Marvel Cinematic Universe (temat ogólny)
#1
[Obrazek: Marvel.jpg]

W związku z zapotrzebowaniem zakładam temat ogólny. Można tu dyskutować o rzeczach niekoniecznie pasujących do tematów o konkretnych produkcjach, jak chociażby przyszłe projekty Marvel Studios, krótkometrażówki, seriale czy ogólnikowo o uniwersum.

-------------------------------------------------------------------------
Pociągając dyskusję z tematu o "Kapitanie Ameryce".

(18-03-2014, 22:26)Gieferg napisał(a):
Cytat:Ale to nie wina twórców TIH.

Wali mnie to :)

Cytat:To jest to uniwersum i nie widzę powodu aby go nie uznawać.

Ja widzę taki, że oglądając to nie czuję że to to samo uniwersum i nic na to nie poradzę.

Moje odczucia są kompletnie odwrotne. To właśnie w TIH mam wrażenie że chciano zrobić film osadzony w uniwersum, a nie festiwal mrugnięć jak miało to miejsce w reszcie filmów pre Avengersowych. Współpraca Rossa z S.H.I.E.L.D., korzystanie z technologii Starka czy fabuła kręcąca się wokół serum super żołnierza (nawet procedura podobna do tej z "Pierwszego Mściciela")- wszystko jest częścią świata, bez natrętnego machania w stronę widza.

Jak dla mnie cameo Starka sensownie łączy, a raczej łączyło, z "Avengers". S.H.I.E.L.D. postanowiło włączyć Bannera do Avengers Initiative, więc Ross go wytropił i w "Avengers" mamy już Hulka pod obserwacją. Niestety, kompletnie zbędny "The Consultant" wszystko psuje...

Oczywiście poważnym mankamentem jest wymiana Nortona na Ruffalo, ale po kilku maratonach całego MCU nie przeszkadza mi to już tak bardzo, zwłaszcza że Rhodes i Fandral też zaliczyli recast.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
#2
Rhodes i Fandral (zwłaszcza ten drugi) to drugoplanowe pionki, które nie pojawiły się w Avengers a tylko w filmach indywidualnych. Ich wymiana mnie specjalnie nie ruszyła, ale Hulka z TIH czy to w jednej czy drugiej postaci po prostu nijak nie potrafię utożsamić z postacią odgrywaną przez Ruffalo, dodatkowo żadne postacie z TIH poza samym Bannerem nie pojawiają się już nigdzie więcej, co też nie służy wzmacnianiu poczucia więzi tego filmu z resztą. A poza tym dla mnie to zwyczajnie słaby film (jedyny z MCU jakiego nie kupiłem na BD, DVD gdzieś tam stoi upchane w kącie między filmem Anga Lee a Fantastyczną Czwórką), jakiś taki toporny i nudnawy więc nawet nie odczuwam potrzeby żeby się łączył. Z drugiej strony był przynajmniej poważniejszy i nie wkurzał jak faza 2.

A cameo Starka samo w sobie nie łączyło zbyt sensownie, ale można było zawsze myśleć, że ich dalsza rozmowa mogła mieć jakiś sens. Po Konsultancie to już jeden wielki WTF.


EDIT:

Do poniżej:

Cytat:Nieciekawa muzyka do filmów Marvela

Zapadła mi w pamięć muzyka z pierwszego iron Mana, ale Djawadiego najczęściej nie zatrudniają do sequeli filmów, przy których dobrze się spisał (Iron Man, Clash of The Titans), albo w ogóle zwalniają w trakcie produkcji zastępując kimś innym, więc kolejne Iron Many już miały nieciekawą muzykę. Pierwszy Thor miał nawet fajne motywy, ale z drugiego nie pamiętam nic. No, jeszcze z Avengers coś tam nawet dawało się zapamiętać.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
#3
Z mojej strony nic dodać nic ująć:

Nieciekawa muzyka do filmów Marvela

Ale tak analizując to soundtracki do filmów Marvela są takie se, nie wspominając, że totalnie gdzieś maja jakąkolwiek ciągłość i spójność.
/www.filmmusic.pl - me recki 
#istandbydaenerys


Odpowiedz
#4
Easter eggi, które wypatrzy jedynie czujny widz i sceny po napisach, zwiastujące następny film to jeszcze nie jest wspólne uniwersum, co najlepiej widać w nowej fazie - IM3, Thor II.

Sam się przewietrz, chłopczyku;)

Odpowiedz
#5
Żeby nie robić już off topicu w temacie o "Zimowym Żołnierzu" to przenoszę dyskusję tutaj.

(27-03-2014, 18:05)Craven napisał(a):
(27-03-2014, 16:55)Grievous napisał(a): A więc małe pytanko- czy w filmie w jakikolwiek sensowny sposób jest przedstawiona reakcja opinii publicznej na inwazję kosmitów z "Avengers"? (...)

Tu akurat nie ma o tym wiele. Moim zdaniem jednak IM3, SHIELD, Thor 2 poradzili sobie nieźle. Pamiętajmy, że to uniwersum komiksowe. Ludzie wiedzieli o Iron Manie, Kapitan Ameryka był superbohaterem w okresie IIWŚ. Szok, niedowierzanie, potem zabawki i kluby miłośników superbohaterów i kosmitów.

Iron Man czy Kapitan Ameryka to mimo wszystko wytwory nauki i technologii, gdzie ciągle dokonuje się rozwoju, więc jesteśmy do tego poniekąd przyzwyczajeni. W przypadku odkrycia istnienia życia pozaziemskiego ma to wpływ na kulturę czy filozofię, a taka religia poniekąd popełnia seppuku.

W trzecim Iron Manie niby jest mowa o tym że "wszystko się zmieniło" ale tego w ogóle nie widać, w "Mrocznym Świecie" kompletnie to zlano, a w S.H.I.E.L.D jedyne co mieli do powiedzenia to że Thor jest "dreamy". Sorry, ale sądzę że to jednak powinno mieć większy wpływ na ludzkość niż "klub miłośników kosmitów".
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
#6
Zastanawiam się jak będzie wyglądać faza trzecia. Ponoć Marvel ma trzaskać dwa filmy rocznie, w 2015 oprócz AoU będzie jeszcze Ant Man, jesli Avengers 3 wyjdzie w 2018, to zmieści się jeszcze cztery albo i pięć (gdyby Avengers 3 było drugim filmem w 2018 roku) filmów. Pewniakami są Cap 3 (zapowiedziany na maj 2016) i Thor 3, zostają dwa lub trzy filmy, w tym będzie pewnie Dr. Strange. Co poza tym? GoTG2? Jeszcze jakieś nowe postacie?
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
#7
Solowy film z Black Panther? Black Widow? Scarlet Witch?

Odpowiedz
#8
No i co z Hulkiem? Doczeka się Ruffalo solowego filmu? Gdyby się doczekał i wystąpili w nim Liv Tyler (i William Hurt) wtedy TIH byłby trochę mnie "disconnected", natomiast gdyby w ewentualnym sequelu tym postaciom zafundowano recast, wtedy chyba jeszcze trudniej byłoby mi myśleć o tym filmie jak o części MCU.
AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
#9
2015- Avengers 2, Ant-Man
2016- Captain America 3 (stawiam na Zemo i Masters of Evil), Thor 3 (prawdopodobnie Ragnarok)
2017- Doctor Strange i Guardians of the Galaxy 2 (jako wprowadzenie do A3 w stylu "Winter Soldiera" do A2).
2018- Avengers 3, nowa seria- Black Panther lub Inhumans (zwłaszcza że skrypt jest gotowy od jakiegoś czasu).

Moje typy ;)
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
#10
Jak dla mnie Strange będzie w 2016. NAJPÓŹNIEJ w 2017. Został już wspomniany w Captainie America 2, a do tego mógłby mieć cameo juz w Avengers 2.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#11
A co do dalszej przyszłości - na Avengers 3 kończą się kontrakty Downeya, Evansa i Hemswortha (i chyba Jacksona też), ciekaw jestem czy po tym filmie dojdzie do jakichś znacznych zmian w obsadzie, czy może przedłużenia kontraktów, albo przesunięcia środka ciężkości na inne postacie? (np te, które dopiero wejdą i siłą rzeczy będą miały pewno kontrakty wybiegające dalej w przyszłość). Rebootowanie całego MCU chyba raczej nam nie grozi, a wszystkie pozostałe rozwiązania w sumie będą do przeżycia. Oby tylko nie było za dużo recastów jednocześnie bo to znowu zakłóci odbiór całości jako... całości. Z wypowiedzi aktorów wnioskuję, że Hemsworth z tych głównych chyba najprędzej byłby chętny do kontynuowania, no a taki Ruffalo ma zdaje się kontrakt na sześc filmów, a bez solowych Hulków szybko tego nie wyrobi.

AS FOR THE GOOD NEWS... THERE'S NO FUCKIN' GOOD NEWS
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.
Recenzje filmów i komiksów

Odpowiedz
#12
Kurde, druga faza dopiero na półmetku (i jeszcze nie wiadomo na jakim poziomie wyjdzie, bo na razie doczekała się jednego dobrego filmu) a wy już wybiegać w przyszłość do 2018 roku.

Ja tam będę się na d tym zastanawiać dopiero po drugich Avengersach, o ile film będzie dobry.

Odpowiedz
#13
Trudno się nie zastanawiać. Druga faza jest naprawdę udana, z jednym tylko przeciętnym Thorem 2. Jednak Iron Man 3 i Cap 2 nie dość, że opowiadają fajne, świeże historie o superbohaterach, to jeszcze redefiniują świat Marvela (no, zwłaszcza Cap). Nawet bez oglądania można mieć pewność, że Guardians of the Galaxy zrobi to samo, acz pewnie na trochę mniejszą skalę (bo nie dotykając znanych bohaterów). Ja się jaram i ciekaw jestem co w fazie trzeciej wymyślą, bo Avengers 2 na bank będzie znakomite.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#14
Gieferg - z tego co wiadomo aktor grający Winter Soldiera ma kontrakt na 9 filmów. Dwa już odbębnił,
więc zapewne przejmie pałeczkę po Chrisie Evansie.
Hemsworth jak mówiłeś pewnie przedłuży. Pozostaje Downey, który zdaje się najlepiej bawić rolą Starka (w końcu znów jest wielką gwiazdą) więc dopóki się mocno nie posunie w wyglądzie to da się przekonać finansowo.
Poza tym po wprowadzeniu Ant Mana bardzo możliwe, że będą sukcesywnie wymieniać skład Avengersów. W komiksach nigdy nie było jednego stałego teamu.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
#15
(03-04-2014, 12:21)Phil napisał(a): Inhumans znam tylko z "Ultimate Fantastic Four", ale to najbardziej popieprzony pomysł, jaki znam. Ciekawi mnie, jakby to miało wyglądać.

Bo "Inhumans" ogólnie jest do dupy. Ale biorąc pod uwagę że scenariusz jest już napisany (przez scenarzystę "Iron Mana 3"), Kree będą przedstawieni "Guardians of the Galaxy" i dużo wskazuje na to ze jedna z bohaterek "Agents of S.H.I.E.L.D." jest właśnie Inhuman, to chyba pójdą w tym kierunku. Chociaż wolałbym coś kompletnie innego, chociażby film o Nova.

A moje predykcje dotyczące 3 fazy? Spoilery z Capa 2:For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
#16
My tu rozmawiamy o fazie trzeciej, a Feige ma plan na uniwersum do roku 2028.

Odpowiedz
#17
Grievous jaki znów konflikt na linii Renner-Marvel???
koronex1989

Odpowiedz
#18
Po premierze "Avengers" Renner żalił się wywiadach, że bardzo nie spodobało mu się w jaki sposób potraktowano postać Hawkeye'a w filmie. Do tego doszedł konflikt na tle finansowym, w którym jak się okazało, za role w "Mission Impossible: Ghost Protocol" oraz "Bourne Legacy" Renner zgarnął większą gażę i bardziej mu się opłaca występ w tych franczyzach w których ma gwarantowaną podwyżkę przy okazji kontynuacji. Podobno Marvel rozważał recast, ale skoro Renner występuje w A2 to chyba zażegnano konflikt.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.


Odpowiedz
#19
No to był konflikt, ktory rozwiazano dajac mu wieksza rolę w Avengers 2. Renner sie wkurzal, ze ma mała rolę, a nie, że go źle traktowali czy coś. Tj. śmierć Hawkeye'a JEST prawdopodobna, ale nie przesadzałbym. Mysle, ze Renner nie jest glupi i wyraznie nie śmierdzą dla niego pieniądze zważywszy na to w ile franczyz się zaangażował (i ta Marvelowska jest ciągle najlepszą). A Marvel wie, ze aktorow bedzie musialo pozmieniac, wiec akurat Renner mysle, ze zostanie, bo tez pewnie ma kontrakt na kilka filmow.

A jego brak w Captainie America nie jest spowodowany jakims konfliktem, tylko tym, że Hawkeye jest na misji zwiazane z Quicksilverem i Scarlet Witch. Jasne, to moze byc takie gadanie, zeby ukryc konflikt, ale dajmy spokoj. To wytlumaczenie brzmi sensownie, a w Capie i tak jest juz duzo postaci i Hawkeye tylko by się platał pod nogami (Falcon jest z Capem ZNACZNIE bardziej zwiazany).
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan


Odpowiedz
#20
CA 3 - Zemo, Masters of Evil lub Wrecking Crew, może też Secret Empire
i Kang w scenie po napisach.

IM 4 nie będzie, może i dobrze patrząc na poziom IM3 :).
http://www.filmweb.pl/news/Nie+b%C4%99dzie+%22Iron+Mana+4%22-95182

Plan do 2028 a jak USA zbankrutuje w 2020 :) :) :).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Captain Marvel (2019) Kuba 477 46,917 04-04-2020, 12:17
Ostatni post: kordian_slowackiego
  Marvel Cinematic Universe Quiz Anekses 1 634 03-06-2018, 22:43
Ostatni post: GiefergUżytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości