Severance (Rozdzielenie), Appletv+, 2022
[Obrazek: 220325-severance-2.jpg?auto=webp&width=1092]
fabuła mocno pachnąca twórczością philipa k. dicka, fenomenalne wizualia i świetna obsada. psychologiczny thriller z elementami SF cały czas utrzymujący atmosferę tajemniczości i napięcia. to jest coś co mogłoby powstać z jakiegoś odcinka black mirror, gdyby zająć się tym na poważnie i rozpisać na cały serial.
póki co zdecydowanie najlepszy serial jaki widziałem w tym roku
tak że o.

Odpowiedz
W ostatnim odcinku sezonu najlepszy cliffhanger w historii telewizji.

Odpowiedz
Jeszcze finału nie widziałem, jestem po ośmiu odcinkach, ale znakomita rzecz. Przede wszystkim mistrzowska strona techniczna (reżyseria, zdjęcia, montaż, muzyka). Reżyserem większości odcinków jest Stiller i odwalił doskonałą robotę, np. scena tańca w siódmym odcinku, czy takie niby zwykłe sceny jak chodzenie korytarzem, z windy do biura, są rewelacyjnie nakręcone i trzymają bardzo w napięciu.

Kilka lat temu Ben Stiller przypomniał serialem Ucieczka z Dannemory, że jest dobrym reżyserem, lepszym jak aktorem, bo jak może pamiętacie to odpowiada za takie filmy jak np. Jaja w tropikach, Orbitowanie bez cukru, Sekretne życie Waltera Mitty, a po serialach, które ostatnio reżyseruje uważam, że powinien całkowicie się skupić na reżyserii, a z aktorstwa zrezygnować.

Aktorsko też jest super i to wszyscy, znane i nieznane twarze, np. ten czarnoskóry aktor grający strażnika/opiekuna pracowników w firmie (scena tańca w siódmym odcinku!) co on wyprawia w serialu. A relacje Walkena i Turturro to jakiś nowy poziom męskiej przyjaźni. Oglądało mi się ich razem trochę jak Mikkelsena i Dancy'ego w Hannibalu, taka chemia między nimi jest.

Po ośmiu odcinkach jestem zachwycony, tylko że to typowy serial do rozkminiania, z tajemnicami, który nie śpieszy się z odpowiedziami. A jak to bywa z takimi produkcjami, to bardzo szybko może cierpliwość widzów się skończyć, jeśli twórcy nie zaczną wyjaśniać, albo jak zaczną i odpowiedzi widzów nie zadowolą. Wolałbym żeby to była produkcja, która trwa nie dłużej jak 2, 3 serie, bo jak będą ciągnąć 5 albo więcej sezonów, to widzowie zaczną narzekać. Lubię wolne seriale z tajemnicą, nawet gdy scenarzyści nie chcą dawać odpowiedzi na pytania i do końca niewiele wyjaśniają, to mi nie przeszkadza, ale też wiem że takie a nie inne podejście do takich produkcji jest w mniejszości. Bo większość woli jednak dostać odpowiedzi na pytania, jak najszybciej.

Odpowiedz
Teaser i trailer nawet mnie zaciekawily. Zajezdza mi to jednak serialem Devs (ktory jednak im dalej w las tym gorszy był)? Mylę się?

Gdzieś można obejrzeć poza AppleTV? Dalej jest ten rok za darmo?

Odpowiedz
Jestem po trzech odcinkach i mogę powiedzieć, że mylisz się. Devs był dobry tylko w pilocie, potem ostry zjazd w dół. Tutaj poziom jest mega wysoki przez cały czas. Uwaga: reżyseruje Ben Stiller. Wspominam o tym, bo on był też kierownikiem na planie "Ucieczki z Dannemory" i chciałbym podkreślić, jak bardzo podoba mi się jego styl - skrupulatny, precyzyjny i oldschoolowy. Facet ma talent do reżyserowania.

Odpowiedz
Dajcie znać, czy macie tak samo jak ja: pierwsze 3 odcinki reżyserował Stiller i całość trzymała świetny poziom. Następne 3 robił ktoś inny (kobieta) i był wyraźny zjazd jakościowy: inne tempo, brak permanentnego napięcia, nudne dialogi etc. W 7 za kamerę wrócił Stiller i znowu serial wskoczył na wysoki, początkowy level. Przede mną dwa ostatnie epy, obydwa w reżyserii Bena, więc musi być dobrze.

Odpowiedz
Chyba jest tak jak mówisz. Serial nie dla mnie, ale obejrzałem do końca, dla rudej, jest zjawiskowa.

Odpowiedz
Też obejrzałem. Cliffhanger mega chamski, całość dobra, ale zapowiadało się na coś znacznie lepszego. Nie wiem, trochę za dużo melo-gejo-emo wątków, a za mało mrocznego tech thrillera. Środek w ogóle rozmiękczony na maksa babską ręką. Podtrzymuję opinię, że Ben Stiller to świetny reżyser.

Odpowiedz
Ten gej-wątek sprawił, że zaczęło mi się to ciągnąć jakoś. Ale to może być wina tej reżyserii właśnie. Zostały mi 2 odcinki.

"DEVS" jakoś lepiej mi siedziało :p

PS Ruda faktycznie cudna :)
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
(08-04-2022, 23:04)streamus napisał(a): W ostatnim odcinku sezonu najlepszy cliffhanger w historii telewizji.

Nie no, nie przesadzajmy :)

Nawet nie przechodzi obok tego ;)

___

A serial jednak meh. Zajebiście się zaczęło, środek mnie epicko wymęczył, finał chamski, ale daje nadzieję, ze może będzie lepiej - 6/10

Odpowiedz
Nawet jeśli przesadziłem, to potrzebny jest stary dobry Lost, aby przebić cliffhanger z Severance ;] To mówi dużo o "firepower" ostatniego odcinka.

Odpowiedz
nawrocki napisał(a):środek mnie epicko wymęczył

A zatem to nie tylko moje wrażenie, ale problem bardziej obiektywny.

Odpowiedz
(14-04-2022, 21:26)streamus napisał(a): Nawet jeśli przesadziłem, to potrzebny jest stary dobry Lost, aby przebić cliffhanger z Severance ;] To mówi dużo o "firepower" ostatniego odcinka.

Co jak co, ale "Lost" potrafił robić dobrze cliffhangerami swoim fanom :) Drugim takim serialem był dla mnie pierwszy sezon "Prison Break", chociaż finał 2. sezonu, który jako całość był nędzny, też miał moc.

(14-04-2022, 21:56)Mental napisał(a): [quote="nawrocki"]

Jesteśmy ludźmi-avatarami.

(14-04-2022, 21:56)Mental napisał(a): A zatem to nie tylko moje wrażenie, ale sprawa bardziej obiektywna.

W ogóle siada jakoś całe napięcie, jak paradoksalnie intryga zaczyna się rozkręcać. Teoretycznie wątek gejowski do wyrzucenia, ale stanowi on podwalinę pod zmianę Irvinga. Wątek siostry i jej walniętego faceta też ślamazarny, ale on z kolei pewnie będzie miał ważną rolę w kolejnym sezonie i kwestiom związanym z zakazem rodzenia.

Nie wiem, wolałbym konkretny miniserial na 5 odcinków :)

Odpowiedz
Panowie - tak nahajpowaliście cliffhanger na koniec, że nie pozostało mi nic innego jak się nim zawieść. To nawet koło najlepszych cliffhangerów nie stało - owszem, były emocje, ale nastawiłem się, że to wywróci serial do góry nogami i będzie jakieś srogie pierdolnięcie, a przecież tam się nie wydarzyło nic, czego byśmy już na tym etapie nie wiedzieli. Ogólnie serial jest spoko i łyknąłem bez popity, ale już nie przesadzajmy z podjarką.

Odpowiedz
Jedynie kolega @streamus wyraził podziw dla finałowej sekwencji.

A jeśli chodzi o clifhangery, które jak to ładnie określiłeś wywracają serial do góry nogami i nie trzeba szukać zbyt długo w pamięci - "Sukcesja", zwycięstwo przez KO :)
We don’t play finals, we win them - Sergio Ramos.

Odpowiedz
Co Wy wiecie o cliffhangerach...

Odpowiedz
Przyszedł Doppelganger i zmiótł wszystkie cliffhangery z szachownicy, nawet nie ma co dawać inne przykłady, bo z góry jest się na przegranej pozycji:)

A co do finału to świetny odcinek rewelacyjnego serialu. Stiller jest fanem 24 godzin z Sutherlandem i finał zrobił w stylu tej produkcji. Ostatni odcinek to takie severancowe 24 godziny.

https://www.rollingstone.com/tv/tv-features/severance-finale-ben-stiller-interview-1330692/

A nawet jak były zwolnienia tempa w środkowej części sezonu nie reżyserowanej przez Bena Stillera, to nie nudziłem się, to były dobre odcinki, choć oczywiście najlepsze to te od Bena Stillera (a najlepszy z nich jest siódmy ze sceną tańca, w tym odcinku wszyscy aktorzy mają co grać). Ocena: 8.5/10.

Odpowiedz
Jestem po dwóch odcinkach i jest dobrze. Scott jest idealny w swojej podwójnej roli, a sam pomysł przypomina mi nieco Counterpart z J.K. Simmonsem. Ogólnie widać, że specom od castongu udało się zebrać mocną ekipę, nie czuć u nich żadnej fałszywej nuty w graniu i odnaleźli się w formule serialu. Ciekaw jestem tylko ile będzie Walkena, bo dawno nie widziałem go w żadnej nowej produkcji.

Odpowiedz
Dodam jeszcze, że dla mnie Ruda jest HOT AS FUCK. Kto jeszcze tak sądzi -> łapa do góry.

(Widzę ją w rimejku X-Files)

Odpowiedz
Ogólnie ładne rude zawsze robią robotę, nawet jeśli nie potrafią grać- a ta akurat potrafi.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon