"Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej..." Netflix
Długo się przymierzałem, aby znaleźć czas i sobie odpalić produkcję Netflixa zatytułowaną "Najważniejsze wydarzenia II Wojny Światowej w kolorze". Myślałem, że podadzą tam po prostu zarys historyczny i materiał w kolorze. Ale nie. Bawią się tam w kreowanie nowej wiedzy. "Fakty" zapodane wołają o pomstę, bo takich BZDUR to ja jeszcze nie słyszałem. Po 30 minutach dowiedziałem się że:

- Hitler był PRZERAŻONY tym, że Wielka Brytania i Francja wypowiedziały Niemcom wojnę
- Niemcy nie były przygotowane do wojny
- Niemcy i generalicja armii lądowej bały się Aliantów
- Generałowie niemieccy nie mieli planu działania
- Niemieckie wojsko zawdzięczało mobilność dzięki dragom
- Francuzi wiedzieli o pozycjach ale zignorowali wywiad
- Wiadomości nie docierały do dowództwa wojsk francuskich, bo gońcy nie mogli przejść przez tłumy uciekających
- Mapa II Rzeczpospolitej to mapa Polski po 1945 roku
- Siły Aliantów były potężniejsze niż armia niemiecka
- Wojska spadochronowe Niemiec odegrały kluczową rolę w ataku na Holandię i Belgię

A to dopiero pierwsze 30 minut. Wyłączyłem wpizdu, bo szkoda nerwów...

Odpowiedz
Z tego co czytam to taki typowy sensacjonistyczny amerykański dokument. Żeby nie było ostatnio zerknąłem okiem na jakąś niemiecką produkcję o historu Europy, z której dowiedziałem się, że cywilizacja europejska powstała na fundamentach stworzonych przez Kartagińczyków, Arabów i Germanów...

Odpowiedz
"dokument" to to nie jest, bo wydarzenia w formie wizualnej są podane losowo (atak na Polskę we Wrześniu... sroga zima jest pokazana). Nie będę tego dalej oglądać, ale jakby pojawiło się UFO i kosmici, to mniej więcej poziom faktów byłby utrzymany.

Odpowiedz
Wehrmacht w pojedynkę walczył na raz z ZSRR, USA oraz UK wraz z całym ich potencjałem militarno - przemysłowym. Czerwony walec ZSRRR potrzebował 1.5 roku na przebycie terytorium które III Rzesza zdobyła w 5 miesięcy.

Francja wiedziała o "Fall Gelb" od Polskich kryptologów, ale te informacje zostały zwyczajnie zignorowanie przez dowództwo francuskie.

A coś o IBM i kartach perforowanych dla III Rzeszy mówią (używane przez Niemców w obozach)?

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon