PIŁKA KOPANA
( 5 godzin(y) temu)Doppelganger napisał(a): A najładniejszy gol Polaka?
Ten który nie wpadł :(
Mówię oczywiście o legendarnej bombie Karasia z Brazylią:
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz

Odpowiedz
Żeby nie było, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. Łapcie brameczkę Imaza z tego sezonu, której nie powstydziłby się Bergkamp :)

Odpowiedz
( 5 godzin(y) temu)Dr Strangelove napisał(a):
Ten który nie wpadł :(
Mówię oczywiście o legendarnej bombie Karasia z Brazylią:

Ależ to by byłą brama!! Wtedy też Zibi walnął łądną przewrotkę, byłyby dwa cudowne gole.
Oglądałem ten mecz w TV na żywo i chciało mi się płakać. To po tym meczu Boniek rzucił klątwę która trwałą do 2002 roku.

Odpowiedz
Nie z wiele się ostało z tamtcyh czasów ale czy ktoś pamięta Ernesta Wilimowskiego jak wsadził Brazylii 4 gole na MŚ w 1938 roku (a piąty gol to był karny na nim)?

Gość był niskim, krępym, lewonożnym łącznkiem. Coś Wam to przypomina?

3 dni przed wybuchem wojny Polska najebała mocarnym Wegrom 4-2 a on walnął hattricka. Po wojnie grał w Niemczech, pochodził z Chorzowa i chyba mógłby być pierwszą polską legendą.

To w ty meczu legendarny już wtedy Leonidas tak się wkurwił że ponoć zaczął grać boso (pewnie legenda).

Cudze chwalicie ale swego nie znacie.

Odpowiedz
Znam postać. Za dzieciaka katowałem kasetę VHS z filmem "Złote lata polskiej piłki nożnej" i Wilimowski był jednym z bohaterów. Gość podobno miał 6 palców u prawej stopy. Dla Niemców grał już w czasie wojny. I to nie tylko w klubach, ale i reprezentacji, za co określono go wówczas zdrajcą.

Mocne ma statystyki, bo w karierze reprezentacyjnej ma łącznie więcej goli, niż meczów.
.

Odpowiedz
Dla mnie też najlepszy gol Bergkampa, ale przeciwko Newcastle. Po to oglądam piłkę. Ibra, Messi i Ronaldinho strzelali cudownie, ale czegoś takiego jak wyczyn Holendra nie widziałem nigdy.

Odpowiedz
Z cyklu fajne, dziwne bramki to jeszcze to zapamiętam na długo:

( 3 godzin(y) temu)Doppelganger napisał(a): Oglądałem ten mecz w TV na żywo i chciało mi się płakać. To po tym meczu Boniek rzucił klątwę która trwałą do 2002 roku.
No ja też pamiętam jak oglądałem. Początek to było przecieranie oczu co tam się odwala. Polska cisnęła jak Brazylia, a Brazylia broniła się rozpaczliwie jak Polska.
No ale później wszystko wróciło niestety do normy.
Wtedy śmieli się znowu, uważając, że to okropnie komiczne, że Paszczak przez całe życie robił to, na co nie miał ochoty, tylko dlatego, że nie potrafił odmówić.

Odpowiedz
A kto pamięta to cudo? Co prawda, nie jest to gol, ale no kurde...

Odpowiedz
"Umarła największa legenda w historii piłki. Nie najlepszy piłkarz. To nie to samo". Świetne Stanowisko :)

Ostatnio właśnie myślałem, żeby przeczytać jakąś książkę o Diego i Stano podrzucił mi tytuł.
_

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,26552561,otworzyli-trumne-z-cialem-maradony-i-robili-sobie-selfie-osobiscie.html

...

Odpowiedz
Maradona był poza tym wybitnym wykonawcą rzutów wolnych.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem." Ronald Reagan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
Doppelganger, Kerev, SonnyCrockett, 5 gości