Odtwarzacze Blu-Ray z wyższej półki
(12-02-2016, 11:37)simek napisał(a): Przecież und3r proponował, abyście sami do niego wpadli i na własne oczy zobaczyli różnicę, lub jej brak :) Bo na razie to przerzucacie się argumentami w stylu "tak", "nie", "a wcale, że nie".

Zadzieram kiece i lecę :)
Simku, odpal sobie madVR, renderer popularnie uznany za najlepszy. Popularnie uznany za jeden z najlepszych programów home cinema - JRiver - bazuje na tym rendererze, tylko nazywa swój silnik red october dla bajeru.
Nawal takich ustawień, żeby ci PC się ugotował :) Powiedz mi po tygodniu, czy zmiana była warta 50zł, a potem pomyśl, że musiałbyś wydać na nią 4k.

Tutaj przykładowe efekty co można osiągnąć upscalingiem:
https://wiki.mikejung.biz/MadVR_Chroma_Upscaling_1080p_Image_Quality
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Może w weekend się pobawię.

Odpowiedz
Powiem wam, że ten DACzek stereo od oppo, z jego "4.3" information display" mnie podjarał, może trochę tzw. "gwiezdne wojny", ale osobiście chętnie bym taki ficzer przytulił.


Poza tym, jest prawie tak ładny jak nowy Marantz:

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
W trosce o innych użytkowników, którzy mogą też mieć już dość tych wypocin Negatywnego, ukrywam moją wyczerpującą odpowiedź w spoilerze, ponieważ z niemałą satysfakcją (a co!) rozłożyłem znowu jego posta na czynniki pierwsze i wyszło dłużej niż planowałem:/


@Mierzwiak
(12-02-2016, 10:32)Mierzwiak napisał(a): Super argument, ale nie znam człowieka, nie wiem jakie ma pojęcie o jakości obrazu, jaki obraz preferuje
Nie rozumiem - dlaczego muszę "znać człowieka", aby podpowiedzieć mu na forum filmowym, że jego pokaźna kolekcja DVD będzie się lepiej prezentować po poddaniu dobrej up-konwersji, a za takową uważam tę w Oppo i nie tylko ja zresztą? Czy moje doświadczenie, z moimi DVD nie wystarczy? Muszę najpierw "poznawać człowieka" i wyczuwać, czego on oczekuje od jakości swoich płyt? What? Przecież nikomu nie wciskam danego playera siłą, tylko pokazuję co na rynku jest, ponieważ Oppo nie ma praktycznie w PL marketingu i sporo ludzi może nawet nie wiedzieć, że taka firma istnieje.

(12-02-2016, 10:32)Mierzwiak napisał(a): Zamiast szczycić się wydanymi tysiącami na jakieś odtwarzacze
Może cofnij się do pierwszego posta i pokaż czym się tam "szczyciłem". To, że jest tych postów więcej, bynajmniej nie wynika z tego, że piszę sam ze sobą, po prostu odpowiadam na jakieś kretyńskie "zarzuty", dla własnej rozrywki. Ja w ogóle nie bardzo wiem do czego zmierza ta dyskusja, skoro póki co jestem jedyną osobą biorącą w niej udział, która widziała jaka jest faktyczna różnica między tymi odtwarzaczami... Inny użytkownik, który też Oppo posiada, wpadł tylko na moment, potwierdził moje słowa i zniknął, bo pewnie w przeciwieństwie do mnie nie bawi go udowadnianie, że 2+2=4...

(12-02-2016, 10:32)Mierzwiak napisał(a): mogłeś skalibrować projektor za zawrotną kwotę niecałych 500 zł i wycisnąć 100% z posiadanego sprzętu.
Po pierwsze, jedno drugiego nie wyklucza. Po drugie, nie wiesz nawet, czy tego nie zrobiłem. Po trzecie nie wiesz, która z tych operacji (kalibracja projektora v Darbee) daje bardziej zauważalny rezultat dla obrazu. Po czwarte, jeśli nie wykonałem profesjonalnej kalibracji projektora za 500 złotych to może dlatego, że ten obraz jaki widzę, a który jest efektem moich własnych ustawień, jest dla mnie tak dobry, że już lepszego sobie nie wyobrażam, chyba że mówimy o 4k itp, na które to nawet nie widzę sensu się obecnie przerzucać, ponieważ ta jakość w jakiej oglądam mnie w 100% satysfakcjonuje. I te 100% satysfakcji to dla mnie "end game" na ten moment. Nawet gdyby ktoś przyszedł i pozmieniał moje ustawienia, to musiałbym chyba widzieć dwa identyczne ekrany obok siebie, żeby zdecydować, który wygląda lepiej, gdyż niczego mi teraz nie brakuje.

Odpowiedz
(12-02-2016, 21:06)und3r napisał(a): W trosce o innych użytkowników, którzy mogą też mieć już dość tych wypocin Negatywnego, ukrywam moją wyczerpującą odpowiedź w spoilerze, ponieważ z niemałą satysfakcją (a co!) rozłożyłem znowu jego posta na czynniki pierwsze i wyszło dłużej niż planowałem:/

Zacząłem czytać, ale takiego pierdololo i wodolejstwa bez treści to ja nie widziałem od czasu szkolnych wypracowań. Poza tym, że zaraz ci żyłka pęknie, to już chyba dawno rozmawiasz sam ze sobą, bo na pewno nie ze mną, lubię sobie czasem podyskutować na rozpaczliwie niskim poziomie, ale to już przesada, zwłaszcza w weekend :)
Także chyba na tym zakończymy ten spór.

Jeden prosty przykład, żebyś zrozumiał w czym rzecz.

Dajesz mój dosłowny cytat, w którym piszę, że mam czytnik blurey do zatoki 5,25", i że gdybym go nie miał to kupiłbym sobie playera w porównywalnej cienie - po czym napierdalasz 20 linijek o tym, że player do kompa potrzebuje innych kosztownych składników, żeby działać i zupełnie nie dostrzegasz tego, że w drugiej połowie zdania masz już odpowiedź na swój problem.

I can't even...

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(12-02-2016, 21:06)und3r napisał(a): Nie rozumiem
Masz rację, nie rozumiesz, bo wziąłeś mnie za siebie :) Pisałem w pierwszej osobie. JA nie znam człowieka, jego preferencji ani ustawień TV, a co za tym idzie jego rzekomy zachwyt omawianym tu odtwarzaczem mówi mi tyle, co nic.

(12-02-2016, 21:06)und3r napisał(a): Po pierwsze, jedno drugiego nie wyklucza.
Oczywiście, że nie, tylko że - moim zdaniem - łączenie tych dwóch rzeczy trochę mija się z celem. Albo zależy ci na najlepszej reprodukcji obrazu, albo na oglądaniu obrazu dopasowanego do twoich preferencji, a wtedy hulaj dusza i baw się suwaczkiem Oppo do woli.

(12-02-2016, 21:06)und3r napisał(a): Po drugie, nie wiesz nawet, czy tego nie zrobiłem.
Nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć, bo wciąż mam w pamięci jak drwiłeś z tego, że poddałem swój TV profesjonalnej kalibracji, po tym poważnie zacząłem zastanawiać się, czy w ogóle wiesz o czym piszesz.

(12-02-2016, 21:06)und3r napisał(a): Po trzecie nie wiesz, która z tych operacji (kalibracja projektora v Darbee) daje bardziej zauważalny rezultat dla obrazu.
Oczywiście że wiem która. Podkręcenie ostrości, kolorów i upłynniaczy też da bardziej zauważalny rezultat dla obrazu.

A która zaowocuje obrazem, np. w przypadku płyty Blu-ray, maksymalnie zbliżonym do oryginalnego?

(12-02-2016, 21:06)und3r napisał(a): 4k itp, na które to nawet nie widzę sensu się obecnie przerzucać, ponieważ ta jakość w jakiej oglądam mnie w 100% satysfakcjonuje
Oj tam oj tam. Oppo już zapowiedziało odtwarzacz UHD, jestem pewien że 3-gigowe ripy będą na nim nieodróżnialne od płyty BD UHD :)

Odpowiedz
(12-02-2016, 22:59)Mierzwiak napisał(a): Masz rację, nie rozumiesz, bo wziąłeś mnie za siebie :) Pisałem w pierwszej osobie. JA nie znam człowieka, jego preferencji ani ustawień TV, a co za tym idzie jego rzekomy zachwyt omawianym tu odtwarzaczem mówi mi tyle, co nic.
To, że piszesz w pierwszej osobie rozumiem. Nie rozumiem po co to piszesz, skoro nie po to, aby mi coś unaocznić, dlatego pytam co konkretnie (tego nie rozumiem). Nie powinienem pisać, że można poprawić wrażenia z oglądania DVD (na 32'' zwłaszcza, a o takim TV tam była mowa) poprzez ich up-konwersję komuś, kto kolekcjonuje DVD? W sensie co - mam zakładać z góry, że on nie lubi lepszego obrazu? Mógłbym tak założyć, jasne, ale i tak wolę napisać jakie istnieją opcje, bo może się przydać komuś innemu.

A poza tym, chyba widzę problem w komunikacji: piszesz "...jego rzekomy zachwyt omawianym tu odtwarzaczem...". Kto to jest ten on? Bo ta osoba, o której ja piszę w cytowanym przez Ciebie fragmencie posta, jest tą osobą, której polecałem obczajenie Oppo w kontekście jej kolekcji DVD. A Ty zdajesz się tu pisać o kimś zupełnie innym, stąd konfuzja.

(12-02-2016, 22:59)Mierzwiak napisał(a): Oczywiście, że nie, tylko że - moim zdaniem - łączenie tych dwóch rzeczy trochę mija się z celem. Albo zależy ci na najlepszej reprodukcji obrazu, albo na oglądaniu obrazu dopasowanego do twoich preferencji, a wtedy hulaj dusza i baw się suwaczkiem Oppo do woli.
Tylko właściwie dlaczego miałoby mi zależeć na "reprodukcji" obrazu obarczonego niekiedy zauważalnymi (czasami nawet w przypadku oryginalnego BD) wadami, skoro mogę te wady w pewnym zakresie wyeliminować?

(12-02-2016, 22:59)Mierzwiak napisał(a): Nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć, bo wciąż mam w pamięci jak drwiłeś z tego, że poddałem swój TV profesjonalnej kalibracji, po tym poważnie zacząłem zastanawiać się, czy w ogóle wiesz o czym piszesz.
Drwiłem (troszeczkę... właściwe to tylko napisałem, że "OK";)) raczej z tego, że jednocześnie [krytykujesz mój zakup porządnego odtwarzacza] i [nie masz problemu z płaceniem za zmiany ustawień telewizora]. Widzę w tym sprzeczność, ponieważ obie czynności zmierzają wprost do poprawienia wrażeń z oglądania. Ergo, ja równie dobrze mogę zapytać czy wiesz o czym piszesz, podważając fakt tego, że jakość obrazu (dźwięku zresztą też) jest dzięki zastosowanym w Oppo rozwiązaniom lepsza niż w jakimś innym, tańszym odtwarzaczu. Bo ja np. wiem, że różne matryce dają różne efekty, a projektor daje zupełnie inne i nie neguję tego. Nie przeszkadza mi to wiedzieć równolegle, że urządzenie odpowiedzialne za przetwarzanie tego obrazu, który przez te matryce jest potem wyświetlany, ma nie mniejsze znaczenie.

(12-02-2016, 22:59)Mierzwiak napisał(a): A która zaowocuje obrazem, np. w przypadku płyty Blu-ray, maksymalnie zbliżonym do oryginalnego?
Jw, ten obraz "oryginalny" bywa niesatysfakcjonujący. Np. oryginalny obraz z oryginalnych DVD byłby na mojej przekątnej koszmarem dla oka. A dzięki Oppo mogę go oglądać bezboleśnie. Dzieje się to dlatego, że ten obraz na płycie został poddany kompresji, dzięki której mógł się na tę płytę zmieścić. Ta kompresja pozostawia ślady na obrazie (dlaczego wciąż muszę takie oczywistości pisać, nie ogarniam), a "sprytne" oprogramowanie może je "zamaskować" i to w praktyce daje taki efekt, że obraz wygląda znacznie lepiej. Nie wiem jaka w tym filozofia.

(12-02-2016, 22:59)Mierzwiak napisał(a): Oj tam oj tam. Oppo już zapowiedziało odtwarzacz UHD, jestem pewien że 3-gigowe ripy będą na nim nieodróżnialne od płyty BD UHD :)
Przede wszystkim to nie wiem w czym masz problem, pisząc te swoje brednie:) Ale jak już je napisałeś, to czuję się w obowiązku zauważyć, że to będzie zależało głownie od tego, jaka za parę lat będzie technologia stojąca za kodekami. Bo np. obecnie rip 1gb wygląda 10x lepiej niż 10 lat temu rip o tym samym rozmiarze. Jakie z tego wyciągasz wnioski?

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  stacjonarne odtwarzacze DVD/DivX - co polecacie? Anonymous 126 37,449 10-02-2012, 14:50
Ostatni post: military



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości