PlayStation 5 i Xbox Series X - newsy, ciekawostki, problemy
Nowy Xbox to dobra opcja, jak chce się grać w stare gry. Ale czy nową konsolę kupuje się dla starych gier? Sam na początku myślałem, że nie wezmę PS5 na premierę, jeśli nie będzie pełnej kompatybilności wstecznej.

Ale potem się zastanowiłem, w co bym z poprzednich generacji chętnie zagrał. I wyszło, że tylko w Splinter Cella i Max Payne 3. Może jeszcze w Red Dead Redemption, choć ostatnio irytują mnie gry z otwartym światem. Wszystkie te gry są chyba na nowym klocku, ale nie ma na nim Ghost of Tsushima (12/10 - instant classic), nie ma God of War, Uncharted, pierwszego The Last of Us, Spider-Mana i ogólnie całej biblioteki Sony, które od końca PS3 stawia całą swoją politykę grową wokół doskonale zrealizowanych, dopieszczonych, wysokobudżetówych serii. Serii dochodowych, więc posiadających gwarancję kontynuacji.

Że na start jest tylko Spider-Man? No to jest start, jeszcze 7 lat przed nami, a ja mam sporo nieogranych gier z PS4 jeszcze, część z nich nawet będzie w PS Plus Collection. Po co kupować nową konsolę, skoro ta kolekcja to w całości gry z poprzedniej generacji?

No chociażby po to, że PS4 to siedmioletnia technologia. I czuć to przy każdym aspekcie użytkowania. Wyje jak pojebana, grzeje się jak rdzeń reaktora atomowego, przymula, a czasy wczytywania (poza Ghost of Tsushima) to jakaś parodia. Po prawie dwóch dniach pobierania znowu RDR2, wywaliłem je po jakiejś godzinie właśnie przez niekończące się ekrany ładowania (i przez jej rozwleczenie i absolutnie zbyteczny absurd ogromu mapy).

PS5 ma ten swój rewolucyjny hiper szybki dysk SSD, i szczerze mówiąc, to główny powód upgrade'u z mojej strony. Leję na teraflopy, ray tracing, 4k i fpsy. Nie chcę marnować małej ilości czasu na granie na lampienie się w ekrany ładowania i przemierzanie w nieskończoność rozbuchanych map, żeby gra miała czas doładowywać się w tle.

Sony przy PS5 pomyślało o faktycznych poprawach komfortu i jakości grania. I za to mają piniążki z mojego pre-ordera.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Z tego dysku SSD wszyscy leją, a dla mnie to też jedna z najistotniejszych zmian ostatnich lat. Brak loadingów, ekspresowe wybudzanie i przełączanie pomiędzy tytułami, responsywność systemu/sklepu. Jak ktoś ma lat 30+ i mocno ograniczony czas na granie to nie ma siły, doceni. Pamiętam jak miałem PSP/PSVITA i jak bardzo brakowało mi natychmiastowego powrotu do momentu, w którym przerwałem granie na PS3.

Na PC mam SSD na SATA i choć daje tylko namiastkę tego transferu co dysk w PS5, to skok jest ogromny. Takie Wasteland 3 na talerzowcu byłoby właściwie niegrywalne.

Acha, a te starsze tytuły co wymieniłeś powinny ruszyć w dość wysokich detalach na prawie każdej integrze w laptopie ze średniej półki :)

Odpowiedz
Nie wiem jakim cymbałem trzeba być, żeby nabijać się z dysku PS5. Przecież to jest faktyczna rewolucja i game-changer. Z pewnością paru twórców first party wymyśli, jak wykorzystać te prędkości do innowacyjnych rozwiązań i będzie to coś naprawdę ekskluzywnego dla PS5.

A na kompie nie zamierzam grać. Odzwyczaiłem się, nie mam miejsca, chęci ani sprzętu do tego. Moja obecna mikro-pierdziawka jest tylko do sprawdzania mejla i okazyjnego poklikania w klasyczne Fallouty :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz

Sporawa :)

Odpowiedz
Konsola wlasnie dotarla i juz rozpakowana, pieknie sie prezentuje:

https://pbs.twimg.com/media/EnQfOHrXcAAMECD?format=jpg&name=medium

https://pbs.twimg.com/media/EnQglE-WEAAYskY?format=jpg&name=large
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Hahaha, zajebiste. Trzeba mieć w życiu priorytety

Odpowiedz
Ja wybrałem konkurenta
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz

:)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon