Najlepsze animowane postaci w filmach fabularnych
#21
A ja zapamietalem jeden moment slabszej animacji malpy. Chodzi mi o scene, w ktorej Black pokazuje publicznosci Konga zakutego w wielkie kajdany. Wtedy wyrazniej niz chyba w kazdej innej scenie widac 'komputerowosc' Konga.
To tak, zeby nie zrobilo sie superslodko. ;)

Odpowiedz
#22
Kurcze bede musial sprawdzic, ten motyw - choc wierze na slowo :wink:
Slodko sie zrobilo, poniewaz po "Poszukiwany, poszukiwna" pisalem :D
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#23
Duże wrażenie zrobiły na mnie dunozaury z Jurasic Park. Film sprzed parunastu lat a goniące jaszczury nadal wyglądają imponująco :wink:
Gollum to również perełka, zreszta efektkom z Władcy ciężko cokolwiek zarzucić :wink:
"Cztery ściany cztery kąty, a w tej pustce ty sam...piąty"

Odpowiedz
#24
Ciekawie prezentował się również HULK (aczkolwiek nie we wszystkich ujęciach). Jedna scena napewno zasługuje na uznanie : kiedy Hulk ucieka z bazy wojskowej i przedziera się przez drzwi (napinające mięśnie, faktura skóry - rewelacja ). Ale może tylko ja zauważyłem w tym filmie ciekawą postać komputerową ? Taki mój gust : :lol:

Odpowiedz
#25
- Gollum
- skrzydlate potwory [Nazgule sobie na nich latali]
- King Kong
- Draco

Odpowiedz
#26
Moim zdaniem arcygenialny Gollum został zdetronizowany i królem animowanych postaci jest obecnie Davy Jones. Nie wiem czy wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale cała jego twarz i ubranie to grafika komputerowa. Niesamowita sprawa.

[Obrazek: davyjonesus0.jpg]

Odpowiedz
#27
No racja. Trzeba przyznać, że postać Davy'iego Jonesa poruszała (mimo że "Piraci.." to film przygodowy, to jednak czuć tragizm postaci kapitana Latającego Holendra). Mimika pierwsza klasa (te wzdęcia warg, grymasy itd miodzio) i jak dla mnie Gollum jest lata świetlne za Davym.

Odpowiedz
#28
Cytat:Originally posted by Mierzwiak:
arcygenialny Gollum został zdetronizowany i królem animowanych postaci jest obecnie Davy Jones.

Davy Jones faktycznie był rewelacyjny ale mimo wszystko nie przekonał mnie tak jak Gollum, arcygenialny Gollum, lata świetlne przed Jonesem :P
"Cztery ściany cztery kąty, a w tej pustce ty sam...piąty"

Odpowiedz
#29
Zgadzam się z opiną, że Davy Jones króluje obecnie wśród postaci animowanych komputerowo. Przyznam się bez bicia, oglądając film w kinie byłem przekonany, że jest to charakteryzacja specjalna wspomagana grafiką komputerową (np.macki). Dopiero materiał dodatkowy na DVD otworzył mi oczy. Nie dziwi więc nominacja do OSCARA . "Piraci..." są praktycznie bezkonkurencyjni w tym roku.

Odpowiedz
#30
No nie wiem , pare dni temu obejrzałem Xmen3 i efekty jednak chyba lepsze niż w piratach (chociaż to zależy od tego co kto lubi). Szczerze mówiąc mysalłem że twarz była gumowa a tylko ruchome macki cyfrowe :shock: A jeśli chodzi o animowane postacie to Gulluma przeskoczył już King Kong
get ready for suprise...

Odpowiedz
#31
Dr_Bakier napisał(a):No nie wiem , pare dni temu obejrzałem Xmen3 i efekty jednak chyba lepsze niż w piratach (chociaż to zależy od tego co kto lubi).
Efekty w X3 są świetne, ale nie wszystkie. Kilka rzeczy wygląda bardzo CGI, np. Iceman pokryty lodem albo odrastające ręce jednego z mutantów. Ale ogólnie poziom jest bardzo wysoki.

Cytat:Szczerze mówiąc mysalłem że twarz była gumowa a tylko rucgome macki cyfrowe :shock:
Dokładnie, szczęka mi opadła jak się dowiedziałem.

Cytat:A jeśli chodzi o animowane postacie to Gulluma przeskoczył już King Kong
Też racja.

Odpowiedz
#32
X-men 3 ogólnie wypadł dobrze jeśli chodzi o efekty, ale są i małe rozczarowania (jak dla mnie) np. cyfrowy Colossus wyglądał gorzej niż w części drugiej ... ale ogólnie - skrzydła Angela, sekwencja z mostem Golden Gate oraz finał, jak najbardziej godne uwagi. Szkoda, że nie ma nominacji, ale wszyscy wiemy jak gusta członków Akademii różnią się od gustów przeciętnych widzów...

Odpowiedz
#33
Najlepsze animacje postaci to oczywiscie Draco, King kong no i oczywiscie Davy Jones. Te trzy postacie sa bezkonkurencyjne. Patrzac na to co zrobili Chopcy z ILM z Davy Jones'em utwierdzilem sie jeszcze bardziej w przekonaniu ze nikt inny sie do nich nie umywa. Taka Weta choc zrobili genialnie Konga to sa lata swietlne za ILM

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CINEMATOGRAPHY - zdjęcia w filmach + ulubiony kadr Mierzwiak 283 65,662 26-10-2023, 08:28
Ostatni post: Craven
  Najlepsze soundtracki 2013 Craven 25 7,137 22-01-2014, 17:38
Ostatni post: zombie_sidekick
  Najlepsze komputerowe efekty specjalne military 171 40,388 18-01-2014, 23:20
Ostatni post: Danus



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości