ROB 'Mr Makeup' BOTTIN
#1
dla mnie największy autorytet w dziedzinie animatroniki, charakteryzacji i ogólnie efektów wizualnych ever. wszystkie współczesne wety, srety, ILMy mogą mu co najwyżej wymieniać tusze w drukarce. poniżej skromna notka o Mr Makeup autorstwa Adiego:

http://www.kmf.org.pl/fx/bottin.html

ok, tyle tytułem wstępu. pewnie zastanawiacie się, po co założyłem ten topic? otóż założyłem go, powodowany chęcią wklejania fot najlepszych dokonań Bottina. jak traficie przypadkiem w necie na jakieś jego rękodzieła, dawajcie je tu. takich efektów już się dzisiaj nie robi.

[Obrazek: 2071603230_429e5cca53.jpg]

[Obrazek: 1220290475948_f.jpg]

[Obrazek: Emil_3096thumb.jpg]

[Obrazek: Robocop_3079thumb.jpg]

[Obrazek: thing1.jpg]

[Obrazek: 2142816604_43b00f3995_o.jpg]

przy okazji: koniecznie obadajcie 80's Trash from the Future - większość to zwykły... trash form the past, ale nawet największe wysypisko śmieci skrywa swoje diamenty.

Odpowiedz
#2
Zgodzę się, że wielki, jednak ja większą sympatią darzę Stana Winstona (za ukochane Terminatory i Parki Jurajskie). Wracając do wspomnianej przez ciebie "Pamięci Absolutnej", Bottin stworzył dublera Arnolda Schwarzeneggera do sceny "rozsuwającej" się głowy. Winston z kolei rok później również stworzył dublera Arnolda do T2 i obydwie repliki owych twórców wyglądały równie dobrze.

Odpowiedz
#3
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
#4
Rob Bottin zniknął z radarów w 2002 roku. Po dwunastu latach powrócił na chwilę jako współtwórca efektów w jednym z epizodów "Gry o tron" ("The Lion and the Rose" z 4 sezonu). Co ciekawe, jego nazwiska nie ma w napisach końcowych. Nie wiadomo też, czemu zgodził się wrócić po tylu latach milczenia.

Muszę sobie przypomnieć ten odcinek.

edit


Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  








Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości