Mortal Kombat
Czy ja wlasnie obejrzalem film w ktorym glowny bohater zbieral swoja "arcanę" poprzez zbieranie notorycznego wpierdolu i stękanie po kątach?

Bi-Han/Sub-Zero to złoto.

Reszta poźniej.

Odpowiedz
(24-04-2021, 17:30)marsgrey21 napisał(a): Ten film to bieda wersja Mortal Kombat Legacy który miał śmieszny budżet, a pomimo tego stworzył o wiele bardziej klimatyczny obraz

Legacy to nieoglądalna chujnia.
A za film zabieram się za chwilę.

Odpowiedz
W "Legacy" był Cary Hirouki Tagawa. Ten pajac tutaj to porażka przy nim.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Nie dotrwałem do niego.

----EDIT-------

Dobry jest początek z Sanadą, Kano jest zabawny i ma fajne teksty, Liu Kang i Kung Lao też na plus, Sub-Zero jest całkiem niezły. W ogóle pierwszą połowe nieźle się ogląda i cała (poza jednym aspektem) trzyma poziom, problem w tym, że druga połowa to powinien być turniej a nie jakieś nie wiadomo co, które tu dostajemy. Drugi problem to Cole Young - beznadziejnie nieciekawa postać, która nie powinna się znaleźć w tym filmie, nic ciekawego nie robi i niczemu ciekawemu nie służy, a jedynie zabiera czas, który należało poświęcić na wszystko inne. Również na minus odjebanie niektórych postaci - o ile tych z gier późniejszych niż MKII mi nie szkoda tak już ubicie
to pomyłka, szczególnie to, co się stało z tym pierwszym. No i choreografia walk pozostawia niestety sporo do życzenia, w pierwszym MK były dużo lepsze.

Ogólnie będzie takie 6/10.

Do pierwszego filmu nie ma startu ale jest dużo lepsze od Annihilation.

A Tekken nie był lepszy.

PS. przez cały film spodziewałem się, że Cole jest po to, żeby
ale nie, nic z tych rzeczy. Jest sobie bo tak.

Odpowiedz
No nie wiem czy to jest lepsze niż Anihilation. Tamto sprawiło mi o wiele więcej frajdy. Było gorszym uzupełnieniem Jedynki.
Tu jest jakiś film telewizyjny, który powtarza jego błędy.
Do "Anihilation" chce mi się wracać. Do tego nie.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Cytat:No nie wiem czy

Ty nie wiesz, a ja wiem. I tyle w temacie.

Odpowiedz
Wiesz co zjesz. Anihilation jest na 90% lepsze.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Cytat:Czy ja wlasnie obejrzalem film w ktorym glowny bohater zbieral swoja "arcanę" poprzez zbieranie notorycznego wpierdolu i stękanie po kątach?

Nie. Obejrzałeś film, w którym główny bohater zebrał swoją "arcanę", bo mu Goro dupeczkę chciał zabić.

Nie wiem co gorsze - niewykorzystanie totalne Joe Taslima, czy chujowa reżyseria całości. Tylu jest obecnie reżyserów, którzy potrafią kręcić fajne napierdalanki, ale nie, tu jest Hollywood, damy jakiegoś no name'a bez pojęcia. Ciężko to nawet nazwać filmem, ten chwalony przez wszystkich Kano to błazen jakich mało, nie ogarniam w ogóle tego uwielbienia dla typa.

Bieda totalna - ani walk, ani klimatu, ani nic - ku.rwa, nawet te fatality to nic specjalnego - gdzie niby to przekraczanie granic kategorii R, jak ten film robi to wszystko lepiej?



2/10 z litości dam.
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

Odpowiedz
Swoją drogą, Goro razem z resztą swojej drużyny wygrał 9 turniejów z rzędu, a Cole pokonuje go od tak zaraz po odblokowaniu arcany.

Dosłownie "plot armor" xD

[Obrazek: 0sedkgn04mm61.png]

Odpowiedz
Po jednokrotnym obejrzeniu (nie wiem czy chce drugi raz), na plus:

Sub-zero/Bi-Han: jest go dużo, aktor gra dobrze, ma dobrą charyzmę, postać ma świetne efekty specjalne, ogólnie miód. Znakomity bad-ass na którego trzeba było innego bad-assa + jednego pomocnika. Nie jest to byle frajer i to mi się podoba.
Scorpion: też dobrze ale Sub-zero wypada lepiej
Kabal: zajebisty głos
Kano: dostał bardzo dużo czasu ekranowego jak na postać z drugiego rzędu jednak. Może i wolałem aktora z pierwszego Mortala ale ten też wypada dobrze
Scenografia w prologu
Dużo czasu dostała Sonya
Niektóre efekty specjalne, np dla Raidena i oczywiście Sub-Zero
Ogląda się jednak bez nudy

I to by było na tyle

Minusy:

Tragiczna muzyka, w ogóle jej nie zapamiętałem
Shang-Tsung też tragiczny, aktor zero charyzmy
Goro odjebany błyskawicznie
Żenujący Cole, cóż za kartofel bez charyzmy
Fabuła?? Co to ma być? To niby ma być turniej który w ogóle nie dochodzi do skutku ?
11-letni Liu Kang wyglądający jak upośledzony brat Liu Kanga z pierwszego Mortala
Walki są dość słabe, może poza Skorpionem i Sub-Zero
Dlaczego w ogóle walki trwają po 20-30 sekund i są tak zrobione na odwal się?
Słabo zaakcentowane Fatality.

Ogólnie to widać że idą na sequel z Johny Cage'm który pewnie będzie przydupasem Cole'a.

Reasumując - chcesz poczuć Mortal Komba to -odpal sobie którąkolwiek odsłonę gry czy też film z 1995 roku bo temu filmowi tego brakuje. Pamiętacie Ulicznego Wojownika z Van Dammem? To właśnie ten sam poziom..

Takie 5/10 na razie, nie ma startu do pierwszego Mortala z 1995 roku.

Odpowiedz
Kabala głos podkładał Damon Herriman, nic dziwnego więc, że jest zajebisty.

Odpowiedz
gdzie wy to oglądacie?! Dałbym sobie szansę i zaryzykował stratą czasu XD
“A man holds sacred only 3 things. His home, his children, and his mother. He who dares to harm any of these, whomever god he serve, pray to them for mercy. You will receive none from the man.”

Odpowiedz
(25-04-2021, 11:10)Paszczak napisał(a): Kabala głos podkładał Damon Herriman, nic dziwnego więc, że jest zajebisty.
Wiedziałem, że skądś kojarzę ten głos, ale po seansie zapomniałem sprawdzić.

W sumie mam niewiele do napisania o samym filmie: parę fajnych fatalities, trochę suchych one-linerów, akcyjka się jakoś specjalnie nie wlecze, 100 minut zlatuje błyskawicznie. Takie 5/10, ale jakbym oglądał w środku tygodnia i w pełni sił, to dałbym ze dwie gwiazdki mniej.

Odpowiedz
Cytat:odpal sobie którąkolwiek odsłonę gry
Chciałem tak zrobić, ale steam akurat wycofał ze sklepu wersję Komplete Edition, a kupować X czy 11 nie chcę :)

Odpowiedz
(25-04-2021, 11:12)Debryk napisał(a): gdzie wy to oglądacie?! Dałbym sobie szansę i zaryzykował stratą czasu XD

Jak gdzie? Na HBO Max, wszyscy wykupili subskrypcję.

Odpowiedz
(25-04-2021, 11:12)Debryk napisał(a): gdzie wy to oglądacie?! Dałbym sobie szansę i zaryzykował stratą czasu XD

Leży za friko na serwisie na 3 LITERY, w wersji 1080 z napisami PL.

Odpowiedz
Cytat:Pamiętacie Ulicznego Wojownika z Van Dammem? To właśnie ten sam poziom..

Do Ulicznego Wojownika z Van Dammem wracam regularnie i z przyjemnością. Lepszy i od Annihilation i od Mortala 2021, tyle, że to bardziej coś w duchu Flasha Gordona.
Raul Julia wins.


Odpowiedz
Plusy tego filmu: prawie wszystko co związane z SubZero i Scorpionem oraz fakt, że pokazali sporo postaci. I to było na tyle bo reszta leży.
Wałki w większości przeciętne i krótkie. Główny bohater to porażka na całej linii. Pozostali podobnie. Kano broni się tylko tym, że dali mu jakiś charakter i sporo do gadania.
Kung Lao jest takim dupkiem (trochę jak Liu z 1 części w stosunku do Cage'a) i właściwie nie ma żadnej walki.
Totalne zmarnowanie postaci.
Fabuła... Mogłoby je nie być. Jak w "Anihilation". Bo tam nawet nie ukrywali że chodzi o same wałki.
Jeśli ktoś narzekał na "węże Scorpiona" tu dostaje podobny wymiot w postaci arkan. A są one fenomenalne. Np. można dostać laserowe oko albo super koszulę. Ba... Cybernetyczne ręce.

Zawód na całej linii. 3/10
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
O ile te cała arcana wydają się nie najgorszym pomysłem, umozliwiającym wprowadzenie do filmu różnych ataków specjalnych z gry (Cole oczywiście i na tym polu wypada beznadziejnie), to jednak sposób rozegrania motywu z rękami Jaxa jest słaby. No i nie podoba mi się, jak zadziałał atak specjalny Sonyi.

Odpowiedz
Powinni rozpocząć film w momencie gdy wszyscy wybrani budzą się po teleportacji w świątyni Raidena i wytłumaczyć ich moce/wyposażenie prostymi wzmiankami, jak np. Jax wspominający, że to Sub Zero pozbawił go rąk i stąd te zaawansowane technologicznie protezy.

Reszta to po prostu wybrańcy którzy urodzili się z tymi mocami, ale nie wiedzieli dlaczego i tyle. Bez tracenia czasu na niezręczne łączenie elementów świata rzeczywistego z fantasy.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości