Ankieta: Jakie lata mają brać udział w plebiscycie?
Ankieta jest zamknięta.
2010-2019 - jedziemy z 2010 rokiem jeszcze raz!
70.37%
19 70.37%
2011-2019 - nie ma co się powtarzać, robimy tylko lata "naste" XXI wieku
29.63%
8 29.63%
Razem 27 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]






PLEBISCYT: Najlepsze filmy drugiej dekady XXI wieku
#61
shamar napisał(a):To będzie najgorszy plebiscyt. Z dekady na dekadę filmy coraz gorsze. Za 10 lat nie będzie niczego

To wcale nie była taka zła dekada.

Norton napisał(a):1. Whiplash
2. Parasite
3. The Lighthouse
4. Django
5. Grand Budapest Hotel
6. La La Land

Drogówka, Róża, Inception (2010), Birdman, Foxcatcher, What We Do In Shadows?, Mad Max: Fury Road, The Guard, Calvary, Moneyball, Her, Bone Tomahawk, The Witch, Mandariinid, Hunt For The Wilderpeople, Mayor, Manchester By The Sea, Steve Jobs, Kokuhaku (2010), Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Phantom Thread, Hereditary, Dragged Across Concrete, Joker, Coco, Before Midnight, Holy Motors.

1. Pogorzelisko
2. Na rauszu
3. Whiplash
4. Blue is the warmest color (Życie Adeli)
5. Bladerunner 2049
6. Polowanie
7. Elitarni 2 (Tropa De Elite 2)
8. Faworyta
9. Irishman
10. Joker
11. Green book
12. Room
13. Wind River
14. Wołyń albo Róża (nie mogę się zdecydować, ale chyba Róża)
15. Lewiatan
16. Still Alice

W pierwszej 6tce Vinterberg x2 i Villeneuve x2 (a podejrzewam że gdyby Diuna wyszła, byłoby x3)

Ostatnią czwórkę muszę upchnąć z listy: Manchester by the sea, The Big Short, The Nice Guys, Parasite, Wróg, Wielkie Piękno, Ida, Mad Max Fury Road, Drive, The Master, Prisoners, Nightcrawler, Ex Machina, Gone Girl, Social Network, Amour, Avenger Infinity War, Logan, Sicario, Wilk z Wall Street, Birdman, La La Land, Grand Budapest Hotel, Mandariniid, Three Billboard Outside of Ebbing Missouri, Toy Story 3, Nietykalni, The Wailing, The King Speech, Dallas Buyers Club... chyba że jeszcze o jakimś filmie zapomniałem.

Odpowiedz
#62
Cytat:14. Wołyń albo Róża (nie mogę się zdecydować, ale chyba Róża)

Miasto 44 :P

----

Przejrzałem na szybko półki i coś tam wybrałem.
Przyjęte kryterium - film stoi u mnie na półce, oceniłem wysoko i z przyjemnością do niego wracam - takich filmów z ostatniej dekady nie ma jakoś specjalnie dużo - pierwsze miejsce dla BR2049, poza tym na podium Dredd i Mad Max

Niczego co widziałem tylko raz w ogóle nie brałem pod uwagę (taki Wilk z Wall Street pewnie mógłby się załapać, ale już słabo pamiętam).

Odpowiedz
#63
Mamy jakiś wygodny link z listą tytułów od której się człowiek nie zesra?

Odpowiedz
#64
(12-01-2021, 13:34)Craven napisał(a): Mamy jakiś wygodny link z listą tytułów od której się człowiek nie zesra?

Byłby bardzo przydatny, bo nie chce mi się grzebać po internetach :)
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
#65
Ej, może indywidualne listy wkleimy po wynikach, żeby był jakiś element zaskoczenia, nawet jeśli nie wszyscy wkleją swoich. Wcześniej wklejane mogą też z jednej strony przypominać, z drugiej - niepotrzebnie sugerować. 


Odpowiedz
#66
Przebiłem się przez chyba z 10 list 100/50/25/200 najlepszych filmow dekady, często ribłem "wow czemu tego nie było na innych listach" ale okazywało się, że to 2010 :)

https://www.vulture.com/article/every-movie-of-the-2010s-ranked-sort-of.html - najbardziej zwalista lista 5000+ tytułów dla hardkorowców (nie sam nie przebiłem się przez całość) :)

Wypisałem sobie wstępnie prawie 30 pozycji

Grand Budapest Hotel
mad max
Avengers
Infinity War
Guardians of the Galaxy
Fury Road
Dredd
Parasite
What we do in the shadows
Edge of Tomorrow
Logan
John Wick

Upgrade
Joker
Three Billboards
Seven Psychopaths
Cabin in the woods
Gone Girl
Super 8
Spiderman Spiderverse
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Wolf of Wall Street
Birdman
Blade Runner 2049
Green Book
Coherence
Django Unchained

Odpowiedz
#67
Chciałbym wziąć udział ale taka była posucha a jednocześnie nie miałem tez ochoty aby te nowe filmy oglądać, że mam potężny problem aby sklecić 30tkę.

Mam dopiero 27 które biorę pod jakąkolwiek uwagę! Musiałem dodać trochę polskich. Muszę jakoś znaleźć jeszcze 3.

Blade Runner 2049
Zimna wojna
Róża
Arival
Ostatnia rodzina
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
Labirynt
Nietykalni
Cicha noc
Ex Machina
Jestem mordercą
Wolf of Wall Street
Hejter
Gone Girl
Fury Road
Social Network
Parasite
Once Upon a Time in Hollywood
The Irishman
The Marriage Story
Upgrade
Django
Creed
Joker
Ida
Rogue One
Three Billboards

Dramat.

Odpowiedz
#68
Na całe szczęście 30stu nie musisz zbierać wystarczy 20 tytułów. :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#69
No to już lepiej.
Zerknijcie na listę, zapomniałem o czymś dobrym z dekady?

Odpowiedz
#70
No pewnie, że zapomniałeś. O filmach PTA. Albo o drugim Andersonie. 

Ale tak patrząc na Twoją listę to może Inside Llewyn Davis, Arrival, Gravity, 1917, Dredd, The Handmaiden? 


Odpowiedz
#71
Zapomniałeś o Życie Adeli, Polowanie, Pogorzelisko, Whiplash, Elitarni 2, Faworyta, Green Book, Wind River... Nie chce mi się dalej wymieniać, jest więcej w moim poprzednim poście. xd

Zresztą jeśli w topce masz Rogue One, Upgrade, Creed... To definicja dobrych filmów tak się rozszerza, że powinieneś spytać jakich dobrych filmów NIE pominąłeś.

Odpowiedz
#72
(12-01-2021, 16:32)PropJoe napisał(a): No pewnie, że zapomniałeś. O filmach PTA. Albo o drugim Andersonie. 

Ale tak patrząc na Twoją listę to może Inside Llewyn Davis, Arrival, Gravity, 1917, Dredd, The Handmaiden? 

Arival można dodać, reszty nie widziałem niestety. Gravity - wydmuszka ale ładna.

Odpowiedz
#73
(12-01-2021, 03:51)Capt. Nascimento napisał(a): 1. Pogorzelisko

Pogorzelisko jest z 2010 roku. Było ujęte w poprzednim plebiscycie.

Patrzę na te wasze typy i widzę, że u mnie będzie dużo innych filmów (nie to, że jakichś nieznanych czy niszowych, po prostu innych). Nie wiem czy to dobrze, bo nie chcę jakoś wypaczyć wyników plebiscytu, a kilka filmów których nie wymieniliście będzie u mnie w czubie (na podium?), czyli zgarną duże punkty.

Odpowiedz
#74
No ale zaraz, ta opcja wygrała przecież


Cytat:2010-2019 - jedziemy z 2010 rokiem jeszcze raz!



Nie tylko Pogorzelisko w mojej liście jest z 2010.

Odpowiedz
#75
Ankieta jest stara i myli. Jaki sens robić ranking 2010-2019, skoro mamy teraz już 2021 i można spokojnie zrobić 2011-2020?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#76
(07-01-2021, 13:56)SonnyCrockett napisał(a): Secundo. Głosować będziemy na filmy mające światową premierę w okresie 01.01.2011- 31.12.2020 r. (logiczna kontynuacja poprzednich plebiscytów).

Odpowiedz
#77
Ouch, no to Pogorzelisko i Elitarni 2 wypadają.

Odpowiedz
#78
Z ciekawostek to do tej pory zagłosowało 5 osób, które oddały głosy na 82 rożne filmy. Dla powagi plebiscytu uważam że jeżeli w głosowaniu weźmie mniej niż 20 osób to chyba nie ma sensu ogłaszać jego wyników bo będą mało wymierne z bardzo płaska różnicą punktową.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”
バリバリ   グシャグシャ   バキバキ    ゴクン
#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
#79
No trochę licho. Ale ja np. czekam do ostatniej chwili i jeszcze nadrabiam zaległe filmy. Może inni robią podobnie.


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
#80
I ja tak robie, zaglosuje "za piec dwunasta", mam wiecej do nadrobienia niz mi sie wydawało: )
Youniverse

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsze filmowe fryzury/stylówy Huntersky 41 7,419 26-10-2023, 19:23
Ostatni post: Krismeister
  [+18] Najlepsze full frontale z mainstreamowych filmów military 285 228,999 14-10-2023, 20:00
Ostatni post: yacajackowski
Tęcza PLEBISCYT: Najlepsze seriale PropJoe 252 23,316 08-09-2023, 16:46
Ostatni post: Spoilerowo
  PLEBISCYT Stevena Spielberga gigacz 82 19,416 19-04-2023, 13:17
Ostatni post: Bucho
  NAJLEPSZE FILMOWE SCENY WSZECH CZASÓW Mental 81 14,301 01-03-2023, 19:21
Ostatni post: yacajackowski
  Najlepsze masowe strzelaniny w historii kina Mental 33 5,201 30-11-2022, 10:11
Ostatni post: Corn
  Artykuły KMF - Najlepsze filmy lat 70. desjudi 127 31,051 07-09-2022, 21:37
Ostatni post: Bucho
  Najlepsze filmowe sceny "łóżkowe" Jakuzzi 58 36,043 24-01-2022, 13:32
Ostatni post: shamar
  Filmy sportowe - ankieta Sylwia 4 732 13-01-2022, 14:12
Ostatni post: Sylwia
  Najgorsze filmy Dusqmad 232 45,964 20-11-2021, 20:06
Ostatni post: Kluski



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości