Orange is the New Black [Netflix]
#21
Nie, nie pomyliłem. Tzn. serial mam głęboko w dupie, ale zobaczyłem grubą babę z twarzą clowna i zacząłem słuchać, co mówi. Okazało się, że mówi o przyczynach spadku przestępczości w USA, więc napisałem powyższe.

Odpowiedz
#22
Tak się wygłasza przemowy motywacyjne:

Odpowiedz
#23
Rozłożyła mnie ta scena na łopatki :)
Ogólnie spoko trzeci sezon, poziom w miarę zachowany, aczkolwiek znaczna obniżka formy jeśli chodzi o akcję w więzieniu.
Jeśli chodzi o flashbacki i pogłębianie charakterów postaci to chyba nawet lepiej. Szczególnie Pennsatucky i Boo.

I tak najlepszą sceną serialu pozostaje:






Shit? Tears? Potato chips?! SHOOOOT!

Odpowiedz
#24
Jeszcze nie skończyłem, ale dla mnie sezon 3 jest póki co na lajcie lepszy od 2.

Odpowiedz
#25
No to tak Ci już raczej pozostanie - wiesz co, przemyślałem w sumie sprawę i chyba faktycznie jest lepiej.
W tamtym sezonie podobał mi się bardzo wątek praktycznie wojny rasowej i tego jak Vee mieszała wszystko, ale
tutaj mamy trochę mądrzejszy wątek radzenia sobie z korporacją no i Caputo to naprawdę świetna postać.
Zakończenie też jest bardzo dobre.

Odpowiedz
#26
Też jeszcze nie obejrzałem całości, ale background postaci Boo i Doggett to był dla mnie strzał w dziesiątkę. Znowu moje zdanie o bohaterkach odwróciło się o 180 stopni, nabrałem do nich szacunku i było mi ich trochę żal - a we wcześniejszych sezonach wkurzały niemiłosiernie. No, może Boo mniej...

Co mi się nie podoba, to nagłe zmądrzenia Leanne. Kurde, ona i jej koleżanka były proste, jak konstrukcja cepa, a teraz nagle - po "amiszowych" retrosach - mamy zupełnie inną postać. W przypadku pozostałych widać, że ta druga strona charakteru, odkryta przed widzem retrospekcjach, zawsze w nich tkwiła. U niej tego nie ma. Nagle - pstryk - i z idiotki kompletnej staje się całkiem ogarniętą (choć nadal wredną) typiarą.

No i Morello bez makijażu, bleeeh... :)

A co do samego wątku korporacji, to zauważyłem, że pod wieloma względami moja firma niewiele różni się od Litchfield ;-)
https://the-twilight-area.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"
http://www.strefamrokupodcast.pl/ - podcast o "Strefie Mroku"
https://readersinitiative.podbean.com/ - podcast o literaturze wszech treści

Odpowiedz
#27


WTF XD
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
#28
Hehe, była Magda Gesler, to jest i Becia Kozidrak. Szkoda, że to ostatni sezon, bo w reklamie kolejnego pewnie byłaby Maryla Rodowicz.

Odpowiedz
#29
Co by nie mówić to Netlix nieźle ogarnia marketing. Dużo lepiej niż produkcje filmów i seriali niestety.


Odpowiedz
#30
No niestety Netflix to taki kinowy McDonald's - spory wybór, znane smaki, szybka i perfekcyjna obsługa, marketing na najwyższym poziomie, więc na dobrą sprawę samo żarcie nie musi być dobre, bo pół świata i tak będzie miało abonament.

Odpowiedz
#31
Niby tak, ale ostatnio Netflix zanotował pierwszy spadek, jeśli chodzi o subskrypcje w USA od bardzo dawna. Do tego dosyć mocno analitycy walnęli się w obliczeniach odnośnie ostatniego kwartału na świecie - miało być 5 mln nowych użytkowników, było ino 2,7. Ceny akcji spadły do 317 dolarów, a może być nawet sporo poniżej 300.

Niebawem dojdą poważni gracze w postacie Disney+, HBO Max i Apple'a. Oferta Amazonu tez coraz ciekawsza - ja sam rezygnuje niebawem z Netfliksa na korzyść Prime'a. A są jeszcze przecież różne mniejsze platformy.
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Daredevil [Marvel/Netflix] Mickey 651 119,020 14-03-2024, 10:21
Ostatni post: marsgrey21
  1670 (Netflix) Capt. Nascimento 118 9,069 06-03-2024, 13:55
Ostatni post: slepy51
  The Crown (Netflix, 2016-) patyczak 144 28,247 05-02-2024, 21:47
Ostatni post: Capt. Nascimento
  The Witcher (Netflix, 2019-) Gal Anonim 2,604 256,987 12-01-2024, 23:50
Ostatni post: al_jarid
  Fauda (Netflix) Snappik 21 4,341 09-01-2024, 12:06
Ostatni post: Snappik
  Stranger Things (Netflix, 2016-) Pelivaron 827 120,925 06-01-2024, 19:44
Ostatni post: Scheckley
  Narcos (Netflix) Pelivaron 230 55,880 01-12-2023, 15:22
Ostatni post: first-pepe
  Breaking Bad - serial (AMC, 2008-2013) i film El Camino (Netflix, 2019) Albertino 1,656 340,069 19-11-2023, 20:19
Ostatni post: Ted
  Midnight Mass (Netflix) michax 10 1,701 08-09-2023, 13:23
Ostatni post: Paszczak
  Black Mirror BezcelowyAlbatros 183 53,203 15-06-2023, 19:33
Ostatni post: Doppelganger



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości