Sequele "Avatara" (2022-2027?), reż. James Cameron
(15-12-2021, 15:45)deymos napisał(a): Po co rzucać czymś w takiej jakości?

Ja rozumiem, że część osób żartuje, ale ty nie żartujesz jak piszesz, że nie wiesz czym jest concept-art?

(15-12-2021, 15:45)deymos napisał(a): Nie.

lol, masz koronny argument, cameron po 13 latach nie jest w stanie osiągnąć 10% jakości pierwszego avatara. To wręcz niebywałe, jak to się udało z pierwszym avatarem, którego concept arty wyglądały dokładnie tak samo.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
CA Awendzers:

https://thedirect.s3.amazonaws.com/media/photos/Thanor.jpg
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
CA w LOTR:

[Obrazek: LOTR-Argonath-port.jpg]

No bieda panie :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Fajne z was fanboje :) Daję lajka.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
Nie wiem jak tam fanbojstwo, ale patrzac do jakich drobnostek sie przyczepiasz, albo jakie w zasadzie wyimaginowane zarzuty stawiasz to podchodzisz z lekka pod zwyklego trol-hejtera :)

Wydaje mi sie, ze raczej mlody kinoman z Ciebie, prawda?
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Trafiłeś jak kulą w płot, za to wnosząc po Twoich postach z pewnością jestem starszy od Ciebie, albo ewentualnie gdzieś się zatrzymałeś ;)

Urocze jest, jak bronicie jakiś gównianych renderów wyglądających jak odrzuty z concept artów do jedynki (albo stworzonych tuż po jedynce, co by nie było dziwne bo przecież od wtedy sequele się "tworzą". Z zapałem takim, jakby ktoś wam zgwałcił matki ;)

Żeby było zabawniej, w mainstreamowych mediach pojawiło się już info że pojawiły się "zdjęcia" z Avatara 2 :) W tym między innymi to coś.

Zapowiada się ekscytująco.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
@Bucho
Daj se spokój z odpowiedziami.
Nie warto :-)




Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
zombie001, member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.




Odpowiedz
Za pozno, siedze na tronie to moge mu w trakcie wyciskania cos odpisac...za duzo informacji? :)

Przy czym dalej juz w las nie pojde, za duzo drzew :)


(15-12-2021, 20:47)deymos napisał(a): Trafiłeś jak kulą w płot, za to wnosząc po Twoich postach z pewnością jestem starszy od Ciebie, albo ewentualnie gdzieś się zatrzymałeś ;)


Fju, fju :)


(15-12-2021, 20:47)deymos napisał(a): Urocze jest, jak bronicie jakiś gównianych renderów wyglądających jak odrzuty z concept artów do jedynki


Tak, to nie sa concept arty, ale rendery, ktore dziesiec lat po premierze oryginalu wygladaja
jak odrzucone concept arty pierwszego Avatara wlasnie. Juz nawet nie chce wnikac jak Ty dochodzisz do takich wnioskow :)



(15-12-2021, 20:47)deymos napisał(a): (albo stworzonych tuż po jedynce, co by nie było dziwne bo przecież od wtedy sequele się "tworzą".


Tak, sequele dlugo powstaja, w sumie juz nawet wiadomo dlaczego, ale dobrze, ze w co drugim poscie o tym przypominasz :)


(15-12-2021, 20:47)deymos napisał(a): Z zapałem takim, jakby ktoś wam zgwałcił matki ;)

Wiesz, to jest ciagle forum filmowe, ludzie tutaj kochaja kino, nierzadko sie na nim znaja, tak jak i na kulisach produkcyjnych (nie mowie tu nawet o sobie) i po prostu maja swoje zdanie w pewnych kwestiach. To, jak bardzo „bronia” Avatara mozliwe, ze jest zwiazane z tym, ze to co piszesz wymaga komentarza, bo po prostu tak bardzo bladzisz.


(15-12-2021, 20:47)deymos napisał(a): Żeby było zabawniej, w mainstreamowych mediach pojawiło się już info że pojawiły się "zdjęcia" z Avatara 2 :) W tym między innymi to coś.


Wrzucaj linki w takim razie, bom głodny newsow inmaterialow.

Natomiast to cos, co bylo podeslane powyzej nie jest zdjeciem z Avatara :)

Nawet jezeli by bylo to raczej oczywiste, ze to nie bylby skonczony render.


(15-12-2021, 20:47)deymos napisał(a): Zapowiada się ekscytująco.

Sugerujac sie tylko ostatnim wywiadem z Cameronem, tym wrzuconym z przez Negatywnego, absolutnie. Czekam! :)
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
(15-12-2021, 11:57)Mental napisał(a): Tak to będzie wyglądać?

[Obrazek: image?url=https%3A%2F%2Fimagesvc.meredit...55%5D&q=85]

Prawie jak Crysis z 2004 roku ;)

Mi to wygląda jakby jakiś średnio rozgarnięty grafik z EW zrobił cropa z kawałka concepta arta. Anyway. Trochę to przypomina styl Dylana Cole’a.

https://twitter.com/dylancoleart/status/1398150593798017025?s=21
Trakt.tv | Letterboxd | Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
(15-12-2021, 21:19)Bucho napisał(a): Wrzucaj linki w takim razie, bom głodny newsow inmaterialow.

Natomiast to cos, co bylo podeslane powyzej nie jest zdjeciem z Avatara :)

A proszę bardzo, pierwszy z brzegu.

https://www.wprost.pl/prime-time/10572508/avatar-2-doczekalismy-sie-james-cameron-pokazal-pierwsze-zdjecia-z-filmu.html

Mi nie musisz tłumaczyć, że to nie zdjęcia z Avatara, to oczywiste. Co nie zmienia faktu że jako element promocji filmu wygląda komicznie i zestawianie tego z ręcznie kreślonymi szkicami jest dowodem na niezrozumienie istoty dyskusji.

Co do reszty to krótko, bo mnie akurat wyciskanie na tronie absorbuje bardziej od tej dyskusji więc muszę się streścić. Czekajcie sobie na zdrowie bo wystarczająco długo czytam to forum żeby stałych bywalców "poznać" i polubić, po prostu śmieszne jest jak niektórzy (czytaj: Negatywny) rzucają się od razu z agresją jakbym krzywdził jego matkę bo ktoś śmie z nabożną czcią nie czekać od 12 lat na nowe Pocahontas.

Peace!
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
(15-12-2021, 22:45)deymos napisał(a): Mi nie musisz tłumaczyć, że to nie zdjęcia z Avatara, to oczywiste. Co nie zmienia faktu że jako element promocji filmu wygląda komicznie i zestawianie tego z ręcznie kreślonymi szkicami jest dowodem na niezrozumienie istoty dyskusji.

lol, tzn wprost wrzuca zdjęcia z tt "avatara" gdzie są cameron w batyskafie albo aktorzy w kostiumach do mocapu w basenie, wprost podpisuje to jako zdjęcia z avatara, a specjalista z forum ma pretensje do camerona xD
To jest zrozumienie istoty sprawy.
Panie cameron proszę przyjechać do redakcji wprost xD

(15-12-2021, 22:45)deymos napisał(a): śmieszne jest jak niektórzy (czytaj: Negatywny) rzucają się od razu z agresją jakbym krzywdził jego matkę bo ktoś śmie z nabożną czcią nie czekać od 12 lat na nowe Pocahontas.

od razu z hate spiczem.
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(15-12-2021, 22:45)deymos napisał(a): A proszę bardzo, pierwszy z brzegu.

https://www.wprost.pl/prime-time/10572508/avatar-2-doczekalismy-sie-james-cameron-pokazal-pierwsze-zdjecia-z-filmu.html

Mi nie musisz tłumaczyć, że to nie zdjęcia z Avatara, to oczywiste. Co nie zmienia faktu że jako element promocji filmu wygląda komicznie i zestawianie tego z ręcznie kreślonymi szkicami jest dowodem na niezrozumienie istoty dyskusji.



Stary, ale to nie jest nawet elemet promocji filmu jako taki (oficjalnie promowanie przez studio nawet jeszcze nie ruszlo), no chyba, ze za takowy uznaje sie concept-arty i tym one wlasnie sa, i tylko tym, concept atrami wlasnie. I dokladnie taka sama bieda informacyjno-promocyjna miala miejsce przy piewrszej czesci.

Natomiast to, ze jakis portal, w zasadzie glownie polityczno-swiatopogladowy, do tego istniejacy na medialno-cywilizacyjnym zadupiu jakim jest Polska wrzucil clickbaitowy tytul, ktorego nie moze poprzec faktami to juz problem Wprost, a nie Camerona i Disney'a. Spokojnie.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
(15-12-2021, 12:49)Spoilerowo napisał(a): Kamerun to jest tak pewny sukcesu 2 części, że mają wyjebongo na wszystko i dawno nic nie było w 3D takiego wypasionego od czasów no właśnie Avatara, że był efekt WOW? Dla ludzi może 3D się przejadło ale przemówią wyniki w kinach.

Dla rynku też się przejadło. Powstają w ogóle.jeszcze filmy trzy de?
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
(16-12-2021, 01:02)Bucho napisał(a): Natomiast to, ze jakis portal, w zasadzie glownie polityczno-swiatopogladowy, do tego istniejacy na medialno-cywilizacyjnym zadupiu jakim jest Polska wrzucil clickbaitowy tytul, ktorego nie moze poprzec faktami to juz problem Wprost, a nie Camerona i Disney'a. Spokojnie.

Panowie, żartujecie sobie, prawda?
Sam prosiłeś o przykłady, wrzuciłem Ci pierwszy z brzegu i Ty teraz będziesz wypisywał takie banialuki odnośnie każdego periodyku który zamieści taki nagłówek żeby udowodnić... Właściwie co? :)

Jak Ci podrzucę analogiczny z USA to "argument" o zadupiu jakim jest Polska upadnie, co będzie dalej?

Negatywny - masz chyba problem z czytaniem że zrozumieniem. Skąd Ty wziąłeś ten wniosek że ja mam pretensje do Camerona bo Wprost podpisał jakoś tam zdjęcie?

Jak Ty nie umiesz dwóch zdań przeczytać bez przeinaczenia ich to martwię się o Ciebie. A jeśli umiesz i wypisujesz takie rzeczy specjalnie to martwię się jeszcze bardziej.

Efekt jest komiczny bo concept art wygląda komicznie a dlaczego pisałem ja i przedmówcy. Jeżeli materiały są publikowane oficjalnie to jest to element promocji filmu, nie widzę pola do polemiki.

Wy dwaj sobie możecie nawet to cudo powiesić w swoich dziecięcych pokojach w dużej skali, jak się wam tak podoba ten concept art. Bywały takie przypadki.
The key of joy is disobedience.

Odpowiedz
(16-12-2021, 07:06)deymos napisał(a): Negatywny - masz chyba problem z czytaniem że zrozumieniem. Skąd Ty wziąłeś ten wniosek że ja mam pretensje do Camerona bo Wprost podpisał jakoś tam zdjęcie?

Cała argumentacja twoja sprowadza się do dwóch rzeczy, że concept art jest słaby, bo nie rozumiesz, co to jest concept art oraz do tego, że użyto go do promocji filmu i już ludzie myślą, że to kadr z filmu bo tak napisali we wprost. Wniosek z tego taki, że concept art nie powinien zostać opublikowany, bo szkodzi to filmowi.

Powiem tak, jak długo jestem na forum, jeszcze nie widziałem, żeby ktoś na chama i na serio pchał się z argumentacją, że concet-art nie wygląda jak skończona klatka z filmu - powiem ci, jest to nowy poziom pozowania na mądrego gdy w rzeczywistości jest odwrotnie.

(16-12-2021, 07:06)deymos napisał(a): Efekt jest komiczny bo concept art wygląda komicznie a dlaczego pisałem ja i przedmówcy. Jeżeli materiały są publikowane oficjalnie to jest to element promocji filmu, nie widzę pola do polemiki.

Czyli twoim zdaniem, taki obrazek z LOTRA jak wrzuciłem to jest marketingowy błąd który szkodzi promocji filmu bo ludzie rzeczywiście będą myśleć, że tak wygląda gotowy film, a po przeczytaniu artykułu we wprost ludzie będą myśleć, że avatar to film o cameronie w batyskafie i o ludziach w szarych ubraniach pływających w basenie.

Możesz napisać do camerona "panie cameron, proszę nie publikować zdjęć z planu i concept artów, bo są imbecyle co serio myślą, że tak wygląda skończony film", może się opamięta.

[Obrazek: avatar-2-crabsuit-fox.jpg?resize=1024,576]

Tu już prawie jak pierwszy crysis. Nie wszystko poszło na jabole.

https://www.denofgeek.com/movies/avatar-2-crabsuit-release-date/
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(16-12-2021, 04:02)shamar napisał(a): Dla rynku też się przejadło. Powstają w ogóle.jeszcze filmy trzy de?
Przejadło się bo były chujowe. Jak fanem "Avatara" nigdy nie byłem tak wizualnie jest to jedyny oszałamiający pod tym względem film, który widziałem i po którym mogłem powiedzieć "o ja pier..."
Tylko, że Cameron wpakował w to lata pracy i wagony kasy, a reszta myślała, że coś tam poprawią na komputerze i zgarną hajs.

W ogóle dyskusja "czy Cameron da radę technicznie i wizualnie" jest nie ukrywam komiczna.
Da.
Zabili Pana Jezusa i wyłączyli komentarze...

Odpowiedz
Negatywny napisał(a):Tu już prawie jak pierwszy crysis.

To akurat wygląda jak remaster pierwszego Crysisa ;)

Odpowiedz
Jest też teledysk promujący :)

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(16-12-2021, 07:06)deymos napisał(a): Panowie, żartujecie sobie, prawda?
Sam prosiłeś o przykłady, wrzuciłem Ci pierwszy z brzegu i Ty teraz będziesz wypisywał takie banialuki odnośnie każdego periodyku który zamieści taki nagłówek żeby udowodnić... Właściwie co? :)


Udowadniac to, ze przezywasz medialne clickbaity, jak cos na co w ogole warto zwracac uwage :)

Jedyne co rzeczywiscie sobie moglem darowac to komentarz o zasiegu Wprost i tym, ze to nie jest branzowa prasa filmowa. Natomiast reszta sie zgadza, gdzie Ty nie mozesz najwyrazniej pojac, ze ten CA nie jest zdjeciem z planu i chyba malo kto sie bedzie na to lapac, a to, ze jakas stonka tak to sobie opisze nic nie zmieni w tej kwestii.




(16-12-2021, 07:06)deymos napisał(a): Jak Ci podrzucę analogiczny z USA to "argument" o zadupiu jakim jest Polska upadnie, co będzie dalej?


Argument z zadupiem odnosil sie oczywiscie do motywu zasiegu takiej clickbaitowej informacji.


Natomiast spoko, clickbaituja tez tak stronki na Zachodzie, co tak naprawde niczego nie zmienia, bo znowu, tak działaja clickbaity, zwlaszcza w sytuacji, gdy brakuje materialu, a jest news do zaraportowania.


Oto wrzutka z amerykanskiej, branzowej strony, ktora wyskakuje w pierwszych opcjach w Google i pisze tak:

New Avatar 2 Behind-The-Scenes Photos Release. Get ready to see what $250 million on the screen really looks like (!!!)

https://www.gamespot.com/articles/new-avatar-2-behind-the-scenes-photos-released/1100-6499020/

I maja takie braki w materialach od Camerona i spolki, gdzie w zasadzie maja ten jeden twitt, ze pod tym tekstem

Check out the new photos from Avatar 2 below

wrzucaja wpierw zdjecie z pierwszego filmu :)



(16-12-2021, 07:06)deymos napisał(a): Efekt jest komiczny bo concept art wygląda komicznie a dlaczego pisałem ja i przedmówcy.


Nie wiem czy komicznie, bo to ciagle tylko koncept art. I jest to zreszta kwestia gustu, gdzie mi sie to jakos specjalnie nie podoba, ale jest dokladnie w tym samym stylu wiuzalnym jak czesc pierwsza i CA wygladaly wtedy podobnie, i takze wtedy bywaly komicznie.



(16-12-2021, 07:06)deymos napisał(a): Jeżeli materiały są publikowane oficjalnie to jest to element promocji filmu, nie widzę pola do polemiki.


No spoko, a wiec to sa oficjalne elementy promocji filmu, ktore nadal sa tylko CA.

I ze slabe? No moze tak, mi to obojetne, bo w kwesti wizualno-technicznej ten film bedzie zwyczajnie odpicowany, a kto ma co do tego watpliwosci chyba nigdy nie widzial zadnego filmu Camerona. Zreszta ten CA, ktory rzeczywiscie jest raczej mocno far-cryowo crysysowy, jest w pewien sposob genialny jako motyw wczesnopromocyjny - wystarczy spojrzec ile tylko na tym forum wywolal dyskusji.




(16-12-2021, 07:06)deymos napisał(a): Wy dwaj sobie możecie nawet to cudo powiesić w swoich dziecięcych pokojach w dużej skali, jak się wam tak podoba ten concept art. Bywały takie przypadki.


Nie wiem dlaczego mialbym wieszac na stronie cos, co niekoniecznie musi mi sie podobac.
Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Odpowiedz
Nie sądziłem, że moja dyletancka uwaga nt. concept-artu z "Avatara" wywoła taką burzliwą dyskusję.

Btw, ręcznie szkicowane concept-arty są milion razy bardziej wizualnie klimatyczne niż te kolorowe rendery Camerona na silniku pierwszego FarCrya :)

http://www.cristianodonzelli.com/kingdom-heaven

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  






Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Planeta małp (1968) i jej oryginalne sequele Scheckley 52 3,307 23-03-2024, 20:11
Ostatni post: zombie001
  The Matrix (1999-2022) Anonymous 1,097 144,792 18-03-2024, 21:56
Ostatni post: shamar
  Mission: Impossible (1996-2022) military 950 127,894 21-01-2024, 15:45
Ostatni post: Corn
  Avatar (2009) reż. James Cameron koronex1989 5,787 458,143 12-12-2022, 15:43
Ostatni post: zsuetam
  Najgorsze Sequele Wszechczasów... DUX 17 60,759 29-07-2012, 01:52
Ostatni post: skromny
  "Carry On...", czyli seria "Do dzieła...&quot BezcelowyAlbatros 6 6,506 09-08-2009, 21:23
Ostatni post: BezcelowyAlbatros



Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości