PLEBISCYT: Najlepsze seriale
Chętnie był obejrzał North&South ale nic tego nie stremuje a alternatywnie ciężko dorwać wersję która nie była nagrywana kalkulatorem.

Odpowiedz
Przynajmniej ukazało się w PL na dvd, w przeciwieństwie do choćby "Lonesome Dove".

Odpowiedz
Wyszło na DVD i mozna bez problemu kupić, jak dla mnie zdecydowanie warto:
https://www.empik.com/pakiet-polnoc-poludnie-heffron-richard,p1006316577,film-p?gclid=CjwKCAjwuvmHBhAxEiwAWAYj-OFOOAr60MuhHP_4f0ozqYJBkq4pRW6o8qCdb0taQhMsPNpviXPYFBoC_Z8QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Co prawda brakuje w PL trzeciej serii, którą dokupiłem sobie z zagranicy - ale ona jest słabsza i można ją spokojnie olać (w drugiej zrobili trochę istotnych zmian, które sprawiały, że nie dało się normalnie zekranizować trzeciej, więc musieli to odkręcać). Druga kończy się tak, że nie potrzeba żadnego dalszego ciągu.

Odpowiedz
Nie głosowałem na Szoguna i Północ - Południe, choć widziałem obie produkcje jak leciały w TVP wieki temu. Pamiętam, że podobały mi się, ale nie przypominałem ich sobie po latach, więc nic więcej nie potrafię powiedzieć poza ogólnym, że były dobre. Choć NaS chyba skończyłem oglądać, gdy jedna z głównych postaci pożegnała się z serialem.

A nawet jestem ciekaw powtórnego seansu po (wielu) latach, czy okazałaby się, że to produkcje, które się nie starzeją, wciąż by dobrze się je oglądało, czy takie do których lepiej byłoby nie wracać i zostawić te klasyki we wspomnieniach.

Choć z takich produkcji, kostiumowych, historycznych, to najbardziej mnie kusi by zobaczyć wszystkie filmy z Seanem Beanem o Richardzie Sharpe, ale to też produkcja ciężko dostępna.

Odpowiedz
Cytat: gdy jedna z głównych postaci pożegnała się z serialem.

Mianowicie?

Odpowiedz

Odpowiedz
Konkretne spoilery:

.

Założyłem temat dla serialu - https://forumkmf.pl/Thread-P%C3%B3%C5%82noc-Po%C5%82udnie-North-South-198501986-1994--5781

Odpowiedz
O do kroćset fur beczek!, nie ma Sukcesji w TOP50. A byłem pewny, że gdzieś się zapodziała w 30-40.

Plebiscyt należy powtórzyć.

67. miejsce w arkuszu z głosami

[Obrazek: 200.gif]

Ode mnie z maksem weszłoby do topka :(

Odpowiedz
Czy to oficjalny wniosek o reasumpcję? Bo zasięgnąłem opinii pięciu prawników z forum i nie ma takiej opcji. Zresztą masz pretensje a z tego co widzę sam nie głosowałeś. Ja rozważałem, ale ostatecznie wypadła chyba kawałek poza top 30.

Edit: o LOL, jednak głosowałem, 1 punkt ode mnie.

I jak najbardziej zasługuje na miejsce przynajmniej w top 50.


Odpowiedz
Bo dopiero obejrzałem :(

Ode mnie poleciałby max. Najlepsza rzecz od HBO w historii, tuż obok Gry o tron.


Odpowiedz
U mnie byłby w top5, ale też obejrzałem po plebiscycie.

Odpowiedz
Na szybko - dzięki chłopcy i dziewczęta za ten ranking. Był kolejnym bodźcem do obejrzenia Robina z Sherwood (bardzo fajny serial), przypomniał mi też o czymś takim jak Lonesome Dove; właśniem obejrzał i z miejsca umieszczam go w Wielkiej Trójcy westernów, tuż obok The Good, the Bad and the Ugly i Unforgiven. Więcej wkrótce, na razie tylko ten krótki post dla zasięgów, bo za mało się tu pisało o tym WYBITNYM dziele.

Odpowiedz
Jest chęć na jakiś kolejny plebiscyt czy tylko ja się nieźle bawiłem przy tym?


Odpowiedz
Kolejny plebiscyt spoko, tylko na jaki temat? Najlepsze filmy jakiegoś konkretnego gatunku?

Odpowiedz
Z gatunkami to chyba będzie za dużo przepychanki o to co wchodzi do danego a co nie. Chyba, że by to miały być na przykład komedie, o których ostatnio dyskusja w temacie o Dumb and Dumber.

Ja tam zawsze jestem za jak najszerszym zakresem. Nawet topkach wszech czasów. Ewentualnie można by spróbować np. z ulubionymi reżyserami.


Odpowiedz
Albo może np. reżyserzy ulubieni?
.

Odpowiedz
:D great minds...

No, dla mnie spoko.


Odpowiedz
Może coś bardziej oryginalnego i "mniejszego" tematycznie - ulubione nielubiane filmy, później drogą eliminacji wybrałoby się "najlepszy słaby film wg. forum KMF". Albo jeśli Ci ulubieni reżyserzy, to tutaj też dać fokus na określoną kategorię - najlepsze reżyserki na przykład. To już mocno zmniejsza pule potencjalnych filmów, dlatego wydaje się ciekawe.
Właśnie to, że mówię głupstwa, czyni mnie człowiekiem

Odpowiedz
Ale w takiej kategorii to pewnie na pojedyncze tytuły zagłosuje więcej niż jedna osoba. 

Plus się zacznie kłótnia o to, że jakiś Batman czy Promek to wcale nie jest zły film.

Ale nie skreślam jakiejś fajnej niszy.


Odpowiedz
To trochę zbyt skomplikowane chyba, ale ogólnie motyw plebiscytu na najgorsze filmy ciekawy
.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsze filmowe fryzury/stylówy Huntersky 41 7,348 26-10-2023, 19:23
Ostatni post: Krismeister
  [+18] Najlepsze full frontale z mainstreamowych filmów military 285 228,695 14-10-2023, 20:00
Ostatni post: yacajackowski
  PLEBISCYT Stevena Spielberga gigacz 82 19,323 19-04-2023, 13:17
Ostatni post: Bucho
  NAJLEPSZE FILMOWE SCENY WSZECH CZASÓW Mental 81 14,199 01-03-2023, 19:21
Ostatni post: yacajackowski
  Najlepsze masowe strzelaniny w historii kina Mental 33 5,146 30-11-2022, 10:11
Ostatni post: Corn
  Artykuły KMF - Najlepsze filmy lat 70. desjudi 127 30,895 07-09-2022, 21:37
Ostatni post: Bucho
  Najlepsze filmowe sceny "łóżkowe" Jakuzzi 58 35,943 24-01-2022, 13:32
Ostatni post: shamar
  Najlepsze zdjęcia simek 7 3,454 22-10-2021, 10:04
Ostatni post: PropJoe
Żarówka PLEBISCYT: Najlepsze filmy wszech czasów Kluski 655 45,745 22-06-2021, 13:31
Ostatni post: PropJoe
  PLEBISCYT: Najlepsze filmy drugiej dekady XXI wieku Juby 385 36,503 12-02-2021, 00:25
Ostatni post: Bradesinarus



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości