaczego Mental 102 29,299 28-03-2015, 23:05
Ostatni post: perrie
  V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich KLAPS klaps2013 0 1,417 10-04-2013, 22:11
Ostatni post: klaps2013
  KAN 2013 Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego - nabór filmów KANopek 0 1,768 05-01-2013, 13:00
Ostatni post: KANopek
  Ogólnopolski Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS klapsbydgoszcz 0 1,646 22-01-2012, 23:00
Ostatni post: klapsbydgoszcz
  Miasta z Filmów Fantastycznych Lawrence 31 8,914 22-02-2011, 02:09
Ostatni post: Lawrence
  Kryteria oceny filmów nowak 24 13,292 10-05-2010, 22:10
Ostatni post: Macamel
  500 najlepszych filmów. Corn 20 6,928 25-09-2008, 21:10
Ostatni post: Mefisto
  100 najlepszych filmów ostatnich 25 lat według EW Mierzwiak 32 9,873 22-09-2008, 15:33
Ostatni post: Negrin



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości