Marvel Cinematic Universe (temat ogólny)
X-men, Fantastic Four i Spider-man to chyba najbardziej autorskie pomysły Marvela, cała reszta mniej lub bardziej bazowała na dokonaniach DC. Taki Daredevil na przykład to niewidomy bohater posługujący się echolokacją czyli gość, który ma umiejętności nietoperza, więc w sumie to powinien mieć ksywę Batman ;)
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
X-Men zdaje się był mocno inspirowany Doom Patrol.

[Obrazek: main-qimg-390aa1174cd89cb3fb25a4b8b792ab45]

Odpowiedz
(02-10-2020, 10:29)raven.second napisał(a): Może i zdarzyło się, nie wiem, nie jestem aż tak komiksowym fanbojem. Znam tylko same ogólniki.

To akurat w skrócie jak ktoś z kogoś chamsko sciągał to Marvel z DC. Z Avengers włącznie. Darkseid tez był pierwszy. O Atomie nawet nie wspominam. A na Batmanie bazuje większosc bohaterow obu uniwersów.

Czepianie sie w filmach ze Marvel zgapia multiwersum od DC jednak mimo wszystko jest nieuczciwe, skoro wstępy do tych zabaw zaczał się u nich wcześniej niż zapowiedziano powrót Keatona. Zreszta patrzac w ten sposób to wszyscy zgapiają z CW która Flasha z lat 90 przywróciło już dwa lata temu :P

Odpowiedz
(02-10-2020, 10:51)marsgrey21 napisał(a): X-Men zdaje się był mocno inspirowany Doom Patrol.
O patrz, nie wiedziałem
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho


Odpowiedz
X Men i Doom Patrol zadebiutowali niemalże jednocześnie

Odpowiedz
Cytat:Tak zawsze było :) Thanos - Darkseid, Deadpool - Deathstroke, Flash - Quicksilver, Aquaman - Namor... nawet Batman v Superman - Civil War można podciągnąć pod to. Ale póki efekt końcowy jest dobry, mało kogo to obchodzi.

Niezbyt się znam, ale takie przykłady na plagiatowanie DC przez Marvela nie wydają mi się zbyt przekonywujące. Te postacie to raczej dość oczywiste archetypy. Byłoby dziwne gdyby nie występowały w komiksach o superbohaterach. Thanos i Darkseid to po prostu kosmiczni tyrani czyli villani, którzy siłą rzeczy muszą pojawić się w historiach o  superbohaterach i kosmitach. Flash i Quicksilver to goście z mocą naludzkiej szybkości i tyle ich łączy. Dajcie spokój, to żadna zrzynka. Deadpool to zdaje się parodia Deathstroke'a, więc już zupełnie nie ma o czym mówić. A Namor jest starszy niż Aquaman.

Odpowiedz
(02-10-2020, 11:07)Kuba napisał(a): X Men i Doom Patrol zadebiutowali niemalże jednocześnie
Jak czytałem, to był zbieg okoliczności. Szczególnie, ze Doom Patrol nabył swe moce, A X-Meni stali się mutantami, bo Stanowi Lee kończyły się pomysły na genezę supermocy (a metaforą szkalowanych mniejszości X-Meni stali się dużo później). 

Podobny zbieg okoliczności nastąpił, kiedy w po obu stronach świata powstały dwie wersje Dennisa Rozrabiaki.

Odpowiedz
Za tydzień ruszają zdjęcia do Spider-mana 3

Odpowiedz
[Obrazek: sm3.png]

Odpowiedz
Benedict Cumberbatch oficjalnie powraca jako Doctor Strange...tak, zgadliście..SPIDER MANIE :D

Odpowiedz
No i teraz niech ogłoszą powrót Maguire'a i gitara.

[Obrazek: spiderr+3.gif]

Odpowiedz
Cumberbatch jeśli pojawi się w WandaVision w ostatnim odcinku, zgodnie z plotkami to kiedy przyjdzie do kręcenia kolejnych Avengers/finału jego serii przeskoczy RDJ w liczbie występów. Zresztą jak faktycznie tak mocno ida w multiwersum to obstawiam, że będziemy go oglądać co chwile.

Odpowiedz
Oscar Isaac został Moon Knightem uniwersum

https://deadline.com/2020/10/moon-knight-oscar-isaac-marvel-1234602805/

Odpowiedz
O kurcze pieczone, ostatnia osobą której bym się spodziewał

Odpowiedz
Podobno dziś można spodziewać się jakichś zapowiedzi że strony Disney odnośnie ich marek. M.in. Star Wars i MCU.

Liczę na jakiś mocny akcent. Np. Aktorski serial o X-men na D+.

Duża rzecz. Pod względem skali zdecydowanie dużo większa niż Mando. Ale z uwagi na ilość materiału nie widzę sensu pchać ich ponownie na duży ekran i robić 1 film na 2-3 lata. To idealny projekt na długoletniego konia pociągowego platformy. Byle nie skopać I sezonu.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Tylko nie serial! Ta marka ma zbyt duży potencjał kasowy żeby marnować ją wyłącznie na mały ekran.

Odpowiedz
 




Odpowiedz
Słodki jeżu, gwiazdka w tym roku wcześniej :)

Mega mnie jarają te zwiastuny :D

Odpowiedz
https://www.comingsoon.net/movies/news/1157905-jon-watts-to-helm-new-fantastic-four-at-marvel-studios

Będzie nowa F4!

Odpowiedz
O! Do czterech razy sztuka.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Captain Marvel (2019) Kuba 555 67,070 06-04-2024, 01:56
Ostatni post: Gieferg
  Marvel Cinematic Universe Quiz Anekses 1 1,311 03-06-2018, 22:43
Ostatni post: Gieferg



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości