MasterKlip – niefilmowy quiz muzyczny
#1
W grudniu wspominałem, że chodzi mi po głowie taki jeden konkursik. A zatem.

Znacie muzykę lat 80.? Wychowaliście się na niej? Słuchacie jej do dzisiaj? Rozpoznajecie teledyski z tamtych lat? Wiecie, do czego służyło kiedyś MTV? Jeśli tak, to ten quiz jest dla was. ;)

No więc tak. Proponuję mały konkurs z zasadami niemal identycznymi jak te, które znacie z MasterKadrów. Zrobiłem screeny z około 70 (będzie na trzy rundy) wideoklipów z lat 80. i 90. Wybierałem jak najbardziej znane piosenki pod różnymi względami. Jedne to ikoniczne dzieła tamtych lat, które przez długie miesiące trzęsły listami przebojów i stacjami radiowymi, inne to opus magnum tego czy tamtego zespołu lub wykonawcy, z kolei jeszcze inne to po prostu bardzo znane w owym czasie przeboje lub teledyski (nierzadko kiczowate). Wyjątkowo parę razy trafi się niespecjalnie znana piosenka, ale za to fajna, bo ze świetnym teledyskiem. Niemal wszystkie, które znajdą się w quizie, reprezentują szeroko pojęty pop (nie wyłączając disco). Najmłodszy tytuł jest, jak mi się zdaje, z roku 1999, tak więc nie spodziewajcie się Biebera czy rolującej Urbańskiej (polskiej muzy, nawiasem mówiąc, nie będzie).

Byliby jacyś chętni? Ktoś chce spróbować swoich sił? Mówcie, co sądzicie, możemy wystartować wieczorem i damy radę skończyć przed Soczi. :)

Odpowiedz
#2
Na pewno pójdzie mi gorzej niż filmami, ale chętnie spróbuję. Fajny pomysł!

Odpowiedz
#3
Szał MTV na początku lat 90. mnie ominął i mało się znam na teledyskach ale wszelkim konkursom mówię stanowcze TAK ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#4
mogę spróbować ;)

Odpowiedz
#5
Mało zgłoszeń. To dobrze. ;)

No więc tak. Zasady znacie, ale dla pewności w telegraficznym skrócie: odpowiedzi przesyłacie mi na PW, ułożone w ten sposób:

1. Xxxx
2. Qqq
3.
4. Zzzzz
5.
6.
7. Yyy

I już.
Jako odpowiedź należy podać wykonawcę + tytuł utworu. Zdobywa się za to 3 punkty.
Można też podać tylko wykonawcę albo tylko tytuł (to drugie raczej nierealne, ale kto wie), a wtedy zdobywa się 1 punkt.

Uwaga: w całym konkursie niektórzy wykonawcy mają po dwa tytuły, a jeden ma trzy.

I to wszystko. Aha, kadry są w większości haniebnej jakości, zasysałem je z jutuba, więc sami rozumiecie. Ale coś tam jednak widać, a kto nie ma pojęcia o tamtych muzycznych czasach, ten i tak nie zgadnie, nawet gdyby były obrazki w formacie HD.

Termin nadsyłania odpowiedzi mija w środę, godz. 16:30.

Oto runda 1

Nie spodziewam się lasu rąk, ale to dobrze, nie przemęczę się. Konkurs zapewne podzieli los Look Who's Talking, czyli zagra góra parę osób, a skończy się na tej jednej edycji. Nie szkodzi.

To wy sobie popatrzcie, co jest do ugrania, ewentualnie zostawcie tu pytania, a ja idę obejrzeć w C+ piątą szklaną pułapkę. :)

Odpowiedz
#6
Ja jak zwykle na zwycięstwo nie liczę, ale już teraz podziękuję za samą organizacją. Jest okazja, by przypomnieć sobie sporo fajnej muzyki ;)

Odpowiedz
#7
Kojarzę 12, może 13 i wątpię, żeby było więcej. Fajna inicjatywa. :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
#8
Nie jest źle, kojarzę na pierwszy rzut oka 6 kadrów, a z 4 wymagają poszukiwań ;) Da się radę :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#9
Na pierwszy rzut oka znam dwanaście. Juhu! :)

Odpowiedz
#10
Wow. A myślałem, że to ja zawyżam średnią wieku na forum. Bo te kadry to większość 80s, nie? Lepiej znam początek 90s. Ale chętnie spróbuję swoich sił.


Odpowiedz
#11
Spoko wodza, pewnie i tak zawyżasz. Ja powinienem brać udział w konkursie na teledyski z 00's. :P
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
#12
Ja też się piszę. Ale mam problem, bo część tych piosenek kojarzę jedynie wzrokowo i słuchowo, a nie mam pojęcia kto jest wykonawcą ani jaki mają tytuł np. 20 i 22:(

Odpowiedz
#13
Nie uwzględniłem takiej opcji w regulaminie. Ale już widzę, że za to jest 0 punktów. :)

Cytat:Bo te kadry to większość 80s, nie?

Tak. Z tego zestawu 6 jest z lat 90.

Odpowiedz
#14
Tak się interesuję muzyką, a zwłaszcza latami 80., że nie kojarzę ani jednego kadru:P

Odpowiedz
#15
No co Ty, nawet 1 i 19? :)

Odpowiedz
#16
Niet:D Nie miałem w dzieciństwie żadnego programu muzycznego w TV i nie kojarzę kompletnie nic z tych teledysków.

Cytat:Konkurs zapewne podzieli los Look Who's Talking

Mam nadzieję, że ktoś kiedyś weźmie się za kolejną edycję:)

Odpowiedz
#17
Pierwszy kadr to na dobrą sprawę pasuje do 99% glam metalowych zespołów z tamtych czasów. :)
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
#18
Patyczak 5 i 10 też nie? Ja też nie miałem MTV, ale to nie upoważnia do nieznajomości niektórych teledysków:)

Odpowiedz
#19
O, mogę być z siebie dumny, bo 10 jednak kojarzę:D

Odpowiedz
#20
Ja kojarzę większość, ale kojarzyć, a znać faktyczne tytuły tych hiciorów, to dwie różne rzeczy. Fajna zabawa, ale pass.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Quiz muzyczny Anonymous 242 38,290 30-08-2011, 21:52
Ostatni post: Gemini



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości