Nasze pomysly na wersje reżyserskie.
#1
Do zalozenia tego tematu naklonil mnie konkurs KMFu na ktory nie zdarzylem sie zalapac :)

BAD BOYS 2

Ktorej nocy Baya ze snu wyrwal koszmar. Po obudzeniu swojej partnerki wtulil jej sie w piers i placzac jęczał: 'Co ja najlepszego zrobiłem?!'
Partnerka odpowiedziala mu zimnym i spokojnym glosem: 'Musisz to naprawic.'
Bay zacisnal piesci, wciagnal gile i rzekl 'Naprawie!'
Nastepne dni splynely mu na kompletowaniu obsady znanej oryginalu, potrzebnej do niezbednych dokretek.
Ostatnia zjawila sie Tea Leoni i kompozytor Mark Mancina, ktory dlugo opieral sie prosbom Baya. Zgodzil sie dopiero gdy uslyszal ze Bad Boys bez jego motywu przewodniego to nie Bad Boys.
Cel byl jasny, zrobic z Bad Boys 2 porzadna komedie sensacyjna, a nie oczojebna migawke dla dzieci.
Ruszyla produkcja Director's Cut...

Dluzsza wypowiedz pisemna nie ma sensu :)
Tak wiec tylko glowne zmiany

- brak scen w Amsterdamie i w wytwórni extasy
- prolog wzorem z jedynki
- czolowka wzorem z jedynki
- score skomponowany od zera przez Marka Mancine
- pierwsza akcja skromniejsza; zawierajaca zaledwie kilka postaci
- usuniecie postaci siostry Marcusa; na jej miejsce Tea Leoni
- zmiana tonacji calej historii z wakacyjno-młodzieżowej na komedie sensacyjna (tak wbrew pozorom to sie rozni :))
- przemontowanie calego filmu; zadnej oczojebnosci
- usuniecie wszystkich komputerowych efektow specjalnych
- usuniecie sceny drugiego poscigu samochodowego, strzelaniny w banku, bojki w kolejce itd
- rozbudowanie znacznie dialogow i humoru
- wiecej rozhisteryzowanego kapitana Howarda
- koncowa akcja bez udzialu CIA, Delta Force, kubańskich gangsterów; wszystko ma miejsce w Miami; komputerowe przeniesienie willi do tegoż miasta (skoro kupili ten dom tylko po to zeby go tradycyjnie wyjebac w powietrze niech zostanie :))
- na koncu Mike znow zostaje skuty z Julie a Marcus postrzelony ma zamiar wrocic do domu zabawic sie z klasa :)
- po napisach koncowych ma miejsce mini parodia dziejaca sie w Hong Kongu; jako chinska wersja Mike'a - Jackie Chan; jako 'Marcus' Jet Li :lol:
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#2
Hitch już wiemy czemu nie jesteś scenarzystą.
Raz, że Tea Leoni nie jest już taka młoda jak kiedyś, a dwa że pomysł żeby sie związała z Mikiem jeszcze gorszy. Mike to prosta postać i on nie ma mieć stałej dziewczyny. Mike to facet, którego pragną kobiety, a nie facet, który jest w związku z kobietą.
Tak poza tym, to nie widze, żeby było coś ciekawego w nowej wersji scenariusza. Raz, że nowa wersja jest lipna, dwa że jest oparta na oryginalnym scenariuszu, który jest też lipny.

Odpowiedz
#3
Ale to nie jest scenariusz. Ja o pisaniu scenariuszow wiem tyle ile kura o skrzypcach. To po prostu opis mojej koncepcji. A ciekawe jest to ze wyjebalem z filmu cala mlodziezowosc i oczojebnosc.
Poza tym o to wlasnie chodzi Tea Leoni sie zestarzala tak samo jak Will Smith. Poza tym byl w dwojce przeciez w zwiazku z kobieta tyle ze to byla tajemnica przed Marcusem.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#4
Jak chcesz wywalać z BB II młodzieżowość i oczojebność to nie nazywaj tego BB II bo ten film właśnie na tym się opiera 8)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
#5
Ma w tytule Bad Boys. Ma sie opierac na tym co jedynka. Szczegolnie kiedy wiekszosc ekipy jest ta sama.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#6
Jakby nikt nie zauwazyl zmienilem forme mojej koncepcji. Zamiast opowiadania, wypunktowane najwazniejsze zmiany.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
#7
naprawiac bad boys 2?... hmmm, karkołomne zadanie, tata kiedys nauczyl mnie fajnego przyslowia.... 'mimo szczerych chęci z gówna biczu nie ukręcisz' :wink:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nasze pomysły na film Mierzwiak 136 24,735 08-04-2024, 12:13
Ostatni post: marsgrey21
  NASZE PLAKATY Mierzwiak 1,489 233,379 15-06-2018, 18:34
Ostatni post: Proteus
  Młodsze/starsze wersje postaci w filmie Gieferg 9 4,978 04-03-2015, 17:43
Ostatni post: Juby



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości