PlayStation 5 i Xbox Series X - newsy, ciekawostki, problemy
No ale chyba głównie chodzi o rozdzielczość i FPS w tym wypadku, prawda? Ska ma celować w 60 FPS w 1440p (z tego co słyszałem), a X w 60 FPS w 4K. Jeżeli ktoś nie ma ogromnego TV 4K i nie ogląda filmów na płytach, to nie musi teraz kupować dwa razy droższej konsoli, której możliwości do końca nie wykorzysta. Moim zdaniem taki wybór jest łebską decyzją z punktu widzenia sprzedaży i na pewno wiele osób się skusi, żeby po prostu mieć możliwość grania w nowe gry w przystępnej cenie, na displayu, którego używa od lat i nie planuje go zmieniać. Ba, sam jestem w takiej sytuacji. :)

I żadnych suwaków do tego nie trzeba, po prostu gra będzie renderować 4 razy mniej pikseli.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
Mnie chodziło o to, że pojawiać się zaczyna tego typu tendencja. Tutaj to jeszcze jest faktycznie mało problematyczne. Chyba, bo pewnie wyjdzie w praktyce, co to warte.
.

Odpowiedz
Wygrają grami, nawet jak konsola będzie droższa. Tak było od ps3
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
PS3 przegrało z X360.
For my ally is the Force, and a powerful ally it is.

Odpowiedz
Nope, był prawie remis z delikatnym wskazaniem na PS3. Niemniej wynik PS3 uznano za porażkę, zwłaszcza w kontekście ogromnego sukcesu PS2 (winy tej sytuacji upatrywano głównie w cenie konsoli), nie można też zapomnieć o Wii, które zdecydowanie wygrało tamtą generację jeśli chodzi o sprzedaż samej konsoli.

Odpowiedz
(09-09-2020, 12:16)srebrnik napisał(a): Mnie chodziło o to, że pojawiać się zaczyna tego typu tendencja. Tutaj to jeszcze jest faktycznie mało problematyczne. Chyba, bo pewnie wyjdzie w praktyce, co to warte.

Rozumiem, że chodzi o sytuację, w której gra zoptymalizowana w 1080p pod X nie odpali się na S. Do czegoś takiego pewnie nie dojdzie, tak jak w current genach, gdzie gry muszą odpalać się na wszystkich wersjach konsol.

Odpowiedz
PS3 to była katastrofa, która dopiero zaczęła na siebie zarabiać pod koniec generacji. Sony nawet mierzyło się z ewentualnością, że PS4 będzie ich ostatnią konsolą, jeśli historia się powtórzy. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca, i tym bardziej wpienia mnie ich obecna strategia marketingowa odnośnie PS5.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz

Odpowiedz
Xbox uruchomił właśnie streamowanie gier na telefony z Androidem dla posiadaczy Game Pass Ultimate. Postawiłem kupić za 4 zł okres próbny i spróbować z Forzą Horizon 4. Cóż, jest lepiej niż myślałem, ale trzeba mieć naprawdę dobre i stabilne łącze. Wrażenia przypominają granie w interaktywny film na youtubie / twitchu, ze wszystkimi artefaktami, które towarzyszą streamom na żywo. Latencja jest zaskakująco niska, ale moje wifi nie nadąża z wysyłaniem danych i lepiej grało mi się na LTE. Tak więc - dla posiadaczy dobrego internetu warto spróbować, aczkolwiek granie w tak ładne gry jak Forza na małym ekranie chyba mija się trochę z celem.
A jeśli chodzi o granie mobilne, to wracam do ePSXe i Tony'ego Hawka 2. ;)

EDIT: Włączyłem 5G w ustawieniach routera i gra się o niebo lepiej.

Odpowiedz
Dziewczyna ogląda jakieś facebookowe streamy na których sprzedają przecenione ciuchy, kupuje ten kto pierwszy się zgłosi.
Dostałem zjebę, że mam kiepski net, bo po LTE transmisja idzie prawie w czasie rzeczywistym, a wypasiony net od UPC 500 Mb/s ma ze 2-3 sekundowego laga. Nie ogarniam tego ;)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Drugi dzień testowania, tym razem Batman - Arkham Knight. Na wifi 5g działa bezproblemowo, a lagi są na tyle minimalne, że nie ma problemu z nabijaniem wysokich kombosów. Jeśli sie zepnę, to przejdę całą grę za 4zł. ;) Coraz bardziej podoba mi się ta usługa, choć grając na ekranie telefonu mam wrażenie, że pozbawiam się części doświadczenia.

Odpowiedz
Nie oglądam, ale podobno konferencja Sony to żenada
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Była taka, ale potem ogłosili sequel God of War.

Odpowiedz
Słabo, jedynie Demon's Souls jako tako wygląda. Reszta to festiwal odgrzewanych kotletów i next genów, które wyglądają jak aktualna generacja. A i cen nie obniżyli. Jeszcze kilka miesięcy temu nie myślałem, że coś takiego napiszę, ale Microsoft wyciągnął wnioski wygra tę generację.

A God of War? No cóż, pokazali logo. Fajnie...

Odpowiedz
Wystarczy. Gracze do ekipy Barloga mają bezgraniczne zaufanie i tyle wystarczy aby hype podbić.

Na razie wróższych z fusów. To Microsfot musi się bardzo starać aby udowodnić, ze ma jakieś gry. Sony nie. Oni mogą jeszcze poczekać zwłaszcza, że dali jasny sygnał, ze ich studia dopiero nad grami pracują. A kredyt zaufania jaki sobie wypracowali ciężko będzie roztrwonić.

Odpowiedz
(16-09-2020, 22:51)Albertino napisał(a): Jeszcze kilka miesięcy temu nie myślałem, że coś takiego napiszę, ale Microsoft wyciągnął wnioski wygra tę generację.
Nie wygra.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Microsoft wygra start, co będzie potem, tego nie wiadomo. PS Collection to chyba najciekawsze ogłoszenie tej prezentacji.

Odpowiedz
Poprzednia generacja pokazała, że koniec końców w tym wyscigu liczą się gry. Czy Microsoft ma cokolwiek czym może postraszyć Sony i przyciągnąć większą uwage graczy? Na ten moment - nie.
Sony ma i każdy to wie. ND już dłubie nad kolejną grą i pomimo kontrowersji związanych z TLoU gra ostatecznie ma wszędzie dobre średnie, świetne wyniki sprzedazy i kolejna gra ND będzie sporym wydarzeniem. Ekipa od Ghost of Tsushima również nad czymś pracuje. Kojima dłubie już nad grą z 2 lata. Sequel GoW pozamiata. Bloodborne 2 też pewnie koniec końców powstanie. + nowe rzeczy o jakich nie wiemy, o Horizonie i rozwijaniu marki Spidera nawet nie wspominam.

Sony nawet z kiepską konferencja pozostając w tyle za Microsoftem ma więcej do zaoferowania.

Odpowiedz
No, ale zanim te gry sie pojawia, to minie kilka lat. Tymczasem Xbox wypuszcza konsole w cenie current genow dla ludzi, ktorym lata 4K, z dosc duza biblioteka gier w ramach stosunkowo niedrogiego abonamentu. Na pewno sporo graczy pomysli portfelem.

Odpowiedz
Gdybym miał kupować teraz, to na pewno wybrałbym X-Boxa:
- wygląda lepiej;
- lepsze bebechy;
- game pass etc (wypada lepiej w porównaniu z ofertą gier z PS4; choć te ostatnie są z tego co rozumiem darmowe)
- gry na start PS4 mnie nie interesują, pod tym względem X-Box może nie wypada jakoś specjalnie lepiej, ale ma już chociaż coś w co w ogóle chciałbym zagrać

Jak zwykle wszystko rozbije się o gry. Na razie pod tym względem PS5 nie zachęca wcale. Demon's Souls (pomijając, że to remake) wygląda tylko dobrze. Za mało żeby rzucić się na konsolę. Przypominam, że takie PS4 miało "Bloodborne'a" ;) Oczywiście wiemy o tym, że wiele interesujących gier na PS5 jest w planach i pewnie trochę ich zacznie wychodzić od drugiej połowy 2021, ale na ten moment X-Box wygrywa. Może to dobrze, bo się Sony trochę obudzi.

Ogólnie to przemyślenia mam takie, że te całe next geny nie wyglądają next genowo i może się okazać, że ludzie wstrzymają się z zakupem i jakimś hitem sprzedażowym na początku te konsole nie będą. Mnie tam w każdym razie nic nie przyciąga - jedynie chciałbym sobie zagrać w C2077 z dobrą graficzką, ale to już może w kartę do PC zainwestuję, skoro do czasu patcha ma się to specjalnie na next genach nie różnić.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon