Ocenarium - nowy dział
#1
Fetyszysto wróć... tymczasem na stronę KMF zawitał NOWY DZIAŁ!

Zapraszamy do odwiedzania OCENARIUM:
http://www.film.org.pl/ocenarium.html

Zamysł jest prosty - KMF ocenia nowości kinowe w skali 1-10.
Jesteśmy świadomi, że dział OCENARIUM ma kilka hmm... niedoróbek
i może być źle odczytywany przez starsze przeglądarki (spore
problemy z Explorerem) a także może się niezbyt dobrze prezentować
w niższych rozdzielczościach. Oddajemy jednak OCENARIUM w ręce
czytelników juz dziś, albowiem za chwilę mogłyby się nam przeterminować
niektóre z ocen ;). Tak więc wszelkie niedociągnięcia będziemy się starać poprawić w ciągu najbliższych tygodni. Prosimy też Was o zgłaszanie
uwag - również będziemy (w miarę możliwości czasowo-technicznych) wprowadzać je do działu, by był jak najbardziej praktyczny i user friendly.
"It's alive!"

Odpowiedz
#2
Zdecydowanie powinniście ramkę ze średnią oceną umieścić pod tą z plakatami.

PS.

Cytat:<td width="598" height="94"><div style="width: 900px; height: 80px; overflow: auto">

Czy to aby jest poprawne?;)

Odpowiedz
#3
Osobiście wolałbym aby oceny były pod recenzjami. Kiedyś tak było, nie wiem czemu z tego zrezygnowaliście.

Odpowiedz
#4
Nexus: W przypadku ocen pod recenzjami, była to tylko ocena jednej osoby. Tu masz znacznie bardziej wiarygodną ocenę, bo wyciągana jest z ocen kilku osób. Poza tym niektóre filmy nie są w ogóle na naszej stronie recenzowane, a dzięki OCENARIUM możesz się dowiedzieć jak KMF ów tytuł ocenia.

Phil: Ksywki klubowiczów wyświetlają się po najechaniu kursowrem na zdjęcie. Jeśli to nie wystarcza, a interesuje Cię ocena konkretnego klubowicza, zajrzyj do naszych dossier, są tam te same zdjęcia co w OCENARIUM. Ustawienie klubowiczów na liście OCENARIUM jest takie samo jak na liscie klubowej, z pominięciem osób, które nie podały ani jednej oceny i nie figurują na liście OCENARIUM :)
"It's alive!"

Odpowiedz
#5
Plakaty takie jakie są mogą być, ale Błożesz ty mój panie Wladku! Toż to kompletnie nieczytelne!

- Przydałyby się jakieś wyraźniejsze linie, tak by całość bardziej przypominała czytelną tabelę z prawdziwego zdarzenia, a nie zatrzymane w czasie losowanie Lotto.
- Na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać ocen w tych bańkach, wszystko się zlewa.
- Latające bańki są POTWORNE, błagam, nie zamieniające KMFu w sWeeT BloGaSka.

Przepraszam że totalnie to zjechałem, ale pomysł jest zacny i szkoda żeby ta inicjatywa miała tak fatalną formę.

Odpowiedz
#6
Całkiem nieźle kombinujecie, nie powiem. Pomysł może i nieoryginalny ale mnie osobiście niespecjalnie to przeszkadza w tym przypadku. Problemem może być to, że dla mnie jako osoby spoza klubu jakieś 2/3 ocen totalnie zwisa, jako wystawione przez osoby dla mnie anonimowe. Na dobrą sprawę, to uwagę poświęciłem tylko tym wystawionym przez osoby, które poznałem osobiście, bądź kojarzę z forum i recenzji zamieszczonych na stronie. Dla osób, które ograniczają się tylko do odwiedzania strony może to być w ogóle rzecz zbędna i niepotrzebna. W końcu co innego przeglądanie opinii tetryków i znanych krytyków w "FILMie" a co innego pani z poczty bawiącej się po godzinach w klub filmowy (przykład zupełnie abstrakcyjny i nie traktujcie go poważnie, jeżeli macie jakiegoś pracownika Poczty Polskiej w klubie to oficjalnie go przepraszam :)
No ale to tylko moja taka mocno subiektywna refleksja, być może błędna i dla odwiedzających stronę będzie to atrakcyjny dodatek.

-Sugerowałbym jednak dokładniejsze opisanie do kogo należy dany rządek z ocenami. Wiem, że po najechaniu na zdjęcie się to wyświetla, ale nie jest to zbyt praktyczne. Więc albo zrezygnujcie ze zdjęć na rzecz samego nicka, albo przeróbcie to tak, żeby były obydwa widoczne bez najeżdzania kursorem myszy,
-jeżeli decydujecie się już dawać dwa plakaty i możliwość powiększania ich po kliknięciu, może byłoby warto dawać w takim przypadku większy i bardziej czytelny obrazek,
-bąbelki są nieco irytujące, ale to już raczej rzecz gustu, za to obłędnie wyglądają w tej chwili w IE :)

Odpowiedz
#7
Wystarczy żeby po najechaniu myszką na zdjęcie pojawiał się nick. Chyba najprostsza rzecz w htmlu :)

Odpowiedz
#8
Mierzwiak napisał(a):Latające bańki są POTWORNE
Ba, żebyż to jeszcze były tylko bańki. Nie wiem, co widzą inni, ale u mnie latają kwadraciki z bańką w środku. :)

A całość wizualnie przypomina grę mastermind czy coś w tym stylu. Jestem pewien, że oceny w formie samych tylko, jakichś ładnych cyferek, a nie tych banieczek, znacznie poprawiłoby przejrzystość. No i jeszcze: oceny najniższe mogłyby być wyróżnione np. na czerwono, a najwyższe na zielono. Ot, takie tam. :wink:

Odpowiedz
#9
W prostocie siła. Jak na razie dział jest nieczytelny, a bańki doprowadzają mnie do szału. Nie wystarczy prosta tabelka z ocenami? Na Esensji jakoś działa. Tutaj wszystko jest zbyt wielkie, nie wiadomo które oceny należą do którego filmu, jest za dużo informacji graficznych - nie wiem kto i jaki film ocenia. Mniejsza z tym KTO, ale tycie plakaty są nie do odczytania, więc nawet nie wiadomo CO jest oceniane. Pomysł fajny, ale zrobiliście totalny falstart. :)

Odpowiedz
#10
Mierzwiak napisał(a):Wystarczy żeby po najechaniu myszką na zdjęcie pojawiał się nick. Chyba najprostsza rzecz w htmlu :)
No ale przecież tak właśnie jest, przynajmniej w FF :)

Cass napisał(a):Ba, żebyż to jeszcze były tylko bańki. Nie wiem, co widzą inni, ale u mnie latają kwadraciki z bańką w środku. Smile
No tak, o tym obłędnym wyglądzie w IE właśnie mówiłem. W FF zgodnie z zamierzeniami autora są po prostu bąbelki ;)

Odpowiedz
#11
Szybkie pytanie. Skoro to jest oceanarium zakładam, że "akcja" dzieje się pod wodą. Czemu zatem bąbelki lecą w dół a nie w górę?

Odpowiedz
#12
Byłem mocno zdziwiony, kiedy zobaczyłem, że po ekranie latają jakieś kwadraciki. Dopiero potem zgadłem, że to bańki i aż się przeraziłem. Naprawdę lepiej byłoby z nich zrezygnować. Do tego tabelka jest mało czytelna. Dobrze byłoby wyraźnie zaznaczyć jej kontury.

Natomiast sam pomysł jest dobry. Fajnie wiedzieć, co klubowicze sądzą o danym filmie i to w prostej skali.

Odpowiedz
#13
Mnie brakuje tego, że nie widać, jaki film uzyskał najwyższą ocenę, no i te bańki - ja się przeraziłam :D
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
#14
mię przeszkadza ciagłe przewijanie..jedno okienko, drugie okienko, trzecie okienko i bum - jeszcze okno w przeglądarce :P nie można tego normalnie dać? no i bąbelki takie.. kiczowate.

pomysł fajny, wreszcie jakieś oceny bez poszukiwania na forum będą. Będzie do tego jakieś archiwum?

Odpowiedz
#15
Nie widać jaki film uzyskał najwyższą notę? - Wystarczy zobaczyć na dole, jaka średnia ocena jest najwyższa - TO jest właśnie film z najwyższą notą. Jeśli to nie pomoże, może zamieścimy przy takiej ocenie świetlny baner? Ale wtedy znów powiecie, że robi się kolorystyczny kociokwik :)

Co do bąbelków lecących w dół zamiast w górę... widzę, że za chwilę będę musiał przepraszać, że w ogóle dział OCENARIUM powstał ;)

Za resztę uwag dziękujemy, bąbelki są bez wątpienia do kasacji, zamiast drugiego rzędu plakatów pomyślimy o zamieszczeniu w tamtym miejscu tekstowej wersji tytułów ocenianych filmów. Komu będzie wygodniej, przewinie sobie na plakatową lub tekstową wersję.

Aha, naprawdę nie dostrzegacie OCEN w bańkach? Ja noszę okulary i ogólnie wzrok mam nie za szczególny ale jakoś nie mam problemu z odczytaniem poszczególnych ocen. Plakaty są nie do odczytania? Naprawdę? Wszystkie? Ja miałem jedynie problem z "Chingis Hanem" - ale tylko dlatego, że w ogole nie znalem tego filmu i nie wiedzialem jak wygląda plakat do niego. Ktoś ma problem z jakimś plakatem? Dla takich osób przygotowana jest wersja plakatu do powiększenia, a jak i to nie pomoże, to po najechaniu na plakat widać polski tytuł filmu.

Wujo - tak, będzie archiwum.

Naprawdę prosimy o trochę wyrozumiałości, będziemy w miarę możliwości starać się usprawniać i modyfikować dział (który ma dopiero JEDEN dzień i moim zdaniem NIE jest falstartem, bo niby na jakiej podstawie tak Military sądzisz?), ale jak czytam jakieś wzięte z księżyca teksty o bąbelkach lecących w dół zamiast w górę albo BRAKU najwyższej oceny - to ręce opadają.
"It's alive!"

Odpowiedz
#16
Nie chodzi o to, że w bąbelkach nie widać ocen, tylko o to, że nie ma wyróżnionych ramek dla poszczególnych rzędów (tzn. jest inny kolor, ale to się zlewa), przez co trzeba jeździć palcem po monitorze żeby zobaczyć, która ocena należy do którego filmu.

Poza tym - czy ułożenie filmów mogłoby być w kolejności "od najlepszego do najgorszego"?

Odpowiedz
#17
Mamy 2009 rok, a tutaj wszystko w TABLE wrzucone... Czy mówi coś CSS i oparcie strony na blokach DIV ? ;-)

Ale nawet to nie jest do końca dobrze zrobione, skoro używacie znacznika TBODY to przydało by się również THEAD i TFOOT ;-)

Odpowiedz
#18
Dopisuję się do listy krytykantów fotek klubowiczów. Tak, ja wiem, że można najechać. Tak, ja wiem, że są w tej kolejności co na liście członków. Ale to tak czy inaczej oznacza, że każe się użytkownikowi ROBIĆ coś, czego robić nie powinen (najeżdżać na obrazki, sprawdzać inne strony...). Tak się nie robi stron. A tożsamość oceniającego to w przypadku tego działu jedna z dwóch najważniejszych informacji, obok tytułu filmu, który otrzymał daną ocenę. Ponieważ mnie również interesują oceny wybranych osób, jako użytkownik chciałbym widzieć ich nicki na pierwszy rzut oka. Inaczej to nie ma sensu.

Ogólnie: podoba mi się, nawet jeśli to kopia kopii :) Nieważne. Ale wnioski racjonalizatorskie forumowiczów (zwracam uwagę, że nikt nie skrytykował działu jako takiego!) warto wziąć pod uwagę.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
#19
ja już Duxiowi pisałem, że całość jest dla mnie lekko niewygodna w operowaniu - razem będzie 4 paski do przewijania, wraz z tym ogólnym. Zgodzę się z tym, że plakaty winny być większe, a poza tym można dodać też linki do już istniejących recenzji danych filmów - zupełnie można sobie natomiast suwaczek przy nich darować, bo na co komu dwie wersje plakatów do jednego filmu?
Co do zdjęć klubowiczów, to nic dodać, nic ująć, czyli zamiast fotek powinny być raczej nicki (albo nick i obok niewielka fota). Oceny mi wiszą w sensie układu - mogą być zarówno na górze, jak i na dole (jak są teraz). Bąbelki o dziwo mi w ogóle nie przeszkadzały, nawet wkręcające to było, choć faktycznie lekko nieczytelna może być strona - ale już ich nie ma, to nie ma problemu.
Co do samego pomysłu, to jestem neutralny - interesujący to dodatek do całej strony, ale na dłuższą metę zbędny i mało oryginalny. Ja raczej za często tam zaglądał nie będę.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
#20
Pomysł dobry (piękna nazwa i wspaniały tagline), wykonanie niestety słabe. Rozumiem, że te ramki są po to aby łatwiej było z czasem edytować, podmieniać treść w nich zawartą? Bo innej potrzeby nie widzę. Proponuję odwrócić role, plakaty dać tam gdzie zdjęcia, i w drugą stronę, nicki tam gdzie plakaty. Czemu tak? Nick jest najczęściej krótki, tytuł filmu nie bardzo, a horyzontalny układ daje więcej przestrzeni. Poza tym będziecie mieć więcej miejsca na plakaty. Układ będzie też natychmiastowo czytelny, plakat z lewej, oceny środkiem, średnia ocen po prawej stronie - nikt nie będzie musiał suwakiem jeździć. Ot drobna sugestia.
"Weźmy np. wyraz 'Kościół'... poprzestawiamy kilka liter, kilka dodamy, kilka wyrzucimy i wyjdzie nam 'szatan'" :D
by ks'

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości