Masters of the Air (2024) Apple TV+
Ostatni odcinek to świetne podsumowanie i się nawet trochę wzruszyłem. Kurczę jakoś wszystko zagrało jak trzeba, aż sobie chyba zrobię rewatch niedługo. BTW sceny

Odpowiedz
Skończyłem wczoraj. Ogólnie jest bardzo dobrze, jak najbardziej polecam całość, która stoi na podobnym poziomie co Pacyfik, a wiadomo, że półkę niżej niż Kompania, w każdym razie wyszła fajna, serialowa trylogia drugowojenna, którą warto znać.
Są odcinki lepsze, już nie pamiętam dokładnie które, ale chyba pod koniec: w szóstym, siódmym, ósmym się najwięcej dzieje, są gorsze, jak te początkowe i ostatni, który jest przesadnie rozciągnięty i zawiera zbyt wiele, najwidoczniej koniecznej dla amerykańskiego widza łopatologii. Miewałem również wrażenie lekkiego chaosu: montaż na poziomie całej opowieści mógłby być o wiele lepszy pod względem tego co twórcy pokazują, a gdzie postanawiają przeskoczyć - jest to trochę nieprzemyślane, niedorobione. Tym większe pozytywne zaskoczenie, że pomimo niskich oczekiwań i sporej ilości wad ogląda się to tak dobrze. Ode mnie okejka i ocena 7/10

Taka ciekawostka, że w scenie w obozie koncentracyjnym ruski żołnierz opowiada amerykańskiemu jeńcowi, że znaleźli wiele takich miejsce i ginęli w nich "Polacy, Rumunii, Rosjanie: głównie Żydzi", co uważam za spory postęp, bo spodziewałem się, że powie tylko o Żydach, nie mówiąc nic o ich narodowości.

Odpowiedz
A ja jestem raczej rozczarowany i nadal nie zabrałem się za ostatni odcinek. Strasznie toto rozlazłe i mam wrażenie, jakby twórcy co chwila zmieniali zdanie o czym chcą opowiadać. Nie mówiąc już o tym, że obozowych historii widziałem już na ekranie wiele lepszych, a MoA nie wnosi do tematu nic nowego. Na dodatek coraz bardziej infantylne robią się te seriale: chwalisz tą kwestię powyżej, ale jednak jest to pewien regres zamiast postępu; w BoB mieliśmy po prostu "Żydzi, Polacy i Cyganie." Niemcy natomiast przedstawieni są albo jako karykaturalnie wyszczerzone bestie, albo przesłuchujący Bucky'ego Hans Landa jr.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje z niezrozumiałych względów chwalony tu odcinek czwarty, w którym nic się nie dzieje a nasi reprezentowani są przez tą pozbawioną talentu blond krowę grającą zblazowanego kurwiszona.
Właściwie tylko do piątki nie mam żadnych zastrzeżeń, mucha nie siada. Co najzabawniejsze, to odcinek w którym od Fukunagi stery przejmują... reżyserzy Captain Marvel. Heh.
Ogólnie od Kompanii jest to niżej nie półkę, tylko kilka.

Odpowiedz
(13-05-2024, 13:43)simek napisał(a): Taka ciekawostka, że w scenie w obozie koncentracyjnym ruski żołnierz opowiada amerykańskiemu jeńcowi, że znaleźli wiele takich miejsce i ginęli w nich "Polacy, Rumunii, Rosjanie: głównie Żydzi", co uważam za spory postęp, bo spodziewałem się, że powie tylko o Żydach, nie mówiąc nic o ich narodowości.

ba w scenach w obozie koło Poznania pojawia się nawet na ścianie napis "Polska walcząca":

[Obrazek: 57a6cc3fee41013246a312f7a6ae59076f0a7502...5f0d0e83c7]

no i po wyzwoleniu obozu jenieckiego jest polska flaga w tle:

[Obrazek: 0d6d7f49f5f68a389996cdd21ff2ed1cdc913953...5f0d0e83c7]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon